Що таке стрес та як його долати

23 жовтня 2019
Ірина Пушкарук

Коли мова заходить про стрес, то майже завжди йдеться про щось негативне, надзвичайно шкідливе для організму людини. У нашій свідомості поняття «стрес» асоціюється передусім з переживанням сильних негативних емоцій, непомірним нервовим напруженням та сильними душевними хвилюваннями.

Але стрес  це не просто нервове напруження чи душевне хвилювання. Насамперед, стрес  це фізіологічна реакція організму на будь-які зміни внутрішнього чи зовнішнього середовища, яка стимулює захисні сили організму. І зі свого боку стрес може бути як позитивним (еустрес), так і негативним (дистрес).

Еустрес  це корисний стрес, завдяки якому підвищуються захисні сили організму. Людина добре адаптується до природного середовища та в суспільстві.

Дистрес  шкідливий стрес, оскільки відбувається виснаження захисний сил організму, руйнування механізму адаптації. У результаті людина втрачає здатність долати труднощі та небезпеку.

Та в будь-якому своєму вигляді стрес супроводжується певними емоційними переживаннями і, якщо вони надто сильні та присутні протягом тривалого часу, це може бути причиною розвитку різноманітних захворювань. Передусім з боку серцево-судинної системи. Тому, як кажуть, і печалі, і радості повинно бути в міру.

Особливе значення для людини має психологічний стрес, адже багато ситуацій у житті стають причиною стресу не через свої об'єктивні особливості, а саме через суб'єктивну реакцію людини на них. Як говорить відома приказка, «не такий страшний вовк, як його малюють»; тому основним принципом подолання психологічного стресу є наступний: легше змінити свої погляди на світ, ніж сам світ.

Якщо ви відчуваєте, що стрес негативно впливає на якість вашого життя, потрібно негайно вжити відповідні заходи.

Пропонуємо скористатися наступними порадами у боротьбі зі стресом:

1. Посміхайтеся частіше.

2. Більше рухайтеся та якомога більше перебувайте на свіжому повітрі.

3. Спостерігайте за собою. Визначте, які ситуації спричинюють стрес та або намагайтеся уникати їх, або, попередньо налаштувавши себе на спокій та впевненість, зустрічайте «ворога» з високо піднятою головою.

4. Хваліть себе за кожне навіть найменше досягнення і не  себе весь час навіть за найбільші невдачі.

5.Читайте лише добрі книги та дивіться такі ж фільми.

6.Не намагайтеся робити декілька справ одночасно. Розплануйте свій день та робіть намічені завдання в залежності від їхньої важливості.

7. Навчіться говорити «ні». Постійне «так» спричинює надмірну відповідальність та надлишкове напруження.

8. Шукайте привід радіти життю весь час і повсякденно. Життя одне, воно прекрасне, тіштеся, що воно є.

9. Будь-які труднощі, що виникають, зустрічайте не з позиції глобальної небезпеки, а дивіться на них, як на сходинки власного шляху до успіху.

10. Живіть сьогоднішній днем. Радійте тому, що є тут і зараз.

11. Пам'ятайте, що ваше здоров'я  у Ваших руках. І задоволення від життя залежить передусім від вашого бажання бути ним задоволеним.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Види тростин для ходьби
Хронічні патології опорно-рухового апарату, реабілітація після травми або операції, вікова фізична ослабленість тіла - все це перелік показань до того, щоб купити тростину для ходьби, спеціальний реабілітаційний пристрій, який надає підтримку під час руху.
Читати більше
Роботи художниці Дар’ї Хрісанфової
Творчість художника і письменника в дечому подібна, але і відрізняється за певними ознаками. І перших, і других можна іменувати художниками: живописці з пензлем в руках чи мастихіном і художники слова. У будь-якій творчій праці цінується відданість своїй справі, вміння знайти власний стиль письма, багато іншого.
Читати більше
На що звернути увагу при пошуку роботи: крок за кроком
Кожну людину так чи інакше з часом починає хвилювати питання власної реалізації, бажання відбутися як спеціаліст та досягти успіху. А для комфортного життя бажано отримувати ще й непогані гроші за те, що робиш.
Читати більше