САМОГУБСТВО "ФЕМЕН" ОКСАНИ ШАЧКО: ПІДСУМОК АНТИРЕЛІГІЙНОГО ПРОТЕСТУ?

1 серпня 2018
IntoNation.Kyiv

    Оксана Шачко, одна з засновниць «Фемен», була знайдена мертвою 23 липня в Франції, де отримала політичний притулок. Виявили тіло друзі, що навідались до дівчини. Головна версія – самогубство методом повішення. Це була третя спроба суїциду.

    «Нас покинула найбільш безстрашна і вразлива Оксана Шачко. Ми сумуємо разом з її рідними та близькими, і очікуємо на офіційну версію від поліції. На цей час відомо, що вчора, 23 липня, тіло Оксани виявили у її квартирі в Парижі», - прокоментувала Анна Гуцол, лідерка «Фемен» на своїй сторінці в ФБ.

    Оксану можна порівняти з письменником Львом Толстим – людина крайнощів. З дитинства дівчина була набожною й професійно займалась іконописом вже з 8 років. Майстерно оволоділа візантійським стилем. Проте, все змінилось, коли вона познайомилась з феміністичним рухом. У той же час змінюються її світоглядні установки. Вона доходить до висновку, що церква є інститутом комерційним. І починає творити вже зовсім по-іншому. Чи то витворяти. Крім акцій, які вона проводила в Фемен («Краду за Путіна», акція проти проблеми малої кількості туалетів у Києві, акції проти Лукашенко та інші) дівчина почала робити ікони ем… сучасними?


Богоматір в паранджі
Святі за ноутбуком
Одностатева любов між святими
Оргія з розіп’ятим Ісусом
Ікони у вигляді мемів
Хрести у формі автоматів
І це далеко не все…


В Франції її картини можна було побачити на виставках. Ви ж можете це зробити в Інстаграм.


    Ми не збираємось пропагувати або дискедитувати рух «Фемен». Ця дівчина вчинила як справжній митець – вона залишила нам свою смерть як привід для роздумів. Кожна з цих ікон, кожна повертає до думки, чому ми насправді служимо й де межа між справжністю і лицемірством. Для чого ми приходимо в храми: щоб служити Богу й дякувати за життя, чи щоб замолювати гріхи встонадцяте? Чим ми виправдовуємо вбивства й терористичні акти? «Алаху акбар?», інквізиція, насильницьке навернення в релігію за часів середньовіччя, що призвело до багатьох жертв. Наскільки ми є тими «хорошими й святими», як показують наші соцмережі, чи не молимось ми на модні кеди, розрекламовані з екранів? Що залишилось в наших серцях від того, що ми називаємо своєю вірою? Чи не гвалтуємо ми самі її своїми вчинками… Це те, що побачив автор цієї публікації. Ви ж можете побачити своє. І Оксана вкладала в картини теж свою філософію. Вони є актуальними як для людей релігійних, так і для атеїстів. Для кожного знайдуться свої сенси. І проти релігії, і проти суперечливих релігії вчинків.

   Її смерть не є випадковою. Як не є випадковою смерть Курта Кобейна, Честера Беннінгтона й інших митців. Вони цим сказали світу надбагато. Наша задача – зрозуміти.

Джерело - IntoNation.Kyiv

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

КУПАЛЬСЬКЕ СВЯТО: витоки, звичаї, сценарій заходу. Особливість цьогорічного свята
Цією розповіддю прагну сприяти розкриттю української суті народного купальського обряду, показати красу і неповторність найпоетичнішого свята природи, а організаторам купальських дійств – подарувати сценарій ориґінального заходу.
Читати більше