Що таке система «Є-Консул» та чому вона актуальна для українців за кордоном

16 вересня 2024
Редакція

Нещодавно, за підтримки Кабміну та Міністерства закордонних справ України, було створено електронну систему «є-Консул». Як пояснюється у матеріалі урядового порталу, відповідний інструмент покращить якість обслуговування від МЗС та зробить їх більш доступними. До того ж ці послуги матимуть змогу отримати всі українці, що перебувають за кордоном.

Згідно із заявою Д.Кулеби, наразі проєкт перебуває на стадії тестування. А, серед наявних опцій, можна перевірити електронну чергу, онлайн-кабінет заявників, автоматичні нотаріальні послуги, формування довідок тощо. Тим часом щоб трохи відпочити від роботи, можна використати фріспіни без депозиту для безкоштовної гри у найкращих онлайн-казино України.  

Особливості нової інформаційно-комунікаційної системи від МЗС

Коли «є-Консул» почне працювати у повному обсязі, завдяки йому буде можливо отримати деякі консульські послуги, не покидаючи домівки. Додатково, інші дії відбуватимуться набагато швидше через автоматичне підтягування документів з держреєстрів. І хоча наразі система перебуває на стадії тесту, МЗС працює над:

  • Скороченням часу на надання послуг громадянам України за кордоном до 30-80% (шляхом коннекту системи з інфобазами та різними реєстрами);
  • Планом її більшого вдосконалення у майбутньому.

Іншими словами, завдяки подібному додатку, людям з України, що перебувають в інших державах, більше не доведеться надавати дані або папери консулу особисто. При цьому, є висока ймовірність того, що система повністю запрацює вже незабаром. 

Чому модернізація системи актуальна 

Взагалі, цифровий проєкт від МЗС, який дозволятиме до прикладу, відновити втрачені документи або розв'язати проблему з майном, є амбітним. Але, згідно з останніми даними, за кордоном перебуває десь біля 7.5 мільйона українців. З цієї причини, система “є-Консул”, яка працюватиме на кошти міжнародних донорів, є вкрай актуальною.

Вона матиме на меті не тільки прискорити виконання окремих послуг та дистанційне їх отримання, але й забезпечити поступове зростання можливостей. З часом, кількість онлайн-послуг буде збільшуватися, з’являться віртуальні платежі та шеринг документів у Дії. При цьому, зміни будуть поетапними, тобто відбуватимуться залежно від під’єднання до державних інформ-ресурсів та відгуків користувачів.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com