Різновиди лікерів

24 квітня 2023
Редакція

Класифікацію лікерів, що випускають сьогодні, у деяких джерелах ґрунтується на міцності. За цією характеристикою виділяють такі види лікеру:

  • Міцні лікери — вміст спирту 35-45 %.
  • Десертні лікери на ягідних спиртах — міцність 25–30 %.
  • Лікери-креми містять обсяг спирту 16-23 %.

Але все ж таки цінителі вибирають не градус лікеру, а букет, який дарує насолоду. Навіть назви лікерів багатообіцяючі:

  1. Егермейстер — аперитив із насиченим букетом трав та пряною, густою фактурою.
  2. Старий Таллінн — з пряною фактурою та м'яким смаком, в якому простежуються відтінки лимона, анісу, кориці та ванілі.
  3. Бейліс — символ Ірландії. Запашний лікер з шоколадно-ванільним букетом, у якому простежуються ноти карамелі.
  4. Австрійський шоколадний Моцарт — ідеальний діжестив для вишуканої компанії.
  5. Італійський Amaretto — напій з терпким смаком довгий час був найпопулярнішим лікером пострадянського простору.
  6. Адвокат — лікер виробництва голландських майстрів. Напій з бархатистим смаком і ванільним ароматом часто використовується як добавка до десертів.

Це далеко не всі відомі марки лікерів. Продовжувати список можна досить довго. Але повернемося до класифікації та різновиду лікерів:

  • Трав'яні лікери роблять на основі екстракту запашних чи лікувальних трав та корінь. Напої виходять терпкими, гіркими на смак. Найчастіше їх рекомендують у оздоровчих та загальнозміцнюючих цілях.
  • Фруктово-ягідні напої містять у складі екстракти плодів, сік. Як правило, солодкі лікери мають яскравий привабливий букет. Їх часто використовують як добавку до десертів.
  • До рецепту яєчних лікерів, як відомо з назви, входять яєчні жовтки. Консистенція продуктів щільна, густа. Масу іноді подають у маленьких чарках із ложечкою, тому що їх пропонують не пити, а їсти.
  • Вершкові лікери виготовляються з додаванням вершків, цукру та ванілі. Продукція має ніжний смак та м'який аромат.
  • Цитрусові лікери включають у складі сік та цедру лимона, апельсина. Приємний аромат та виражена кислинка — характерні риси продукту.
  • Пряні лікери містять запашні спеції. Ці напої мають гіркуватість у смаку і виражений аромат.

У магазині Маудау є ці та інші сорти лікеру. Сказати, який із них кращий, не можна. Адже це справа смаку. Хтось віддає перевагу горіховим нотам в алкоголі, а комусь подобається спиртне з шоколадно-кавовим смаком. Органолептичні якості лікерів вказуються в описі, тому вибрати той варіант, який вам до душі, не важко.

З чим подають лікер

Густий концентрований смак лікеру диктує свої умови при виборі закуски. Вона має підкреслити букет напою, а не перебивати його. Вершкова та кавова-горіхова варіація поєднується зі свіжою випічкою — не солодкими кексами, печивом. Можливе подання з гірким шоколадом. Якщо ви плануєте подавати лікер із тістечком, вибирайте десерт без крему, який може перебити аромат напою.

Спробуйте подати лікер з морозивом або полити холодні кульки не великою порцією алкоголю. Це має бути звичайний пломбір без добавок. Таке поєднання буде найкращим. Підходить горіховий, шоколадний, кавовий чи фруктовий лікер.

Закуски до лікеру з фруктово-трав'яним букетом мають бути легкими. Можна подавати їх шматочками або зробити фруктовий салат. Непогано підходить, як закуска, випічка з фруктовим наповнювачем. Міцні трав'яні лікери можна подати з горіхами та сухофруктами.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Краса та практичність: які матеріали використовують для оббивки м’яких меблів
Від того, наскільки вона буде практичною та міцною, залежатиме тривалість її «життя» та привабливого вигляду меблів, тож це варто враховувати, вибираючи диван чи крісло.
Читати більше