Проста правда про те, як ви можете стати кращим письменником

26 березня 2015
Annie
Як стати кращим письменником?

Писати більше? Це, звичайно, допомагає.
Читати книги про те, як писати? Хороша ідея, але існує щось навіть більш важливе.

Перший крок до того, щоб стати кращим письменником, - навчитися мистецтву читання

Мистецтво читання? Так, мова йде не про просте поглинання слів для розуміння історії або сюжету. Дозвольте на прикладі малювання пояснити, що означає мистецтво читання.

Коли ви вчитеся малювати, ви змальовуєте та копіюєте. Але ви це робите не просто так. Ви пізнаєте, з яких простих елементів будується кожна фігура. Вчитися малювати - це навчатися мистецтву бачити.

Ви можете витратити 10 тижнів, навчаючись малювати кола. Ви зрозумієте, що багато фігур складаються з кіл. Деякі з них маленькі, деякі великі, деякі більше схожі на овали - але це просто неймовірно, як багато всього ви можете зобразити за допомогою простих кіл.

Так само і з написанням текстів і веденням блогу. Вам потрібно навчитися визначати базові елементи: те, як слова, речення та абзаци зливаються воєдино для створення надихаючих і видатних текстів.

Мистецтво читання - це аналіз

Вам потрібно аналізувати структуру текстів, абзаци, речення і слова. Необхідно зрозуміти, що приваблює і утримує вашу увагу. Розпізнати, яким чином вибір конкретних слів впливає на ваші емоції як читача. Ви повинні помічати те, що залишилося недомовленим.

На якийсь час ви, можливо, навіть втратите радість від процесу читання, тому що вже не зможете читати на одному диханні заради задоволення. Ви не зможете читати без розбору абзаців і речень на частини.

Як тільки ви почнете аналізувати тексти, ви побачите різні варіанти їх структури. Ви будете помічати, як абзаци з довгими реченнями перериваються короткими і уривчастими. Ви дізнаєтеся, яким чином певні слова допомагають вам щось відчувати або уявити.
 
Багато хто вважає, що великі письменники мають вроджений талант.

Ми любимо поклонятися нашим героям. Ми думаємо, що є обдарованіші та набагато оригінальніші особистості, ніж ми.

Але чи справді вони народжені з талантом писати видатні тексти? Чи це все ж тяжка праця, яка удосконалила їх навички? Можливо, вони витратили багато годин, читаючи, аналізуючи і редагуючи свої тексти, поки нарешті залишалися задоволені результатом.

У своїй книзі "Тип мислення. Як ви можете реалізувати свій потенціал" Карол Двек описує два різні типи мислення:
 
  • упереджене мислення;
  • мислення, яке можна розвинути.

Люди з упередженим типом мислення вірять, що вони народжені з певними талантами. Все те, що вони можуть або не можуть зробити, вже визначено. Успіх для них - це доказ того, на скільки вони талановиті.

Люди з типом мислення, яке можна розвинути, навпаки, вірять, що базові характеристики підлягають розвитку і їх можна поліпшити шляхом докладання певних зусиль. Вони отримують задоволення від викликів і навчаються на власних помилках. Невдачі для них не є ознакою, що вони недостатньо талановиті. Для них це можливість навчитися більшому.

Проста правда про те, як стати кращим письменником

Щоб створити успішний блог, вам не потрібен особливий талант. Проаналізуйте, чому вам подобаються певні блогери. Читайте, читайте і ще раз читайте. Зрозумійте, чому деякі пости чи статті нудні, як університетська лекція, а інші викликають у вас захоплення, і ви просто не можете дочекатися, коли ж буде опублікований наступний матеріал.

Забудьте про талант. Не думайте про творчі навички. Перестаньте говорити собі, що інші більш обдаровані, ніж ви.

Замість цього беріться до роботи. Більше читайте. Більше аналізуйте. Більше пишіть. І успіху вам! :)
 
(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

MorisBrother MorisBrother 27 березня 2015
Ann Petryk, УА МОДНА ... у вас хіба не діє правило "користувач завжди правий"? Добре, для того щоб не створювати негатив, я внесу певні корективи. Від сьогодні тільки ЮА і тільки Модна!
Ann Petryk Ann Petryk 27 березня 2015
MorisBrother, спасибі за дискусію, витончена натуро :)
Дозволю собі виправити вас: UaModna - звучить як ЮАМодна, сподіваюся, тепер ви правильно називатимете наш ресурс ;)
MorisBrother MorisBrother 27 березня 2015
Ann Petryk, Хочу довести до вашого відома, що я доволі витончена натура, не здатна до жорсткої критики, чи того гірше - тролінгу. Вельмишановна команда УА МОДНА на разі не має доказів моє причетності до ніяких ганебних справ, на теренах вище згаданого ресурсу. Тому, попрошу вас не називати мене цим не пристойним (не побоюсь цього слова), ганебним словом - троль.

З приводу статті, то вона охоплює достатньо широкий список порад, для автора початківця, але критика є першочерговою перешкодою. На жаль, про неї так і не було сказано! Тому я, Моріс Н. В., вирішив виправити цей промах своїм коментарем)
Всі коментарі
Світське життя, секс і гарне тіло: 3 книги, які змінять ваше самосприйняття
Автори цих книжок намагаються завдяки своїм вишуканим, стильним і красивим історіям, втіленим у не менш гарні ті цікаві книжки, додати гармонії і тепла у наше трагічне сьогодення.
Читати більше
Що почитати: 5 книг про дива і дивацтва
Дива, які стаються у цих книжках, мають різний характер. Утім, від економічного дива в Америці минулого до пригод у книжці сучасної української авторки – не така вже велика відстань. Оскільки захоплюючий сюжет і бажання прочитати історію до кінця – ось основні критерії, за якими можна оцінювати будь-яке диво в сучасній літературі.
Читати більше