Що таке техніка живопису "a la prima"? Частина 1

14 липня 2017
Olga Melyn
Найбільш просто техніку живопису можна пояснити з допомогою кухні. Отже, "a la prima»"- це коли кидаєш у каструлю і те, і це, а потім в кінці це смачно та оригінально або виливаєш все, бо результат просто жах.

"А la prima" - це робота над картиною за один сеанс, який може тривати від 2 до 8 годин в залежності від того над чим працює художник. Ця технологія дозволяє виразити подати враження та основну думку твору без деталізації. Такі картини, в основному, абстрактні або, по-іншому, – ребуси чи загадки. Їхня недопрацьованість змушує мозок глядача допрацьовувати деталі самому. У деяких випадках це схоже на тест Роршаха "А що ти там бачиш?"

Ця техніка має різні підходи для своєї реалізації: робота виключно мастіхіном, робота пензликами та мастіхіном, використання лише пензликів і робота іншими засобами (ганчірками, губками).Вибір засобу здійснюється на основі того, як митець вирішує проблему об’ємності: використанням значного прошарку фарби з допомогою укладки мастіхіна або роботою над світло-тоном предмета з допомогою пензлика. Це пошук незвичайних та оригінальних і головне неочікуваних результатів.

Якщо класичний живопис це гармонія контролю, то "a la prima" - це феєрія свободи. Художники даної техніки не малюють ескізів, часто навіть і не роблять підмальовок.

Класики дану техніку називають "технікою пленерів" (фр. en plein air – відкрите повітря), адже до винаходу фотоапаратури митцям було необхідно робити замальовки природи, натури та ін., а з огляду на те, що на природі світло тікало від художника, як пісок крізь пальці, то працювати треба було дуже швидко і ловити момент!

Продовження буде...

Що таке техніка живопису "a la prima"? Частина 2
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Керамічна плитка для кухні на фартух: 10 важливих нюансів
Щодня ми проводимо на кухні велику частину свого часу. Тут відбувається приготування їжі, її споживання та просто спілкування за чашкою чаю. Тому варто розумно влаштувати робочий простір на кухні.
Читати більше
Неймовірна промо-акція на навушники від преміального бренду Bang&Olufsen!
Bang&Olufsen — це не просто навушники преміум-якості. Це максимальний комфорт, це повна свобода, це глибокий звук… А ще це справжній витвір скандинавського мистецтва дизайну, з його особливою вишуканістю і неповторністю.
Читати більше