Роман про Львів номіновано на престижну польську премію

25 травня 2016
UAPOST.US
На Варшавському книжковому ярмарку, який тривав з 19 до 22 травня, оголошено 20 книжок, номінованих на премію NIKE. Серед них і роман українсько-польської письменниці про Львів.

Номіновано на премію дебютний роман "Дім з вітражем" Жанни Слоньовської, українсько-польської письменниці, у минулому львів’янки, нині – мешканки Кракова. Над книгою авторка працювала чотири роки. Вона описала не лише реальні Львівські вулички, будинки, а й вустами героїв (мешканців дому з вітражем на вулиці Герцена, 6) переповіла столітню історію України. 
 
uapost.us
 
Герої роману – чотири покоління жінок (прабабця, бабця, мама і донька). Період становлення української державності (Соломія Крушельницька і визвольні змагання, В’ячеслав Чорновіл і його соратниця, оперна співачка Маріанна) став тлом для захоплюючої, інтригуючої любовної історії.

"Роман "Дім з вітражем" я писала для поляків польською мовою, намагалася розповісти про свій і про наш Львів, про радянські реалії міста. Хотіла написати про той Львів, про який вони ніколи не чули, адже зафіксувалися на 1944-му році, коли він перестав бути польським. Я писала роман польською мовою, а потім через переклад повернулася до Львова іноземкою. Це дивне відчуття, але треба це прийняти. Такий мій хрест, з одного боку, але з іншого – цікава ситуація. Я люблю всім розповідати, що письменник і так є чужинцем. Я задоволена якістю книжки та її перекладом: зроблено неймовірно гарно і талановито. Найкращий комплімент для перекладача – це те, що багато львів’ян вважає україномовний варіант моєї книги оригіналом. Це логічно, адже книжка про Львів", - розповіла письменниця в  інтерв’ю для Tvoemisto.tv.

Засновниками премії NIKE є щоденне видання Gazeta Wyborcza та компанія Nicom Consalting. До участі в конкурсі допускають твори різних жанрів – від художньої літератури до есеїстики та автобіографії. Лауреат премії отримує статуетку NIKE, а також грошову винагороду – 100 тисяч злотих. Лауреатом може бути лише одна книжка, написана однією людиною (співавторства не допускають). Нагороду вручають лише живим авторам. Якщо письменник подав свою книгу на конкурс, то передумати й відкликати її назад він уже не може. Відбір проводять у три етапи.

Лауреат премії отримує статуетку NIKE, а також грошову винагороду – 100 тисяч злотих.

Переможця 2016 року назвуть у жовтні.

(via)
UaPost
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

3 найкращі способи позбутися болю у спині
Поєднання таких способів лікування запобігає проведенню оперативного методу, допомагає зменшити зайве застосування таблеток, надає тривалий вплив, що запобігає виникненню та рецидиву захворювання. 
Читати більше