Що потрібно знати про Pantone

20 липня 2018
Kelsey Keff

Система Pantone розпочала свою роботу як система графічних стандартів для професійних дизайнерів у 1963 році Лоренсом Гербертом, але перетворилася на глобальну мережу вже в 2000-і.

Хоча Pantone не розкриває звіти про прибутки, однак вона була придбана компанією X-Rite — виробником інструментів для визначення кольорів —  за 180 мільйонів доларів у 2007 році.

До системи входять понад 3000 кольорів. Усі кольори, які входять до спеціальних наборів, продаються у вигляді зразків, з’єднаних, як віяло. Існують набори загального призначення Pantone Formula Guide (1677 кольорів), набори для друкарської справи Pantone CMYK Guide (2868 кольорів), набори для модельєрів та дизайнерів одягу Pantone Fashion (2100 відтінків), Pantone Paints для художників (понад 3000 кольорів фарб) та інші. Кількість кольорів може змінюватися разом із вдосконаленням системи.

Зразки виготовляються у декількох різновидах: на звичайному, крейдованому та матовому папері, а також на тканині, що зумовлюється різними умовами сприйняття кольору на різному носії. (wikipedia)

Колір друку залежить не тільки від кольору фарби, але й від виду матеріалу, на який вона наноситься. На глянцевому папері колір буде один, а на матовому — зовсім інший (не такий яскравий).

Щорічно представники компанії Pantone номінують на 1-е місце який-небудь колір із усієї своєї палітри. Яка специфіка відбору, спитаєте ви? Усе дуже просто, адже цей вибір має цілком конкретні параметри. Постійно за економічним, соціальним, екологічним і психологічним станом всієї планети спостерігають представники компанії Pantone. Кольори вибираються, виходячи з проблем, які наразі є найбільш актуальними.

Колір дійсно відображає те, що сьогодні потрібно нашому світу ", —  підкреслила віце-президент інституту Pantone Лорі Прессман. Pantone Color Institute називає головні кольори з 2000 року. Фіолетовий відтінок під умовним позначенням PANTONE 18-3838 несе в собі дух винахідливості і творчого мислення.

Нагадаю, що головним кольором 2018 року став Ultra Violet 18-3838.

Усі зображення — pinterest.com

Перейти на Ua Modna Shop.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

30 цікавих фактів, які треба знати про Gucci
Коли ми думаємо про високоякісні бренди, Gucci часто є одним з перших, які спадають на думку. Незважаючи на те, що далеко не кожен може дозволити собі купувати товари Gucci, деякі вважають цей бренд незамінним у своєму гардеробі. Ось 30 цікавих фактів, які ви, можливо, не знаєте про цей висококласний бренд.
Читати більше
МОДНІ КОЛЬОРИ PANTONE ОСІНЬ - ЗИМА 2019/2020
Команда Інституту кольору Pantone опублікувала FASHION COLOR TREND REPORT NY Fashion Week Autumn/Winter 2019/2020, де представила наймодніші кольори майбутньої осені і зими. Саме цей звіт визначає ключові тенденції в області кольору майбутнього сезону.
Читати більше