Писанкове материнство від UaModna

29 квітня 2016
Редакція

Одним із найвідоміших символів Великодня з давніх часів є писанка. Традиція писанкарства тісно пов'язана із значенням яйця: практично у всіх народів світу воно було символом пробудження природи, початку нового життя. Про це розповідають багато міфів та легенд. Відповідно, вони стали символом великої радості. Тієї ж, яку відчувають жінки в тяжі.
 


Споконвіку писанки були оберегами для людей. Кожен орнамент мав своє важливе значення. Для прикладу, майбутні мами наносили на яйце візерунки з птахами. Це був символ маленької душі, яка от-от з’явиться на цей світ. (Адже вважалось, що до новонароджених душа прилітає саме в образі пташки.) Такі ж писанки ставились у колиску. А от бездітним матерям доводилось протягом трьох років розписувати квітами по 12 яєць і дарувати їх діткам. Предки вірили, що квіти – це обличчя ненароджених малюків.


І взагалі, першим на Великдень писанки дарували саме дітям, адже вони були посланцями неба. UaModni майбутні матері подарували писаночки своїм малятам у животиках.
 


Колись писанки розмальовували тільки матері. Мати могла писати писанку тільки у тому випадку, якщо вона мирно провела день, на з ким не сварилась і не грішила. Оскільки вони, як ніхто інший, пов'язані, зі створенням нового життя, розпис писанки перетворюється для них в справжній обряд. За стародавніми звичаями, жінка повинна робити це у певний визначений час, на самоті, подумки бажаючи всього найкращого своїй дитинці. А наші матусі знайшли свій спосіб дотримуватися цієї давньої традиції.

Фотографії зроблено в "Світлиці муляровій": http://www.muliarova.if.ua

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Алі 24 травня 2013
Дуже красиво розписані животики :)
Vitaliy 3 травня 2013
Cool.
Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше