Рамадан: гід по Ісламському священному місяці

22 червня 2015
UAPOST.US
Для мусульман всього світу, а це близько мільярда осіб, місяць Рамадан є священним. Що необхідно знати про цей особливий період?
 

Місяць посту та молитов

Рамадан – дев‘ятий місяць в ісламському календарі. Особливого значення він набув через те, що, згідно з віруваннями, саме у цей час Аллах передав пророку Мохаммеду священну книгу Коран.

Аби відзначити цю важливу подію, віряни дотримуються строгого посту. Мусульмани повинні відмовитися від їжі, води та розваг, у тому числі й сексуальних, у денний час. Також заборонено палити. Натомість треба проводити час у молитвах та добрих справах. Практикувати піст мусульмани, що перебувають у доброму здоров‘ї, починають з 12 років.

Під час Рамадану більшість ресторанів у мусульманських країнах не працюють у денний час.

Упродовж дня їжу можна вживати двічі – до сходу сонця (цей прийом називають "сухур") і після його заходу ("іфтар"). Останній, як правило, починають з фініків та солодких напоїв, аби організм отримав необхідну енергію.

Рамадан для сунітів та шиїтів: що відмінного?

Рамадан є однаково священним для представників обох головних гілок ісламу – сунітів та шиїтів. Однак певні відмінності все ж є.

Шиїти у цей період вшановують не лише появу Корану, а й вбивство першого імама Алі. Відтак, для них місяця Рамадан сповнений також жалоби та смутку.

"Рамадан і фази Місяця"

Рамадан триває від 29 до 30 днів. Все залежить від того, коли на небі з‘являється молодий місяць. Саме цей фактор і визначає дати початку та закінчення Рамадану, що можуть відрізнятися у кожній окремій країні.

У 2015 році у більшості випадків Рамадан стартує із заходом сонця 18 червня.

Ід аль-Фітр

Щоразу Рамадан закінчується святом розговіння Ід аль-Фітр, що є другим найважливішим в ісламі.

Цього дня мусульмани вбираються у найкращий одяг і влаштовують справжній бенкет, ходять у гості до родичів і друзів та роздають пожертви бідним і мечетям.

Рамадан і технології

Шанувальники сучасних технологій використовують найновіші додатки до смартфонів для того, щоб ділитися своїм досвідом під час Рамадану з усім світом. Приміром, у Twitter використовують хештеги #ramadan, #Iftar або #eid.

Також існують спеціальні додатки, які допомагають чітко визначити часи намазу та прийому їжі, відповідно до сходу і заходу сонця. А також пропонують рецепти страв.

(via)
uapost.us

Українці також мають традицію Великого посту, який повинен очистити їх та підготувати до світлого свята Великодня. Більше про нього ви можете дізнатися тут:
Великий піст - три аспекти: здоров'я
Великий піст – три аспекти: психологія
Великий піст – три аспекти: релігія
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com