Що таке стрес та як його долати

23 жовтня 2019
Ірина Пушкарук

Коли мова заходить про стрес, то майже завжди йдеться про щось негативне, надзвичайно шкідливе для організму людини. У нашій свідомості поняття «стрес» асоціюється передусім з переживанням сильних негативних емоцій, непомірним нервовим напруженням та сильними душевними хвилюваннями.

Але стрес  це не просто нервове напруження чи душевне хвилювання. Насамперед, стрес  це фізіологічна реакція організму на будь-які зміни внутрішнього чи зовнішнього середовища, яка стимулює захисні сили організму. І зі свого боку стрес може бути як позитивним (еустрес), так і негативним (дистрес).

Еустрес  це корисний стрес, завдяки якому підвищуються захисні сили організму. Людина добре адаптується до природного середовища та в суспільстві.

Дистрес  шкідливий стрес, оскільки відбувається виснаження захисний сил організму, руйнування механізму адаптації. У результаті людина втрачає здатність долати труднощі та небезпеку.

Та в будь-якому своєму вигляді стрес супроводжується певними емоційними переживаннями і, якщо вони надто сильні та присутні протягом тривалого часу, це може бути причиною розвитку різноманітних захворювань. Передусім з боку серцево-судинної системи. Тому, як кажуть, і печалі, і радості повинно бути в міру.

Особливе значення для людини має психологічний стрес, адже багато ситуацій у житті стають причиною стресу не через свої об'єктивні особливості, а саме через суб'єктивну реакцію людини на них. Як говорить відома приказка, «не такий страшний вовк, як його малюють»; тому основним принципом подолання психологічного стресу є наступний: легше змінити свої погляди на світ, ніж сам світ.

Якщо ви відчуваєте, що стрес негативно впливає на якість вашого життя, потрібно негайно вжити відповідні заходи.

Пропонуємо скористатися наступними порадами у боротьбі зі стресом:

1. Посміхайтеся частіше.

2. Більше рухайтеся та якомога більше перебувайте на свіжому повітрі.

3. Спостерігайте за собою. Визначте, які ситуації спричинюють стрес та або намагайтеся уникати їх, або, попередньо налаштувавши себе на спокій та впевненість, зустрічайте «ворога» з високо піднятою головою.

4. Хваліть себе за кожне навіть найменше досягнення і не  себе весь час навіть за найбільші невдачі.

5.Читайте лише добрі книги та дивіться такі ж фільми.

6.Не намагайтеся робити декілька справ одночасно. Розплануйте свій день та робіть намічені завдання в залежності від їхньої важливості.

7. Навчіться говорити «ні». Постійне «так» спричинює надмірну відповідальність та надлишкове напруження.

8. Шукайте привід радіти життю весь час і повсякденно. Життя одне, воно прекрасне, тіштеся, що воно є.

9. Будь-які труднощі, що виникають, зустрічайте не з позиції глобальної небезпеки, а дивіться на них, як на сходинки власного шляху до успіху.

10. Живіть сьогоднішній днем. Радійте тому, що є тут і зараз.

11. Пам'ятайте, що ваше здоров'я  у Ваших руках. І задоволення від життя залежить передусім від вашого бажання бути ним задоволеним.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Чим важливий вітамін D
Досить часто ми відчуваємо втому та нездужання, особливо у перехідні пори року: навесні або восени. Чому так відбувається? Причиною може бути те, що в організм поступає недостатня кількість органічних речовин або вітамінів.
Читати більше
Куртки-вітровки: зручний і стильний мастхев у вашому гардеробі
Жіночі вітровки — універсальна річ у гардеробі. Це демісезонна історія, яку ви можете використовувати і восени, і навесні. Вони і теплі, і легкі, а їхнє завдання — захищати від сильних вітрів.
Читати більше