Ретроградство як тренд у вихованні

24 травня 2016
Nataliia Gurzhiy
Часто мені (та, думаю, й вам) доводиться чути подібні поради батькам: мовляв, краще не давати дітям (до певного віку, а в ідеалі, звісно ж, ніколи) дивитися мультики, грати на планшеті та комп'ютері, а також користуватися соціальними мережами, щоб не виросли дурнями, ледарями, лузерами, соціально дезадаптованими, емоційно нестабільними (необхідне підкреслити).

Краще, мовляв, нехай візьмуть палицю, уявлять, що це - кінь, та скачуть до Віденського лісу на Віденьский бал (як це робили наші мами, бабусі, двоюрідні прадідусі та уявні вельможні пращури). І буде у них і уява, і емпатія, і емоційний інтелект, і виростуть з них лідери, здатні досягти успіху завжди і в усьому - ЯК НАШІ БАБУСІ, ЗВІСНО Ж (одна - касир, інша - водій трамвая).

(І ніколи вони не будуть на хвилі та не матимуть спільних тем для розмови з однолітками, які обговорюватимуть черговий популярний відеоблог. Але ж то не страшно, головне, щоб завжди і в усьому, як наші бабусі та дідусі. Хоча "дідусь" у таких порівняннях фігурує рідше, і з нашою системою цінностей це майже нікого не дивує, та мова не про це).
 
Тільки от усі ті дами, які таке нам з вами радять, пишуть свої паради не на парканах, а в інтернеті. І в кожної - свій сайт, блог та колонка на декількох інтернет-платформах. І для реклами своїх послуг жодна з них не вішає папірець на дошку оголошень і навіть на дає об’яву у газету "Кіт та пес", а просуває їх через капосні соцмережі. Та й у якості контактної інформації теж не міський номер телефону вказує. І на роботу їздить не на коні (ні на справжньому, ні на уявному), навіть не на трамваї (як її бабуся, Заслужений винахідник СРСР, а також лідер завжди та в усьому (звісно ж, справжній, а не те, що зараз)).

І жодну із цих дам-порадниць не хвилює, що використання особистого транспрту, як і будь-яке прагення до комфорту, за її власною логікою, означає, що вона - соціопат і боїться труднощів, і ніякого винахідника, а тим більше, лідера завжди і в усьому з неї так і не вийде.

Та справа навіть не в тому, чому вони таке нам радять. Треба ж їм щось говорити, тим більше, що вони цим на життя і заробляють. Не вмирати ж їм із голоду через власне мовчання чи у забутті без шокуючих "відкриттів".

Питання у тому, чому останнім часом так часто батьки до їхніх порад прислухаються. При тому, навіть ті, котрі на уявних конях не їздили, проте заробляють у 20 разів більше від власних батьків, а винахідників та, тим більше, заслужених, у їхнії сім'ях зроду не було. Мали складні стосунки з батьками? Шукають схвалення в усьому? Думають, що це найактуальніший тренд, і бояться бути поза ним? Не визнають власних досягнень, доки їх не оцінить рідня? Бояться почути: "От у наш час такого не було"?
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Керамічна плитка для кухні на фартух: 10 важливих нюансів
Щодня ми проводимо на кухні велику частину свого часу. Тут відбувається приготування їжі, її споживання та просто спілкування за чашкою чаю. Тому варто розумно влаштувати робочий простір на кухні.
Читати більше
Неймовірна промо-акція на навушники від преміального бренду Bang&Olufsen!
Bang&Olufsen — це не просто навушники преміум-якості. Це максимальний комфорт, це повна свобода, це глибокий звук… А ще це справжній витвір скандинавського мистецтва дизайну, з його особливою вишуканістю і неповторністю.
Читати більше