Чому собаки відчувають поганих людей?

28 січня 2019
Annie

 «Я не довіряю людям, яким не подобаються собаки, але я довіряю собакам, якщо їм не подобаються люди». 

 Білл Мюррей

Коли ми хочемо завести домашню тварину, наш вибір часто звужується до простого — «кішка чи собака?».

Собакам потрібно більше догляду, турботи і уваги і вони краще розуміють людей, а кішки більш самостійні і безтурботні.

 

Згідно з численними дослідженнями вчених, собаки мають високо розвинене шосте чуття і завдяки йому чіткіше вловлюють найменші перепади людського настрою.

Ба більше, вони також можуть визначити, можна людині довіряти чи ні.
  • Дослідження, проведене Акіо Такаока в Університеті Кіото в Японії, показало, що собаки не будуть вірити тому, хто їм збрехав. А також вони відчувають, надійна людина чи ні.
  • Собакам для визначення надійності людини допомагає їхній особистий досвід.
  • Експеримент проводили на 34 собаках; його поділили на три частини.
     
  • У першій частині господар собаки вказував йому на контейнер з їжею, і той підбігав до нього.
  • У другій частині господар вказував на порожній контейнер і хитрими прийомами змушував собаку до нього підбігати.
  • У третій частині з'ясувалося, що собаки відмовляються вірити вказівкам рук. З їхнього досвіду їм здавалося, що в це вірити не варто.

Наукове підґрунтя про вміння собак «відчути недобре» від людини.
 
У собак дуже розвинене шосте чуття, а також вони дуже чутливі до всіх труднощів поведінки людини.

Коли у людини недобрі наміри або вона збирається зробити щось погане, у неї частішає серцебиття і разом з потом починають виділятися такі сполуки, як-от адреналін.

Оскільки у собак дуже чуйний нюх і вони дуже уважні до всього, тварини помічають виділення зазначених сполук і зміни в поведінці за секунду, тож відразу реагують.

У собак дуже загострені інстинкти, що робить їх ще й пильними. Можна сказати, вони живуть справжнім моментом. Вони відразу чують небезпеку і реагують або лякаючись, або висловлюючи агресію своєю поведінкою.

Собаки також проявляють інтерес до тих, хто взаємодіє з їхнім господарем. Багато досліджень показують, що собаки дуже сприйнятливі до соціальних сигналів і намагаються контролювати процес взаємодії їхніх господарів з оточенням.

Було проведено експеримент, під час якого господарі собак при тварині просили різних людей про допомогу, а потім ці люди пропонували собаці частування. Собаки брали частування тільки від тих, хто погоджувався допомогти їхньому власникові, і не брали частування з рук тих, хто відмовив у допомозі.

Вони не вели себе спокійно із цими людьми і не приймали частування від тих, хто вів себе грубо.
Собаки завжди чітко вловлюють що відбувається в розмові їхнього господаря з іншими людьми.

Ще одне дослідження від Neuroscience and Biobehavioural Reviews показало, що собаки миттєво зчитують, що відбувається під час контакту їхнього власника з незнайомцями.

В експерименті власник собаки, прогулюючись разом із собакою, попросив про допомогу у двох маленьких груп людей. Собаки показали себе вкрай обізнаними в тому, що відбувається, і уникали людей, які ставилися до їхнього господаря погано.

Вчені довели, що собаки розуміють наші жести і вирази обличчя.

Брайан Гейр, головний дослідник в Dognition, каже: «Собаки не бездумно слухають нас, коли ми жестикулюємо. Вони отримують від нас інформацію, згідно з тим, як це може допомогти їм у досягненні їхніх цілей. У них існує в свідомості «база» жестів, до якої вони вдаються в різних ситуаціях. Якщо ви покажете якийсь жест неправильно, вони можуть його не зрозуміти, оскільки його немає в базі».

Собаки розумніші, ніж ми думаємо.

Наука довела, що собаки розумні, але їхній розум відрізняється від нашого. «Собаки дуже сприйнятливі до людської поведінки. І в них точно менше упереджень. Вони живуть моментом, не думаючи про минуле і не вміючи планувати майбутнє», — каже Джон Бредшоу, почесний науковий співробітник школи ветеринарів при Університеті Брістоля.

Вони вміють розшифровувати наші жести і емоції, розпізнавати соціальні сигнали і визначати надійність людини, базуючись на своєму минулому досвіді.
Тому наступного разу, коли твій собака проявляє обережність до якоїсь людини, тобі теж варто бути насторожі. Якщо собаці не подобається ця людина, то зазвичай можна дуже легко зрозуміти, чому.

Адже якщо в повсякденному житті цей же собака поводиться весело і довіряє людям, то він  так само б вів себе і з цією людиною. Він би махав хвостом, намагався з нею пограти, але собака цього не робить. Він навпаки поводиться дивно, навіть агресивно, намагається захистити тебе від цієї людини. Якщо вся його поведінка свідчить, що від людини варто триматися подалі, то краще прислухатися до свого вірного друга!

Зображення - pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com