"Птаха на ймення Нахтігаль"...

13 серпня 1941 р. після того, як Р. Шухевич направив німецькому командуванню протест із приводу арешту німцями Степана Бандери і членів утвореного у Львові українського уряду, український батальйон "Нахтігаль" капітана Романа Шухевича отримав наказ німецького командування передислокуватися до Жмеринки. Там батальйон "Нахтігаль" був роззброєний і відправлений під охороною німецької жандармерії до Кракова, а потім - до місця довоєнної дислокації в м. Нойгаммер. Так закінчилася участь у бойових діях проти Червоної армії цієї частини, яка з передовими військами вермахту пройшла близько 400 км від радянсько-німецького кордону до Вінниці.

Після перегляду контракту в Нойгаммері легіони "Нахтігаль" та "Роланд" були ліквідовані. 21 жовтня 1941 року з учасників двох легіонів у Франкфурті-на-Одері був сформований 201-й Шуцманшафт - батальйон із 650 солдатів і старшин; командував українським формуванням колишній польський майор Євген Побігущий, заступник командира — капітан Роман Шухевич. Бійцям батальйону видали нову німецьку форму і 16 березня 1942 року їх вислали до Білорусі під командування генерала Й. Якоба. Батальйон був розбитий на 12 частин і охороняв територію 2400 квадратних кілометрів.

1 грудня 1942 року термін дії контракту скінчився і учасники легіону відмовилися присягати Адольфові Гітлерові. Батальйон перевезли до Львова, де офіцерів заарештували. Роману Шухевичу вдалося втекти. Німецька команда вимагала, щоб учасники переїхали до Любліна для створення нового батальйону. Ніхто з батальйону до Любліна не поїхав. Більшість учасників пішли у загони УПА і створили кістяк навчених воїнів-професіоналів.Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше