Ворохтянські віадуки

15 серпня 2018
Ania Tyshchenko

Коли сучасне та минуле сплітається в єдиний вузлик створюється атмосфера казкової магії. Ворохта  це селище, розташоване на річці Прут, яке зачаровує своїми мальовничими краєвидами, старовинними польськими та австрійськими садибами, церквами, сторічними віадуками. Опинившись у Ворохті, перше, що помічаєш – неймовірна тиша, варто лише трошки відійти від вокзалу. Цю чарівну тишу лише інколи порушує шум потягів та дзвенкотіння дзвіночків на худобі. Рухаючись вперед, ти починаєш розуміти, що навколо тебе лише небо, гори, урвисті схили та стрімка течія Пруту. Цнотливість природи заворожує. Ти невпинно починаєш ловити себе на думці, що єдине бажання – зупинити час, щоб якнайдовше втримати цю мить. Саме у Ворохті знаходяться два з шести найстаріших у Європі українських віадуків, які раніше використовували як залізничне сполучення. Перший віадук було збудовано у 1894 році за часів Австро-Угорщини полоненими італійцями. Окрім того, що цей віадук вважається найстарішим, то це ще й один з найдовших кам’яних аркових мостів Європи (200 метрів).Магії віадуку додає ще й вигин колії та його масивність. Стоячи на ньому, миттєво виникає картинка перед очима: старовинний паровий потяг, який наближаючись до вигину, подає глухий сигнал повороту, а проїхавши по мосту, ніби розчиняється у горах. І ти розумієш, що думками опиняєшся десь далеко в минулому, навколо тиша, чисте повітря, казкові карпатські краєвиди та небо, вкрите хмаринками.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Ігри для дітей англійською: користь чи шкода
Безліч досліджень присвятили тому, як відеоігри впливають на розвиток дітей. Існує багато різновидів ігор. Деякі просто розважального характеру, інші ж є складним викликом, змушуючи мозок працювати.
Читати більше
Вага стоїть на місці: у чому причина і як виправити ситуацію
Схуднення — тривалий процес. Спочатку вага йде швидко, але рано чи пізно з'являється проблема: на вагах, попри дієту та інтервальні тренування, тримається одна і та ж цифра. Нижче пропонуємо вивчити, як подолати цю проблему.
Читати більше