"Революція в Росії неуникна", - де Кюстін, 1839

6 березня 2015
UAPOST.US
Потрапила мені до рук страшна книжка. Її вважали однаково пророчою і в 1843, і 1917, і 1953. Можливо, вона допоможе зрозуміти Росію й сьогодні. Ми, українці, ми, ліберали, насправді, знаємо мало про росіян. Під "знаємо" я маю на увазі винятково старовинне й глибоке великобританське knowledge, а не міфи, анекдоти чи пропаганда. 
 
Немає нічого дивного, що книжка де Кюстіна не втрачає свою актуальність вже друге століття. У ній є це знання, яке стає посередником між їхніми і нашими цінностями. Кюстін пропонує нам переклад з європейської мови демократії на російську мову автократії. Ця лінія проходить не по кордону сучасної Росії й іншого світу. Ця лінія глибоко в'їлася у всі захоплені землі імперії. І чим довше вона мала вплив на затюрмлені народи, тим більше вони починали нагадувати своїх ґвалтівників. Маркіз де Кюстін руйнує імперську міфологію. Його гострий розум повертає історичні факти з казок у реальність. І навіть для українського націоналіста ця книжка може стати випробуванням. Ризикніть, подивіться у вічі своєму талановитому, але вже мертвому опоненту.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Вибираємо ліхтар для кемпінгу
Багато видів діяльності вимагають хорошого освітлення, тому ліхтарики по праву вважаються універсальним, надійним і безпечним джерелом штучного світла. Особливо період відпускних поїздок змушує купувати якісне мобільне світло.
Читати більше