Про те, як ціле місто відмовилось від бензину і перейшло на сонячні батареї

23 грудня 2014
Korol Volodymyr
Нещодавно відбулася офіційна церемонія відкриття "розумного" міста Фуджисава. Fujisawa SST Square є архітектурним комплексом, що розташовується на центральній площі міста. Звідси здійснюється управління всіма об'єктами міської інфраструктури. У Фуджисаві вже з'явилися перші мешканці, всього місто розраховане на 3000 жителів і 1000 домівок. Передбачається, що остаточно всі заплановані роботи в місті будуть завершені вже в 2018 році.
 
Більше 30% електрики Фуджисава буде отримувати з альтернативних поновлюваних джерел, в першу чергу - за рахунок сонячних батарей. Це на 70% скоротить вуглецевий слід. Споживання води також скорочено на 30%. У разі землетрусу та припинення електропостачання місто зможе повністю забезпечити своїх жителів електрикою, зв'язком і навіть гарячою водою протягом трьох діб. Все місцеве обладнання використовується з обов'язковою умовою економної витрати енергії.
 
У Фуджисава немає бензинових автозаправок, зате є розвинена мережа заправок для електрокарів. Ті мешканці, у кого немає особистого транспорту, можуть орендувати електромобілі, електроскутери, велосипеди та інший екологічний транспорт. Система безпеки жителів передбачає відеоспостереження в громадських місцях і систему датчиків і сенсорів, які дозволяють, наприклад, забезпечувати вуличне освітлення тільки тоді, коли по вулиці йдуть люди, що дає можливість ефективніше використовувати електроенергію.
 
Загальна вартість проекту становить 500 мільйонів доларів, але незважаючи на великий бюджет, це інноваційне екологічне місто є тільки початком, оскільки компанія націлена на масове поширення моделі Фуджисава, яка передбачає автономний та сталий розвиток міста протягом 100 років.
 
(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Синергія краси та емоцій в унікальному проєкті Сергія Горічка
Коли наша природна краса стає найбільш помітною? У сутінках прохолодного вечора, у моменти, коли земля тікає із-під ніг чи, можливо, коли ми все ж наважуємося позбутися важких обладунків, наприклад, у вигляді косметики? Чому нам часом здається, що неосяжну глибину власних емоцій необхідно приховувати не лише від оточуючих, а й від самих себе?! Саме все це та багато іншого вмістив у собі унікальний
Читати більше
Солов'ї з Шаоліня і відьми у Заліщиках: 5 книг, які вразять своєю екзотикою
Книжки цього огляду, — наче подорож у далекі екзотичні країни, які виявляються віддзеркаленням внутрішнього світу їх героїв, даруючи нам захоплюючі історії про несподівано рідне й близьке. Саме таке, магічне поєднання оповідної естетики й визначає справжню літературу нашого часу.
Читати більше
Як вибрати УФ-лампу для домашнього манікюру
Раніше у майстрів манікюру не було вибору, УФ лампи існували лише в одному виді — кварцеві. Зараз такі прилади зустрічаються дедалі рідше, але ви все ще можете придбати таку лампу за дуже помірною ціною.
Читати більше