"Птаха на ймення Нахтігаль"...

13 серпня 1941 р. після того, як Р. Шухевич направив німецькому командуванню протест із приводу арешту німцями Степана Бандери і членів утвореного у Львові українського уряду, український батальйон "Нахтігаль" капітана Романа Шухевича отримав наказ німецького командування передислокуватися до Жмеринки. Там батальйон "Нахтігаль" був роззброєний і відправлений під охороною німецької жандармерії до Кракова, а потім - до місця довоєнної дислокації в м. Нойгаммер. Так закінчилася участь у бойових діях проти Червоної армії цієї частини, яка з передовими військами вермахту пройшла близько 400 км від радянсько-німецького кордону до Вінниці.

Після перегляду контракту в Нойгаммері легіони "Нахтігаль" та "Роланд" були ліквідовані. 21 жовтня 1941 року з учасників двох легіонів у Франкфурті-на-Одері був сформований 201-й Шуцманшафт - батальйон із 650 солдатів і старшин; командував українським формуванням колишній польський майор Євген Побігущий, заступник командира — капітан Роман Шухевич. Бійцям батальйону видали нову німецьку форму і 16 березня 1942 року їх вислали до Білорусі під командування генерала Й. Якоба. Батальйон був розбитий на 12 частин і охороняв територію 2400 квадратних кілометрів.

1 грудня 1942 року термін дії контракту скінчився і учасники легіону відмовилися присягати Адольфові Гітлерові. Батальйон перевезли до Львова, де офіцерів заарештували. Роману Шухевичу вдалося втекти. Німецька команда вимагала, щоб учасники переїхали до Любліна для створення нового батальйону. Ніхто з батальйону до Любліна не поїхав. Більшість учасників пішли у загони УПА і створили кістяк навчених воїнів-професіоналів.Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com