Роман про Львів номіновано на престижну польську премію

25 травня 2016
UAPOST.US
На Варшавському книжковому ярмарку, який тривав з 19 до 22 травня, оголошено 20 книжок, номінованих на премію NIKE. Серед них і роман українсько-польської письменниці про Львів.

Номіновано на премію дебютний роман "Дім з вітражем" Жанни Слоньовської, українсько-польської письменниці, у минулому львів’янки, нині – мешканки Кракова. Над книгою авторка працювала чотири роки. Вона описала не лише реальні Львівські вулички, будинки, а й вустами героїв (мешканців дому з вітражем на вулиці Герцена, 6) переповіла столітню історію України. 
 
uapost.us
 
Герої роману – чотири покоління жінок (прабабця, бабця, мама і донька). Період становлення української державності (Соломія Крушельницька і визвольні змагання, В’ячеслав Чорновіл і його соратниця, оперна співачка Маріанна) став тлом для захоплюючої, інтригуючої любовної історії.

"Роман "Дім з вітражем" я писала для поляків польською мовою, намагалася розповісти про свій і про наш Львів, про радянські реалії міста. Хотіла написати про той Львів, про який вони ніколи не чули, адже зафіксувалися на 1944-му році, коли він перестав бути польським. Я писала роман польською мовою, а потім через переклад повернулася до Львова іноземкою. Це дивне відчуття, але треба це прийняти. Такий мій хрест, з одного боку, але з іншого – цікава ситуація. Я люблю всім розповідати, що письменник і так є чужинцем. Я задоволена якістю книжки та її перекладом: зроблено неймовірно гарно і талановито. Найкращий комплімент для перекладача – це те, що багато львів’ян вважає україномовний варіант моєї книги оригіналом. Це логічно, адже книжка про Львів", - розповіла письменниця в  інтерв’ю для Tvoemisto.tv.

Засновниками премії NIKE є щоденне видання Gazeta Wyborcza та компанія Nicom Consalting. До участі в конкурсі допускають твори різних жанрів – від художньої літератури до есеїстики та автобіографії. Лауреат премії отримує статуетку NIKE, а також грошову винагороду – 100 тисяч злотих. Лауреатом може бути лише одна книжка, написана однією людиною (співавторства не допускають). Нагороду вручають лише живим авторам. Якщо письменник подав свою книгу на конкурс, то передумати й відкликати її назад він уже не може. Відбір проводять у три етапи.

Лауреат премії отримує статуетку NIKE, а також грошову винагороду – 100 тисяч злотих.

Переможця 2016 року назвуть у жовтні.

(via)
UaPost
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Коти, яких спіймали на гарячому (фото)
Цікавість котів безмежна. Їм завжди цікаво, що ви робите, куди пішли, що принесли і, звичайно, що їсте. Навіть якщо ви будете їсти огірок, кішка буде сидіти поруч і всім сумним виглядом показувати, що совісті у вас немає, якщо не ділитеся... Тому-у-у... всім котиків:)
Читати більше
Як з'явився восьмигодинний сон, якщо наші предки спали двічі за ніч?
У 18 столітті люди спали двічі за ніч, вставали на кілька годин серед ночі, а потім йшли назад до ліжка, вже до світанку. Що з того часу змінилося та чому люди сплять 8 годин — досліджуємо далі.
Читати більше