Робіть правильні помилки і досягнете запаморочливих результатів

18 жовтня 2014
Редакція
Як і більшість дітей, нас вчили уникати помилок. Метою було вдосконалення, а за помилки карали - іноді поганими оцінками, а іноді й ременем. В дорослому віці за недосконалість теж не хвалили. Саме в такі моменти вузьке визначення краси змушує вас шкодувати, що ваша фігура чи обличчя не такі ж, як у супермоделі. Потім в діловий світ прийшла ера інновацій. Раптом нам довелось забути роки перфекціонізму і стати неймовірно творчими.

На жаль, відоме дослідження НАСА показало: якщо у 5-ти річному віці кількість креативних дітей становить 98%, то в дорослому світі, цей показник становить всього 2%. Творчість хаотична! Шлях креативності усіяний недосконалостями і тимчасовими невдачами. Ми вчимося уникати помилок і, таким чином, припиняємо проявляти свою творчість, щоб вижити в сім'ї, в школі та на роботі.

То як вдихнути нове життя у творчість, з якою ви народилися?

Грайтеся, як дитина

творіть колаж, який відображатиме суть цілей та мрій у вашому житті. Знайдіть образи, які передадуть набагато більше, ніж прості слова. Це "карти скарбів", на яких зображені ваші, здавалося б, неможливі мрії, які в результаті почнуть збуватися. До цієї кумедної справи можна залучити своїх приятелів за келихом вина. Почепіть свій колаж на видноті, він надихатиме вас щодня. Наша підсвідомість завжди звертає увагу на оточення.
 

Робіть це неправильно

Прагнення до досконалості часто стоїть на заваді тому, що і так цілком ідеальне. Не можете розпочати проект? Підштовхніть свою креативність, роблячи усе неправильно! Наприклад, команда може зібратись для мозкового штурму, щоби скласти список всіх способів, якими вони можуть "завалити" проект. Такі ідеї виникають легко, і можуть або вказати на шлях до успіху, або ж допоможуть вигадати протилежні підходи, які можуть реально спрацювати.
 

Створюйте прототипи, а не щось ідеальне

"Проективне мислення" являє собою підхід до цілеспрямованої творчості, що значною мірою опирається на постійне повторення за допомогою недосконалих прототипів. Новий продукт або послуга часто починається з простого ескізу, за яким слідує створення не функціональної моделі. Зворотній зв'язок є важливою складовою процесу перетворення ідеї у щось дивовижне, готове для використання. Ваш велика мрія може здатися складною. Наприклад, якщо ви хочете написати книгу, почніть з проектування обкладинки, робочої назви і змісту. Роздрукуйте її, щоб відчути, як це, тримати власну книгу. Це відмінний спосіб відключитися від всього і зібрати сили, потрібні для наступного кроку.
 

Експериментуйте

Життя - навчальна лабораторія. Ступінь непередбачуваності є частиною завдання. Ось чому експерименти настільки цінні. Вчені не очікують, що кожен експеримент буде успішним – і ми теж повинні так робити. Спробуйте різні підходи і подивіться, що працює. Вчіться на результатах кожної спроби, а також слідкуйте, як ви просуваєтесь від прототипу до досконалості. Цей адаптивний підхід допоможе вам дістатись далі та швидше, ніж тривожний перфекціонізм.
 

Вчіться

Я не рекомендую йти на непотрібні ризики чи забувати про безпеку. Передбачуваний програш, якого можна запобігти, дає нам зрозуміти, що ми повинні були знати, перш ніж почали. Але якщо ви прагнете до нових можливостей, цілеспрямований ризик і помилкові рішення є необхідною частиною подорожі. Немовлята падають багато разів, поки вчаться ходити, але кожного разу це робить їх ближче до своєї мети. Жодна мама не порадить своїй дитині здатися після кількох десятків падінь - і ми не повинні здаватися після тимчасових невдач.
 
Йти за кимось - дуже просто. Але якщо ви досліджуєте нові території, то ці принципи допоможуть вам набагато краще, ніж перфекціонізм і безпечна гра.

Рухайтесь вперед, експериментуйте з чимось новим, створюйте прототипи можливостей і змінюйте манеру розмови із самим собою! 

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Сучасні українські фільми: добірка 2023 року
Український кінематограф попри всі труднощі продовжує розвиватися. Розважає, смішить і змушує задуматися. Про такі картини сьогодні піде мова. Зібрали для вас 5 фільмів 2023 року, котрі радимо до перегляду.
Читати більше
Жіночі джинси для будь-якого типу фігури: як обрати ідеальний крій
Для більшості жінок джинси — це базовий елемент гардероба, з яким за умови вибору правильного крою, можна створити десятки образів. Однак некоректний вибір розміру, посадки чи фасону здатний спотворити навіть ідеальну фігуру.
Читати більше