Депресивний розлад: що це та, головне, як із цим боротися

12 липня 2019
Христина

Що ви уявляєте при слові "депресія"? 

Депресія  це стан, коли ти не розумієш потребу заплющити очі перед сном.

Це порожнеча всередині тебе, яку ти не можеш закрити їжею, напоями, обіймами та любов'ю. Порожнеча, яку оточує біль, що не перестає переслідувати тебе навіть на секунду, щоб ти знову відчула щось, окрім неї. 

Це лише сірі та чорні фарби, що оточують тебе протягом довгого періоду часу. Це не вечір поганого настрою чи два, чи тиждень. Це довгі місяці розчарування і відсутності емоцій. Низького рівня настрою, що не залежить від зовнішніх акторів. Відсутності сенсу встати з ліжка, сенсу лягти в нього, сенсу вчитись, кохати, дихати.

Це та ситуація, коли тобі абсолютно байдуже. Байдуже вийти поїсти з кімнати чи вийти у вікно. Тобі не допоможе підтримка мами чи подруги, розмови про твої проблеми, ти й вітатися навіть не захочеш  не те, що говорити.

Це втрата віри в себе, у своє майбутнє, зниження самооцінки, почуття провини, що переслідують тебе. Це падіння якості твого життя. Це проблеми з фізичним здоров'ям (ризик розвитку серцево-судинних захворювань, послаблення імунної системи, проблеми з пам'яттю, "віртуальний біль"). 

Депресія  порушення процесів, які відбуваються в твоєму тілі. Біохімічний збій. 

Депресія  наслідок збою роботи нейромедіаторів (їхні клітини мозку посилають як інструкцію, щоб нервова система працювала). Вони подорожують у синапси (місця, де контактують нервові клітини). Нейромедіатори не потрапляють у потрібне місце, а коли повертаються, то мозок його не помічає. Тобто при депресії в синапси не надходить достатня кількість цих нейромедіаторів. Серед яких є норадреналін, серотинін, дофамін. 

Депресія — це не митець, що годинами дивиться на полумя, у пошуках натхнення. Це не красуня в легкій білій сукні на безезі моря, яка бездумно споглядає хвилі. Це бездонна яма, в яку ти провалюєшся з кожним днем все більше та більше. І тобі здається, що ти вже не виберешся з неї. Що почуття, рідні, ти сам далеко від тебе. Як і твоє життя. Воно проходить без сенсу. Пусте і незбагненне.

Допоможуть побороти депресію:

1. Антидепресанти. Вони нормалізують обмін нейромедіаторів в мозку.

2. Психотерапія. 

3. Міжособистісна терапія.

При депресії підвищується рівень картизолу, гормону стресу. Зрівнення рівня картизолу  шанс на видужування.  Щоб понизити кількість цього гормону в організмі природним шляхом, потрібно інтенсивно займатись спортом, вживати вітаміни, зокрема Омега-3; контролюйте вживання вуглеводів, каву пийте лише тоді, коли нестерпимо хочеться спати. 

Зображення — pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

3 книги-мотиватори, які підтримують в досягненні цілей
Лютий у розпалі, і мотивації виконувати обіцянки, дані собі на початку року, стає все менше. Хтось розгубився, бо зіткнувся з першими невдачами, а хтось просто не розуміє з чого почати і як себе організувати. Саме тому багатьом з нас зараз дуже важливо отримати підтримку чи хоча б певну інструкцію. Тож я підібрала 3 книги-мотиватори, які стануть підтримкою на шляху до мети.
Читати більше