Рекомендації та практичні поради з лікування та профілактики пневмонії

23 січня 2024
Редакція

Пневмонія – це серйозне захворювання, яке вимагає уважного підходу до лікування та профілактики. Це запалення легенів, яке може бути спричинене різними мікроорганізмами, включаючи бактерії, віруси та грибки. Лікування пневмонії залежить від її причини та тяжкості, але зазвичай включає прийом антибіотиків, відпочинок і достатнє споживання рідини. Важливо вчасно виявляти симптоми та звертатися до лікаря для правильного діагнозу та лікування.

Ознаки та симптоми пневмонії

Ознаки та симптоми пневмонії можуть варіюватися від легких до важких і часто залежать від віку пацієнта, загального стану здоров'я та типу збудника, який викликав захворювання. Найбільш поширені симптоми включають:

 1. Кашель: часто сухий або з виділенням мокротиння (часом з кров'ю).
 2. Підвищена температура та озноб: висока температура тіла є типовим ознакою інфекції.
 3. Задишка: важкість дихання або швидке поверхневе дихання.
 4. Біль у грудній клітці: особливо при кашлі або глибокому вдиху.
 5. Загальна слабкість та втома: почуття виснаження та немочі.
 6. Нудота, блювання або діарея: частіше у дітей.

Ці симптоми можуть з'являтися раптово або розвиватися поступово. Важливо відзначити, що у літніх людей симптоми можуть бути менш вираженими.

Причини пневмонії

Пневмонія може бути спричинена різними мікроорганізмами. Основні причини включають:

 1. Бактерії: найчастіша причина бактеріальної пневмонії - Streptococcus pneumoniae. Інші бактерії, такі як Mycoplasma pneumoniae та Legionella pneumophila, також можуть викликати пневмонію.
 2. Віруси: респіраторні віруси, такі як грип (інфлюенца) і РС-вірус (вірус респіраторно-синцитіальної інфекції), є частими причинами вірусної пневмонії.
 3. Грибки: це менш поширена причина і зустрічається переважно у людей з ослабленою імунною системою.

Лікування пневмонії

Одним з антибіотиків, який часто використовується для лікування пневмонії, є Бісептол. Цей препарат ефективний проти широкого спектра бактерій і часто призначається для лікування бактеріальної пневмонії. При виборі антибіотика важливо враховувати чутливість збудника та індивідуальні особливості пацієнта.

Щоб придбати Бісептол, можна звернутися до мережі аптек «Бажаємо здоров'я», яка пропонує широкий асортимент медичних препаратів в Києві та інших містах України за прийнятними цінами. Важливо пам'ятати, що самолікування може бути небезпечним, тому перед придбанням та використанням будь-яких лікарських засобів слід проконсультуватися з лікарем.

Профілактика пневмонії

Профілактика пневмонії охоплює кілька важливих кроків, які можуть допомогти знизити ризик захворювання. Ось декілька ключових заходів:

 • регулярне миття рук;
 • вакцинація проти пневмокока та грипу;
 • уникнення великих скупчень людей під час сезону грипу;
 • здорове харчування та підтримання активного способу життя;
 • відмова від куріння.

Ці заходи сприяють зміцненню імунної системи та знижують ризик зараження інфекціями, що можуть призвести до пневмонії. Особливо важливим є дотримання цих правил для людей з підвищеним ризиком, таких як літні люди, діти та особи з хронічними захворюваннями.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com