Про синтетичний і натуральний пух

18 жовтня 2018
Юлія Довгун

Технологічний розвиток матеріалів для верхнього одягу та впровадження інновацій у моду створили сьогодні безліч варіантів (тканини з термоефектом, утеплювачі, наповнювачі, допоміжні матеріали зі спанбонду тощо), які роблять одяг комфортнішим та теплішим у холодну погоду. Але чи не найважливішим при створенні верхнього одягу є наповнення, те, що, власне, впливає на відчуття тепла. Пропоную розібратися з двома матеріалами, що подібні за функціональністю, але різні за складом і способом виробництва. Далі піде мова про натуральний та синтетичний пух. 

Натуральний пух

Почнімо з натурального пуху, який ще декілька десятків років тому вважався найкращим наповнювачем для виготовлення пуховиків та зимових курток. І в цьому справді є сенс. насамперед, завдяки унікальній структурі. Іншими словами, його ефективність полягає в будові пушинок і їхній здатності утримувати повітря в сплетіннях найдрібніших волокон. Пушинки натурального пуху майже не мають жорстких елементів і можуть приєднуватися одна до одної. Завдяки цьому, пух є легким, має наповнену повітрям просторову структуру, яка швидко відновлює первинний об'єм після стиснення і зберігаю тепло.

Найтеплішим вважається гагачий пух, але він дуже дорогий, тому в чистому вигляді нечасто використовується в одязі для мас-маркету. Популярним видом є також гусячий пух, на відміну від гагачого, він у своєму складі містить певний відсоток пера. Згідно європейських стандартів, натуральний пух високої якості у своєму складі має містити не більше 10% пера. Якщо вміст перевищує 10%, значить, якість пуху та його властивості, як утеплювача, для курток та пуховиків – нижчі.

Корисно знати про натуральний пух

Одяг на натуральному пухові потребує особливих умов догляду та прання. Це пов’язано передовсім з тим, що натуральний пух вбирає вологу і після неправильного режиму прання може «вилазити» (мігрувати через тканину верха). Обираючи верхній одяг на натуральному пухові, обов’язково ознайомтеся з інформацією на ярлику виробника. Зазвичай у перевірених брендів до ярлика вкладається маленький клаптик матеріалу, який має засвідчувати те наповнення, що в середині. До загальних рекомендацій слід також додати, що верхній одяг на натуральному пухові часто може не сприйматися людьми, схильними до алергії, тому запитуйте у продавця не лише про особливості догляду, а й про особливості носіння.

Синтетичний пух

Повноцінним сучасним аналогом натурального пуху є синтетичний. За властивостями зберігання тепла, він практично не поступається натуральному відповіднику, а за ціною та особливістю догляду має безліч переваг.

Сьогодні в Україні та за кордоном є багато виробників, які займаються виготовленням синтетичного пуху, і вочевидь за якостями і складом цей матеріал відрізняється. Але якісний синтетичний пух все ж таки має мати певні ознаки та виконувати базові функції. Краще розібратися з цим матеріалом допоможе компанія-виробник К.tex, котра в своєму асортименті має позицію "Синтетичний пух by K.tex" і співпрацює з багатьма українськими брендами верхнього одягу.

Коротка шпаргалка по синтетичному пухові

Яким має бути якісний утеплювач — синтетичний пух?

—  На дотик синтетичний пух має нагадувати натуральний – такий же м'який і пухнастий, легко стискається і добре відновлює форму.

Чим відрізняється від натурального пуху чи синтепону?

У порівнянні з натуральним пухом, синтетичний пух краще зберігає свої властивості у випадку намокання, а також матеріал не викликає алергію. Від синтепону його відрізняє краща здатність зберігати тепло, довговічність при експлуатації і праннях, найкраща стиснутість.

Які переваги має синтетичний пух?

Найбільш відчутна перевага – це зручність у догляді. Синтетичний пух краще від натурального піддається багаторазовому пранню. А якщо тканина верху якісна, то верхній одяг на синтетичному пухові прослужить набагато довше, ніж на натуральному, при цьому не втративши своїх початкових властивостей.

Як бачимо, у кожного з видів пуху є свої переваги, тому, обираючи верхній одяг для демісезону та зими, обов’язково зважуйте усі умови та звертайте увагу на якість матеріалу.

Джерела фото: https://www.pinterest, https://www.vogue.co.uk/

Коментар про синтетичний пух: компанія нетканих матеріалів К.tex. 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Фотокамера як зброя, або Інше обличчя війни
Якби не було війни, ті, хто загинув, могли б народити і виховати дітей, кохати, працювати, винайти, створити, нарешті, просто жити, бути щасливими й радувати своєю присутністю на землі рідних, близьких, друзів...
Читати більше
АПЕЛЬСИНОВИЙ МАРМЕЛАД ЗА РЕЦЕПТОМ ПАДДІНҐТОНА
​Трапляється так, що фільм дуже сильно припадає до душі. Після перегляду усю ніч сниться, як будуєш хижку на безлюдному острові, перебираєш таємничий мотлох на горищі або блукаєш Нарнією. Цього разу зі мною знову так сталось.
Читати більше