Що таке техніка живопису "a la prima"? Частина 1

14 липня 2017
Olga Melyn
Найбільш просто техніку живопису можна пояснити з допомогою кухні. Отже, "a la prima»"- це коли кидаєш у каструлю і те, і це, а потім в кінці це смачно та оригінально або виливаєш все, бо результат просто жах.

"А la prima" - це робота над картиною за один сеанс, який може тривати від 2 до 8 годин в залежності від того над чим працює художник. Ця технологія дозволяє виразити подати враження та основну думку твору без деталізації. Такі картини, в основному, абстрактні або, по-іншому, – ребуси чи загадки. Їхня недопрацьованість змушує мозок глядача допрацьовувати деталі самому. У деяких випадках це схоже на тест Роршаха "А що ти там бачиш?"

Ця техніка має різні підходи для своєї реалізації: робота виключно мастіхіном, робота пензликами та мастіхіном, використання лише пензликів і робота іншими засобами (ганчірками, губками).Вибір засобу здійснюється на основі того, як митець вирішує проблему об’ємності: використанням значного прошарку фарби з допомогою укладки мастіхіна або роботою над світло-тоном предмета з допомогою пензлика. Це пошук незвичайних та оригінальних і головне неочікуваних результатів.

Якщо класичний живопис це гармонія контролю, то "a la prima" - це феєрія свободи. Художники даної техніки не малюють ескізів, часто навіть і не роблять підмальовок.

Класики дану техніку називають "технікою пленерів" (фр. en plein air – відкрите повітря), адже до винаходу фотоапаратури митцям було необхідно робити замальовки природи, натури та ін., а з огляду на те, що на природі світло тікало від художника, як пісок крізь пальці, то працювати треба було дуже швидко і ловити момент!

Продовження буде...

Що таке техніка живопису "a la prima"? Частина 2
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com