Що читати влітку: 5 книг про переможців і аутсайдерів

Алексей Филановский. Провинциал. – Х.: Фабула, 2020

Захопливе чтиво про сиву, як-то кажуть, давнину саме на часі, коли є можливість порозмислити не лише над щоденною вигодою, але й над сенсом життя. Герой цього роману – саме з таких, бо зумів поєднати біблейську мудрість з фінансовою стабільністю і навіть успіхом не лише для себе, але й для рідного краю. Отже, це історія про зростання, мужніння та становлення цього славного персонажа історії не лише Франції XIV століття, адже деякі речі, вигадані ним мають світову славу. І це не лише винайдений Дефаном рецепт лікеру «Шартрез», але й більш глобальні надбання. Філософ і богослов, реформатор і вчений, він пройшов шлях від ченця до кардинала і управителя папською скарбницею, створив унікальну фінансову систему, заклав основи сучасної економіки і книжкової торгівлі, ввівши, окрім всього, систему безготівкових розрахунків.

І головне, залишався при цьому в тодішньому світі війн, міжусобиць і епідемій, одночасно стоїком і епікурейцем, «Отныне, возвращаясь «домой» — будь это его старая келья в монастыре, дом Фьоры или покои в папском дворце,— он чередовал спокойный труд с разнообразными удовольствиями. Таковыми Дефан считал не только грубые телесные наслаждения, но и возню в лаборатории, перечитывание Гомера за чашкой кафы, приготовленной Фьорой, и даже уженье рыбы на берегу Роны. А порой он просто всматривался в небо, улегшись на теплую землю. Именно в такие минуты он бывал по-настоящему счастлив и спокоен».

Придбати книжку: https://provincial.com.ua/uk/.

Ирина Фингерова. Замки. – Х.: Фолио, 2020

У цьому романі все, як у житті, але радіти з цього дарма. Адже від самого початку це саме родинне життя – з татом, який як не робить ремонт, то сварить маму, з мамою, яка постійно щось шиє, повісивши на кухні фото татової цирозної печінки, «щоб було соромно» - справжнє пекло для пізної дитини, героїні роману Тані. Ну, або міщанська рутина, буденна нудьга, марнота марнот. «Семейные застолья похожи на снежную сказку внутри глицеринового шарика, - згадує вона. - Встряхнешь какой-нибудь заготовленной шуткой — всё придет в движение, зарядит снегопад. Отсмеются. Снова вернется на круги своя. И стоит этот шарик на самом видном месте, все время задеваешь его локтем и боишься, что он упадет, разобьется... Что тогда будет?» А далі все міняється, бо виникає хлопець на ім’я Морган, нові книжки, музика і кіно – загалом свіжий струмінь у життя 15-річної дівчини. Аніме-фестивалі, фанфіки за Гаррі Поттером, альтернатива щоденній нудоті – рольова гра у середньовічну Францію часів епідемії, сайт на основі гри та інші розваги на зразок проекту Корабля дурнів, які, виявляється, формують не лише смаки, але й подальшу долю. Утім, крім коханих у житті ще бувають кращі подруги, а далі – зради й розчарування, післясмак усього «забороненого» і… чудова історія про аутсайдерів, які з часом, на жалт, опиняються по цей бік «дорослих» барикад…

Придбати книжку: https://folio.com.ua/books/ZAmkI

Ольга Мельник. Ship Life. Сім місяців добровільного рабства. – Чернівці: Видавництво 21, 2019

Ця книжка написано у формі умовного щоденника дівчини, що працювала офіціанткою на американському круїзному лайнері. Авторка день за днем відтворює з пам'яті реальні події семи місяців, проведених на борту, ділиться своїми враженнями, відкриттями і переживаннями. Читачі цього щоденника мають змогу разом з авторкою відвідати понад 20 країн Європи, Північної та Центральної Америки, а головне ‒ з перших вуст дізнатися про те, яке ж воно – корабельне життя. «Коли я повернулась додому після семимісячного контракту на круїзному лайнері, - розпочинає авторка свою розповідь, - друзі, родичі та знайомі багато разів питали мене, як там було. Відповідати на це питання мені було дуже складно. За сім місяців сталося стільки, що все це годі вкласти в одне-два речення. Я не могла надати цьому досвіду ані знаку «+», ані «-», У результаті різним людям розповідала різні речі - залежно від настрою. Хтось дізнавався про красу Карибських островів, а хтось про те, що за сім місяців у мене не було жодного вихідного дня».

Придбати книжку: http://www.books-xxi.com.ua/products/ship-life-sim-misyatsiv-dobrovilnogo-rabstva

Саша Камінська. Не кажи нікому. – Х.: Ранок, 2019

Ця книжка — це щира історія-щоденник 14-річної Аріни, що сповнена абсолютно реальних подій, почуттів, першого кохання, травм і вчинків, за які треба нести відповідальність. Саша Камінська не використовує повчання та нотації — підлітки досить розумні, аби зробити висновки з того, що стається, а також впізнати себе чи пізнати інших і зрозуміти, що підходить саме їм як особистостям. Героїню «Не кажи нікому» накриває криза за кризою: підозрілі таємниці між батьками, проблеми подруги, власні емоції та переживання… Із криз виходять переможцями чи переможеними. Де ж буде Аріна? Варто дізнатися, прочитавши цю сповідь.

Придбати книжку: https://www.ranok.com.ua/info-ne-kazhi-nikomu-26560.html

Сергій Гридін. Дорослі зненацька. – Л.: Видавництво Старого Лева, 2019

Шістнадцятилітній Тимко звик бути самостійним. Попри те що інколи хлопцеві бракує тата, який пішов від них з мамою, коли Тимко був ще маленький, він намагається не закидати школу і знайти якийсь підробіток. «З років чотирнадцяти Тимофій почав шукати роботу. Хоч мама працювала медсестрою та отримувала небагато, не можна сказати, що жили вони бідно. Придбана батьком квартира залишилась їм, якась побутова техніка та необхідні речі теж були. Однак свободи у фінансових питаннях Тимофієві бракувало. Спершу він розвозив піцу. Платили мало, але іноді хтось щедрою рукою міг відвалити чайові, та й кухар піцерії, молодий і жвавий хлопець Денис іноді підгодовував Тимоху якимось салатиком або шматком піци». Все змінюється, коли Тимко вперше закохується і втрачає голову. Тепер і йому, і його коханій - п’ятнадцятилітній Юлі - доводиться дуже швидко подорослішати і стати відповідальними за нове життя. А це геть непросто, коли сам ще майже дитина.

Придбати книжку: https://starylev.com.ua/dorosli-znenacka

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Ігри для дітей англійською: користь чи шкода
Безліч досліджень присвятили тому, як відеоігри впливають на розвиток дітей. Існує багато різновидів ігор. Деякі просто розважального характеру, інші ж є складним викликом, змушуючи мозок працювати.
Читати більше
Вага стоїть на місці: у чому причина і як виправити ситуацію
Схуднення — тривалий процес. Спочатку вага йде швидко, але рано чи пізно з'являється проблема: на вагах, попри дієту та інтервальні тренування, тримається одна і та ж цифра. Нижче пропонуємо вивчити, як подолати цю проблему.
Читати більше