Що очікує жінку, яка не допомагає іншій жінці?

14 грудня 2018
Akme-Ukraine

Якщо більшість українців прагне рівного представництва чоловіків і жінок у політиці, то чого наразі Україна аж ніяк не посідає лідерської позиції за Індексом гендерного розриву?

До відома: 
Індексом гендерного розриву вимірюється гендерна нерівність за різними показниками у чотирьох основних сферах: економічна участь та кар’єрні можливості; рівень освіти; здоров’я і тривалість життя; політичні права та можливості. Значення Індексу інтерпретується як процент розриву між жінками і чоловіками, що дозволяє порівнювати поточні показники із минулими та визначати прогрес у сфері.
Як відзначається, у поточному році вперше за всю історію підрахунку цього Індексу (починаючи з 2006 року), у світі зафіксовано погіршення ситуації із гендерною нерівністю. Розрив між чоловіками і жінками склав 68%, проти 68,3% у 2016 році, та 68,1% у 2015 році.
Повної гендерної рівності не вдалося досягти жодній країні світу. Натомість, найкраща ситуація у Ісландії, де гендерний розрив закритий на 88%, і яка, як і торік, посідає перше місце рейтингу.
До першої десятки рейтингу також увійшли Норвегія, Фінляндія, Руанда, Швеція, Нікарагуа, Словенія, Ірландія, Нова Зеландія та Філіппіни. Останні сходинки у Сирії, Пакистану та Ємену.
Україна порівняно з попереднім дослідженням покращила свої позиції на 8 пунктів і посіла 61 місце рейтингу.
(див.: http://edclub.com.ua/analityka/indeks-gendernogo-rozryvu-2017)

Саме таке питання постало в центрі обговорень учасниць воркшопу. 

А наприкінець - відповідь на питання із заголовку допису. Так от, на думку Мадлен Олбрайт, для кожної  із жінок, які не допомагають одна одній, приготоване місце у пеклі. Ну, і як вам така теза? 

Роздуми Мадлен Олбрайт із приводу того, чому боротьба за гендерну рівність наразі все ще актуальна, варто переглянути кожній і кожному, хто справді переймається тим, аби зробити наш світ кращим (див. http://womo.ua/madlen-olbrayt-v-adu-naydetsya-spetsialnoe-mestechko-dlya-vseh-zhenshhin-kotoryie-ne-pomogayut-drug-drugu/).

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

5 подарунків меломану: речі, з якими не прогадаєш
Музика для меломанів – найліпший подарунок. Та якщо ви нічого не тямите у сучасних треках або не знаєте точно вподобання особи, для котрої вибираєте презент, зупиниться на техніці або враженнях.
Читати більше