Питання до мами: як виростити сина-патріота?

Сьогодні, в часи бойових дій на Сході України, питання патріотизму чи не найскладніше для мам, чиї сини знаходяться ТАМ. І не просто знаходяться, а воюють зі зброєю в руках, часто ходячи перед обличчям смерті. В серцях їхніх мам борються два протилежні бажання: хай син захищає рідну країну чи хай син краще сидить вдома.

Складний час. Безліч знаків запитань. Непрості рішення. Та й не від маминої волі вже залежить поведінка дорослого сина. Він сам робить свій вибір. Мамина доля – чекати й молитися за його здоров’я, бойовий дух, друзів-побратимів, за рідну неньку-Україну. І десь-таки в глибокому закутку маминого серця з’являється гордість, що її син – захисник, справжній ПАТРІОТ.

Хто такий патріот? 

А хто такий патріот? За тлумачним словником, це людина, яка любить свою батьківщину, віддана рідному народові та готова заради них на жертви й подвиги.

До такої мами хочеться підсісти поближче, взяти за руку й попрохати поділитися таємницею родинного виховання: як вдалося викохати такого самовідданого сина-патріота? Адже патріотичне виховання в Україні домайданних часів було дуже непопулярним. Більше того – геть зовсім занедбаним. Тож сьогодні для молодих батьків, у яких підростають сини-соколи, це питання аж дуже на часі.

Патріотичне виховання

А ніякої особливої таємниці, як виховати патріота, виявляється, й немає. Головна істина – давня, як світ, і така ж дієва – власний приклад батьків. Любов татка й мами до рідної землі й природи, повага до рідного народу, його звичаїв і традицій, шанобливе ставлення до старших і керівництва країни, глибока віра в Бога.

Друга порада – виховувати на народних джерелах: від колискових до ліричних пісень, від казок до історичних легенд і переказів, від небилиць до прислів’їв і приказок... Виховувати рідною мовою

Але тут одразу кілька зауваг:

1) таким фольклорним "добром" мають бути наповнені мама чи тато, дідусь чи бабуся, від яких дитина просто буде вбирати ці маленькі народні перлини;
2) враховуючи сучасні інформаційні технології, має бути значна кількість мультфільмів, фільмів, роликів, які були б створені на національній основі. А таких поки що – одиниці.

Третя порада – національні авторитети як приклади для наслідування. Це мають бути й сучасники, й національні історичні герої чи навіть гідні представники свого роду – діди, прадіди, про доблесні справи яких слава переходить з покоління в покоління.

Отже, це три основні "кити", на яких має спиратися патріотичне виховання. Звісно, виховання в родині має підтримуватися й посилюватися цілеспрямованою політикою України. Адже глибокий патріотизм – це запорука міцності будь-якої держави.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Ефективне вивчення чеської мови онлайн: поради та рекомендації
Швидке освоєння чеської – це чудова можливість для абітурієнтів здобути вищу або середню освіту в Чехії. Курси обирають люди, які планують змінити роботу або виїхати на постійне місце проживання до Чеської Республіки.
Читати більше