Як проєкт SHE. розвиває жіночу спільноту в Україні та за її межами

31 липня 2019
Редакція

Світ буде бачити тебе такою, якою ти сама бачиш себе, і ставитиметься до тебе так, як ти ставишся до себе. (c)

Зараз ми живемо в часи, коли все довкола розвивається так швидко, що не встежити за постійними змінами. Проте жінки досі продовжують виборювати своє право займатися тим, що їм до душі, чи розвивати успішний бізнес.Сьогодні наша редакція хоче розповісти вам про перспективний, хоча й доволі молодий проєкт "SHE.", який має на меті поділитися із широким загалом історіями успіху жінок, котрі змогли втілити свої цілі в реальність і готові поділитися власним досвідом.


Хто така ‘SHE.’?

‘SHE.’ – це назва серії подій від компанії Symphony Solutions із жінками, які досягли успіху та
визнання в різних сферах професійної діяльності. Метою подій є знайомство з талановитими та реалізованими жінками. Івенти такого роду будуть цікаві тим жінкам, котрі шукають натхнення, корисну інформацію та цікаве спілкування. Спікерки подій представляють різні сфери діяльності, як-от: бізнес, IT, мистецтво, дизайн.

Про ініціативу

Спільноту SHE. започаткувала голандська IT-компанія Symphony Solutions.
Дуже важливо, що в галузі, яку загальноприйнято вважати чоловічою, компанії вдається підтримувати гендерний баланс серед своїх працівників, у тому числі на керівних посадах. 

До того ж компанії вдалося зробити цей баланс успішним. Symphony Solutions притримується принципу рівної оплати як для чоловіків, так і для жінок. Уже більше 10 років співвідношення працівників обох статей тут становить 50/50. Керівництво притримується такої філософії і запевняє, що просто мати таке співвідношення людей у колективі замало, важливо, щоб усі в компанії відчували себе безпечно та комфортно.

Відомо, що чоловіки й жінки можуть по-різному проявляти свої лідерські якості, тому важливо створити такі умови, щоб дві статі об'єдналися і мали змогу вкласти в проєкт свої найкращі ідеї.

Один рік  є чим пишатися

У рамках проєкту SHE. проведено 9 подій у 3-х країнах: Львів (Україна), Скоп’є (Північна Македонія), Краків і Жешів (Польща).

Вдалося об’єднати понад 450 людей, які відвідали ці заходи і оночасно долучилися до благодійних ініціатив в рамках SHE. 


Події відбувалися у різних форматах — як з однією спікеркою (наприклад з Оксаною Линів чи Катериною-Кіт Садовою), так і з кількома спікерками у форматі SHE. Talks.

Спільнота також ініціювала перше дослідження про жінок в IT сфері в Північній Македонії, основні результати якого можна прочитати ТУТ.

Крім того, їм навесні вдалося провести перший івент SHE. Teens для дівчат-старшокласниць, яким зазвичай вкрай складно визначитись із вибором професії і які сумніваються, що жінка може досягнути успіху в технічній сфері. А вона може:)

Відео з подій ТУТ.

На замітку

Усім відомий факт, що технічні посади займає не така велика кількість жінок, як-от чоловіків. Але багато хто не знає, що цифри змінюються. 

За даними журналу Fortune, гендерний розрив на комп’ютерних та інженерних роботах у США змінився, посилаючись на 35 % жінок у 1990 р. до 25 % у 2017 році.

Порівняймо статистику

В Україні 20 % жінок працюють в технічній сфері. Факт: чоловіки в Україні отримують вищу зарплатню, ніж жінки на збіжній посаді. Це стосується навіть сфери, як-от HR, де відсоток жінок є високим. Різниця в зарплатні сягає тут до 60 %.

На посадах, як-от QA Team Lead або Project менеджер різниця компенсації становить 2535 %. Лише за роль бізнес-аналітика і розробника програмного забезпечення чоловіки та жінки отримують майже рівноцінну винагороду. На фоні такої статистики, компанія Symphony Solutions суттєво відрізняється, завдяки нульовій різниці у винагороді для чоловіків та жінок. До відома, п’ятою ціллю ООН зі сталого розвитку є забезпечення гендерої рівності, розширення прав та можливостей жінок та дівчат.

Найближчим часом

У вересні відбудеться подія SHE. Talks | Branding, спікерки якої розкриють тему брендингу, його позиціонування, та як за допомогою SEO-інструментів привернути увагу цільової аудиторії до бренду.

А також до кінця року планується багато цікавих подій в Україні, Підвенній Македонії та Польщі. 

Приєднуйтеся до спільноти та будьте в курсі актуальної інформації, підписавшись на сторінку спільноти SHE. у FB.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com