Ворохтянські віадуки

15 серпня 2018
Ania Tyshchenko

Коли сучасне та минуле сплітається в єдиний вузлик створюється атмосфера казкової магії. Ворохта  це селище, розташоване на річці Прут, яке зачаровує своїми мальовничими краєвидами, старовинними польськими та австрійськими садибами, церквами, сторічними віадуками. Опинившись у Ворохті, перше, що помічаєш – неймовірна тиша, варто лише трошки відійти від вокзалу. Цю чарівну тишу лише інколи порушує шум потягів та дзвенкотіння дзвіночків на худобі. Рухаючись вперед, ти починаєш розуміти, що навколо тебе лише небо, гори, урвисті схили та стрімка течія Пруту. Цнотливість природи заворожує. Ти невпинно починаєш ловити себе на думці, що єдине бажання – зупинити час, щоб якнайдовше втримати цю мить. Саме у Ворохті знаходяться два з шести найстаріших у Європі українських віадуків, які раніше використовували як залізничне сполучення. Перший віадук було збудовано у 1894 році за часів Австро-Угорщини полоненими італійцями. Окрім того, що цей віадук вважається найстарішим, то це ще й один з найдовших кам’яних аркових мостів Європи (200 метрів).Магії віадуку додає ще й вигин колії та його масивність. Стоячи на ньому, миттєво виникає картинка перед очима: старовинний паровий потяг, який наближаючись до вигину, подає глухий сигнал повороту, а проїхавши по мосту, ніби розчиняється у горах. І ти розумієш, що думками опиняєшся десь далеко в минулому, навколо тиша, чисте повітря, казкові карпатські краєвиди та небо, вкрите хмаринками.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

25 "поганих" звичок, які насправді дуже навіть корисні
Невеликі шкідливі звички поступово розростаються, і можуть зіпсувати ваше здоров'я і перешкодити досягненню цілей. Але не всі «погані» звички насправді такі погані. Ось про що вам точно не потрібно турбуватися!
Читати більше
Модне взуття осінь-зима 2019/2020
Майже ніщо так не додає настрою жінці, як покупка нової пари взуття. Яке ж взуття буде модне восени та взимку 2019/20? На які моделі варто звернути особливу увагу, готуючись до нового сезону? Давайте про все по порядку!
Читати більше