Риси характеру, які відштовхують від вас оточення

21 жовтня 2019
Олена Українка

У поведінці кожного з нас іноді виділяються риси, які відштовхують від нас оточення. Це може бути випадок одиничний, а може — і ні. Тут немає чого соромитися. Так закладено в нашій природі.

Однак, усвідомивши, що вам властива та чи інша не найприємніша риса характеру, ви вже зробите величезний крок на шляху до того, щоб від неї позбутися.

У більшості випадків люди навіть не усвідомлюють, що своєю поведінкою вони відштовхують інших людей. Цьому є кілька логічних пояснень.

Отже, 4 риси характеру, які відштовхують від нас оточення (і як від них позбутися).

1. Егоїзм.

Поза всяким сумнівом, якби в нашому світі було трішки більше уважних і чуйних людей, наш світ став би набагато кращим. Якщо людина здатна хоч іноді проявляти якість, як-от самовідданість, це, безумовно, допомагає їй зберегти хороші відносини із найважливішими в її житті людьми.

Усі ми по природі своїй є істотами з добре розвиненою інтуїцією. Саме вона дозволяє безпомилково визначати, коли людина робить для нас щось із метою отримати дещо натомість. Навіть якщо хтось не показує, що все розуміє, це зовсім не означає, що можна використовувати людини у своїх корисливих цілях.

Рішення: вам необхідно навчитися просто жити й процвітати разом з тими, хто вас оточує. Це вміння передбачає, що ви маєте бути здатними віддавати щось, не чекаючи нічого взамін. Як би дивно це не звучало, але коли ви віддаєте щось, не чекаючи нічого натомість, то з часом отримуєте набагато більше, ніж можете собі уявити. Власне, якщо ви хочете, щоб ваше життя було кращим, робіть вчинки, не чекаючи нічого взамін.

2. Самовдоволення.

Про яку б ситуації не йшлося, щоразу, коли людина веде себе самовдоволено, така її поведінка відштовхує оточення. Нікому не подобається постійно слухати історії про «великі досягнення». Нікому не сподобатися спілкуватися з людиною, яка в рамках бесіди тільки і робить, що намагається підняти себе.

Звичайно, немає нічого поганого в тому, щоб розповісти про якісь речі, яких вам вдалося досягти. Однак робити це слід невимушено. Розмова не повинен спеціально будуватися навколо цієї теми.

Рішення: постарайтеся якомога частіше дозволяти вашим близьким людям розповідати про себе та свої досягнення. Завжди добре «піти в тінь» на якийсь час.

Крім того, щоб зберігати з людьми добрі стосунки, привчіть себе час від часу аналізувати свої рішення і вчинки щодо людей. Припиніть думати тільки про себе і постарайтеся навчитися спілкуватися з людьми по-іншому. Радійте їхнім успіхам і намагайтеся зрозуміти, що саме їх турбує, чого вони потребують.

3. Надмірна переконаність у своїй правоті.

Іноді ми завищуємо свою самооцінку і занадто самовпевнені в переконаннях щодо того, що правильно, а що ні. Іноді ми настільки віримо у свою правоту, що це вже переходить будь-які межі пристойності. Усе це призводить до того, що людина починає дивитися на всіх зверхньо і засуджувати рішення інших людей, навіть не вникаючи в суть ситуацій.

Так жити не можна. Діючи за такими принципами, людина ніколи не зможе завоювати повагу інших.

Рішення: для того, щоб позбутися від подібної риси характеру, необхідно усвідомити, що в кожного є власне бачення життя. Кожна людина живе так, як вважає за потрібне, і це цілком природно. Ми всі унікальні. Проте в нас усіх є і хороше, і погане. Поважайте і цінуйте людей так само, як ви поважаєте і цінуєте себе.

4. Звичка постійно скаржитися.

Щасливі та успішні люди не скаржаться. Однак зустрічаються і такі люди, які обов'язково знайдуть, на що поскаржитися... навіть якщо всі інші навколо них щасливі!

Рішення: у житті кожного з нас щось трапляється. Правда полягає в тому, що нам, так чи інакше, доведеться із цим жити і розбиратися. Хочемо ми цього чи ні. Замість того, щоб постійно скаржитися (що абсолютно безглуздо), просто сфокусуйтеся на пошуку вирішення проблеми.

Зображення — pinterest.com. 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Творчий інтенсив від Space One, або Як стати письменником
Наразі важко здивувати чи то набором маркетингових секретів, а чи мозаїкою щасливих лайфхаків, хоч би від кого ми їх почули. Адже велике значення має не лише популярність того чи іншого автора, але також його шлях до успіху, втілений у власних книжках, про який він завжди готовий розповісти.
Читати більше