Проточні фільтри для води: типи та властивості

19 вересня 2022
Редакція

Проточні фільтри для води надзвичайно популярні в Україні завдяки ефективності і виключній компактності. На відміну від установки зворотного осмосу, така система легко вміщується навіть під вузькою мийкою, адже не має у своєму складі накопичувальної ємності. Весь процес очищення відбувається доволі швидко, що дає змогу повністю задовольнити потреби сім’ї в питній воді. Розглянемо різновиди таких систем, їхнє призначення та властивості.

Багатоступеневі системи очищення

Найбільш популярним видом проточних фільтрів залишаються комплексні системи очищення. Зазвичай вони забезпечують 2 чи 3, рідше 4 ступені фільтрації. Основа системи — це послідовно з’єднані колби зі змінними картриджами. До конструкції виробники можуть додавати монокрани, компоненти для монтажу, тощо. Зверніть увагу, що не всі моделі комплектуються картриджами, іноді їх можна замовити лише окремо. З одного боку, це може здатися незручним, з іншого — користувач отримує можливість придбати оптимальний для себе комплект змінних елементів.

В першу колбу завжди встановлюють фільтр механічного очищення, який затримує будь-які нерозчинні домішки розміром від 1–10 мкм (залежно від моделі). Другий відсік зазвичай призначений для вугільних картриджів, які затримують розчинений хлор та органіку. Такі проточні фільтри для води в магазині Свердловина можна купити практично для будь-якої системи швидкого очищення — вони значно покращують органолептичні якості рідини.

В третю, та за наявності четверту, колбу зазвичай встановлюють більш спеціалізовані картриджі: пом’якшувальні, для затримки сірководню, заліза тощо. Вони дозволяють довести смак, запах, хімічні показники води до оптимальних параметрів. Зверніть увагу, що більшість таких фільтрів хоча й затримують органічні домішки, не призначені для знезараження води. Якщо ви певні, що рідина містить збудники небезпечних захворювань, перед вживанням її необхідно кип’ятити.

Одноступеневі системи очищення

Такий фільтр для проточної води призначений для технічних потреб і встановлюється перед підключенням до побутових приладів: котлів, водонагрівачів, пральних та посудомийних машин. Він дозволяє швидко покращити окремі показники рідини, практично не впливаючи на робочий тиск трубопроводу.

Найпопулярнішою моделлю залишається фільтр-колба для пом’якшення води. Вона «знешкоджує» надлишок солей кальцію та магнію, які схильні відкладатися на нагрівальних елементах приладів у вигляді накипу. В результаті термін експлуатації техніки зростає. Проте, в таких фільтрах використовуються специфічні наповнювачі, тому застосовувати їх як економ-варіант для питного водопостачання не варто.

Другим за популярністю варіантом залишаються колби грубого очищення. Це також монофільтр, тільки наповнювачем виступають поліпропіленові волокна або сітка. Такі моделі можна встановлювати послідовно з пом’якшуючими або окремо від них, якщо проблема механічних домішок серйозніша за жорсткість.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Чим важливий вітамін D
Досить часто ми відчуваємо втому та нездужання, особливо у перехідні пори року: навесні або восени. Чому так відбувається? Причиною може бути те, що в організм поступає недостатня кількість органічних речовин або вітамінів.
Читати більше
Куртки-вітровки: зручний і стильний мастхев у вашому гардеробі
Жіночі вітровки — універсальна річ у гардеробі. Це демісезонна історія, яку ви можете використовувати і восени, і навесні. Вони і теплі, і легкі, а їхнє завдання — захищати від сильних вітрів.
Читати більше