Питання до мами: як виростити сина-патріота?

Сьогодні, в часи бойових дій на Сході України, питання патріотизму чи не найскладніше для мам, чиї сини знаходяться ТАМ. І не просто знаходяться, а воюють зі зброєю в руках, часто ходячи перед обличчям смерті. В серцях їхніх мам борються два протилежні бажання: хай син захищає рідну країну чи хай син краще сидить вдома.

Складний час. Безліч знаків запитань. Непрості рішення. Та й не від маминої волі вже залежить поведінка дорослого сина. Він сам робить свій вибір. Мамина доля – чекати й молитися за його здоров’я, бойовий дух, друзів-побратимів, за рідну неньку-Україну. І десь-таки в глибокому закутку маминого серця з’являється гордість, що її син – захисник, справжній ПАТРІОТ.

Хто такий патріот? 

А хто такий патріот? За тлумачним словником, це людина, яка любить свою батьківщину, віддана рідному народові та готова заради них на жертви й подвиги.

До такої мами хочеться підсісти поближче, взяти за руку й попрохати поділитися таємницею родинного виховання: як вдалося викохати такого самовідданого сина-патріота? Адже патріотичне виховання в Україні домайданних часів було дуже непопулярним. Більше того – геть зовсім занедбаним. Тож сьогодні для молодих батьків, у яких підростають сини-соколи, це питання аж дуже на часі.

Патріотичне виховання

А ніякої особливої таємниці, як виховати патріота, виявляється, й немає. Головна істина – давня, як світ, і така ж дієва – власний приклад батьків. Любов татка й мами до рідної землі й природи, повага до рідного народу, його звичаїв і традицій, шанобливе ставлення до старших і керівництва країни, глибока віра в Бога.

Друга порада – виховувати на народних джерелах: від колискових до ліричних пісень, від казок до історичних легенд і переказів, від небилиць до прислів’їв і приказок... Виховувати рідною мовою

Але тут одразу кілька зауваг:

1) таким фольклорним "добром" мають бути наповнені мама чи тато, дідусь чи бабуся, від яких дитина просто буде вбирати ці маленькі народні перлини;
2) враховуючи сучасні інформаційні технології, має бути значна кількість мультфільмів, фільмів, роликів, які були б створені на національній основі. А таких поки що – одиниці.

Третя порада – національні авторитети як приклади для наслідування. Це мають бути й сучасники, й національні історичні герої чи навіть гідні представники свого роду – діди, прадіди, про доблесні справи яких слава переходить з покоління в покоління.

Отже, це три основні "кити", на яких має спиратися патріотичне виховання. Звісно, виховання в родині має підтримуватися й посилюватися цілеспрямованою політикою України. Адже глибокий патріотизм – це запорука міцності будь-якої держави.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше