Що робити, коли важко на душі?

5 квітня 2019
Кирило Кр.
Що робити, якщо важко на душі

Пожаліти себе і лягти спати. Або швидко зробити щось просте, щоб знову повірити в себе і свої сили. А може,  поговорити з двома людьми: нехай один з них, як кислота, роз'їдає і прибирає все зайве, а інший — дає практичні поради з позиції «все можна вирішити".

1. Ранок вечора мудріший: поспати ще. Сон лікує, заспокоює і підказує.

2. Зробити щось: написати, вимити, розібрати, з'єднати — тобто досягти якоїсь простої цілісності і закінченості в малому.

3. Піти гуляти і побачити, що світ широкий і сповнений фарб, а наша зосередженість на негативному — лише мала частина його.

4. Поставити собі адекватне фізичне навантаження.

5. Згадати, крок за кроком, то що призвело до тяжкості на душі, і знайти в цьому якомога більше точного, серйозного, але і смішного.

6. Уявити себе у вигляді комікса. Як ви виходите зі становища, яких персонажів зустрічаєте і в кого самі перетворюєтеся.

7. Уявити на своєму місці трьох інших людей, які вам цікаві.

8. Напишіть собі лист з того місця і часу, коли було добре.

9. Згадати і зробити з багатьох деталей ситуацію, в якій вам було б добре: змоделювати блаженство, якщо і не відчути його повністю.

10. Знайдіть на тілі несподівану точку. Уявіть, що ви нею малюєте в повітрі, описуючи кола. Дуже корисна вправа, яке дозволяє порушити загальну зацикленість і допоможе розслабити тіло.

11. Послухай улюблену музику.

12. Важливо не бурмотіти про себе, коли погано, а дати волю дрібній моториці: малювати олівцем, ліпити з пластиліну, складати з паперу, плести з бісеру, в'язати гачком... Якщо у вас нічого із цього немає, буде добре піти і купити щось, щоб побалувати себе.

13. Сходіть в якусь лавочку або по крамницях. Потіште себе.

Поставтеся з вдячністю до того, що привело вас в уявний тупик.


14. Поговоріть із двома людьми: нехай один з них, як кислота, роз'їдає і прибирає все зайве, а інший — дає практичні поради з позиції «все можна вирішити». Але не замовчуйте цей стан для себе.

15. Спробуйте заплющити очі і викликати уяву, сон наяву, про те, як ви пливете під водою і дихайте, в руці у вас вогнемет і ви знаходите якісь скарби, перешкоди, воюєте і кудись потрапляєте, в інший простір і вимір. Ворушіть пальцями рук і ніг. Виходить така інтерактивна комп'ютерна гра всім тілом.

16. Напишіть який-небудь текст, не беручи за основу заздалегідь придуману думка. Нехай сам текст веде вас кудись, а ви йдіть за ним.

17. Поставтеся з вдячністю до того, що привело вас в уявний тупик. Які уроки ви можете отримати, щоб успішно і з хорошим настроєм жити далі?

18. Визначте, які приємні невеликі подарунки ви можете зробити для оточення. Викликаючи їхню посмішку і радість, ви повернете свої.
Обкладинка — pinterest.com.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Співбесіда: як не впасти в бруд лицем
На будь-якій співбесіді про прийом на роботу в більшості випадків рано чи пізно звучить пропозиція «розповісти про себе». Здається, усе життя готувало нас до відповіді на це запитання, але багато претендентів, проте, губляться і не знають, з чого почати. Розповідаємо.
Читати більше