Про покликання

18 серпня 2017
Олена Українка
Багато людей шукають свою пристрасть, свою справжню справу, покликання. Немає в них почуття, що в їхньому житті відбувається щось важливе і правильне, те, що називається життям. Про те, про що в старості можна сказати, що життя прожив, а не дочекався його кінця.
 
Є тут маленький, але важливий секрет. Якщо у вас є така думка про покликання і ви шукаєте відповідь на питання, що вам насправді потрібно в житті, і що вас буде поглинати з головою... отже, у вас немає ніякої пристрасті. Зараз немає. Мозок копирсається у своєму досвіді і нічого путнього там не знаходить. І всі ці муки пошуків покликання і "справжньої справи" - його творча робота, намагання зліпити щось нове з того, що було.
 
Однак, які "будматеріали" є у мозку? З чого що він буде щось створювати? Загалом, в більшості випадків, у нього дуже мало придатного для будівництва матеріалу. Тобто люди зазвичай в такому стані оцінюють наявне, як непридатне. Людина дивиться на свої цеглинки досвіду поглядом, сповненим відрази, і каже: "Ось цього всього мені не потрібно. Ось цього всього я не хочу більше. Але хочу "до завтра" палати царські". Свідомість і несвідоме копирсаються в доступних цеглинах і розводять руками. Як не старайся, з того що є, "кам'яної квітки" ніяк не вийде.

То звідки ж брати придатні матеріали? З 2-х джерел.

1. Не варто відкидати весь свій минулий досвід, як неліквідний. Дуже нерідко він зведений в рутину і знецінений. Те, що лежить під носом щодня, перестає бути бажаним і цікавим. Те, що ви вмієте робити 20 років, перестає розглядатися, як досягнення. Але якщо все це не сяє у вашій свідомості жар-птицею, це ще не означає, що воно не принесе користі в майбутньому.
 
Крім того, ми досить швидко прибираємо з поля зору позитивний досвід і події, які зробили нас щасливими, якими ми пишалися. Своє життя люди будують з проблем. І не тому, що вони такі нудні. Просто проблеми - це життєві труднощі, несприятливі умови середовища, які ми долаємо. Подолали? Склали в багаж в розділ довгострокової пам'яті. З цих "подолань" і побудоване життя. Але коли ця цеглинка досвіду буде просто однією з багатьох в стіні, вона перестає оцінюватися, як щось важливе. Хоча, без неї все б завалилося.
 
2. Так, цілком зрозуміло і очікувано, що вам може дійсно не вистачати будматеріалів для того, щоби вибудувати щось якісно нове. Ну, не може ж бути, щоб ви пізнали все в цьому світі! Навіть якщо ви вважаєте свій досвід багатим і різноманітним, це абсолютно не означає, що ви не можете зробити його ще багатшим і різноманітнішим. Зовсім не обов'язково, що підійде все, що потрапить у поле вашого зору. Іноді, щоби знайти золото, потрібно просіяти тонну землі. Але якщо цього не робити, то золото точно не знайдеш.

Так як же здійснити підбір будматеріалів:

1. Напишіть список того, що вам подобається. Тобто абсолютно все, що в голову приходить. Не треба сидіти і жувати кінчик ручки, щоби відразу знайти відповідь на найважливіше питання життя. Дайте мозку видати на запит про "подобається" все, що у нього є. Не важливо, що це можуть бути якісь речі, котрі зовсім не стосуються зміни життя. Вони можуть стати в нагоді, а можуть і не знадобитися. Тут головне, навчити мозок шукати потрібне на ваші запити. Список залиште відкритим. У процесі пошуку себе будуть з'являтися нові "подобається", які варто брати до уваги.
 
2. Складіть журнал подяки. Часто люди починають сильно торгуватися з цього поводу. Багато хто вважає, що все навколо таке погане, що просто негідне гарного слова. Але, як правило, якщо ви щось не цінуєте, ось, просто ніяк не бачите там нічого позитивного, то ви не можете це правильно і адекватно оцінити. Якщо ж ви таки знайдете в собі сили подивитися краєм ока на позитивні сторони будь-якого явища, то відчуєте, що на деякі цеглини вашого досвіду можна опиратися. І навіть використовувати їх в поточному будівництві.
 
3. Афірмації. Всі пробували? Зовсім не працює. Напевно, майже кожен хоч раз говорив своєму відображенню в дзеркалі щось на кшталт "я найчарівніша і найпривабливіша...". Афірмації повинні бути свої, ті, які надихають вас, а не автора селф-хелп книжки. Шукайте їх для себе, дивіться, що вас зачіпає в позитивному сенсі. Які власні та чужі думки на вас вплинули, де ви побачили відображення власних переживань і проблем.
 
4. Зробіть собі "креативну дошку" або альбом, куди пишіть ідеї, клейте картинки, пишіть про свої враження і думки.
 
5. Згадайте себе в 10-12 років. Чим ви тоді займалися, що любили. Це не означає, що ваше дитяче хобі і є вашою пристрастю. Просто в цьому віці дитина вже свідома, але ще достатньо креативно і вільно отримує досвід, будує нові вежі та міста зі свого досвіду та уяви. Спогади про дитинство можуть бути шляхом до цього ресурсного стану, який допоможе вийти на новий рівень вирішення поточної проблеми.
 
6. Пробуйте все, що подобається, і що хотілося коли-небудь спробувати. Будь-який досвід цінний і корисний.
 
7. Хтось сказав: "Подумай, що тебе найбільше злить, найбільше засмучує і радує. Це і є твоя пристрасть і покликання". Я з цією фразою згодна і пропоную вам теж над цим подумати. Можливо, це дасть якісь ідеї. 

Це все новий будівельний матеріал, нові ресурси для того, щоби побудувати, те, що дійсно може стати вашою пристрастю.

Автор: Наталія Стілсон

(via)

 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

3 найкращі способи позбутися болю у спині
Поєднання таких способів лікування запобігає проведенню оперативного методу, допомагає зменшити зайве застосування таблеток, надає тривалий вплив, що запобігає виникненню та рецидиву захворювання. 
Читати більше