Презентація українських великодніх традицій та сучасного мистецтва у Берліні

4 травня 2016
Редакція
22 квітня київська галерея LERA LITVINOVA GALLERY, в особі Лери Литвинової та куратора Леонори Янко, представила виставку на духовну тему "Hypostasis", присвячену святкуванню Великодня.

Подія відбулася в резиденції посла України у м. Берлін, та проходила у форматі арт-зустрічі дружин послів з різних країн світу. Були присутні дружини послів Литви, Швеції, Туреччини, Мальти, Королівства Бельгії та інші. Презентація українських великодніх традицій та сучасного мистецтва проходила у невимушеній творчій атмосфері.
 
В рамках заходу гості побачили картини видатних українських митців: Заслужених художників України Олексія Кулакова та Наталії Папірної, їхні роботи знаходяться на постійній основі у Верховній Раді України, Верховному Суді та в музеях України, Німеччини, Польщі, Македонії та ін.

Колискою релігійного православного живопису є Київ, куди в середині 1880-х років приїжджали працювати М.А. Врубель і В.М. Васнецов. Образи і композиції тандему Олексія Кулакова і Наталії Папірної є предметом численних наслідувань у розписі церков іншими сучасними молодими художниками. Їм властиве академічне трактування фігур і гострий психологізм.
 
Експозиція була доповнена фотографіями талановитого українського митця Сергія Задорецького, який нещодавно був з успіхом презентований у Лондоні. Поважних гостів вразили надихаючі фотороботи "Вид з парку Феофанія на Пантелеймонівський собор" (Київ, 2014 року) та "Приготування до Великодня" (Тернопіль, 2015 року). Витвори, відзняті на плівку, були представлені у рамках серії робіт, що присвячена витокам Християнства. Зокрема, до неї входять зображення храмів Вірменії, місця духовного паломництва. Митець чуттєво передав колорит храмів, та зробив тонкий психологічний портрет хранителя монастиря Хор Вірап, майстерно поєднавши настрій місця та тонку гру світла.
 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

"Затишні" пейзажі українського художника Юрія Пацана
Дивлячись на полотна Юрія Івановича Пацана, мимоволі відчуваєш неймовірне тепло дитячих спогадів. Адже сюжети його картин - пейзажі, знайомі майже кожному ще з тих давніх часів, коли можна було босоніж мчати полем, хлюпатися з друзями в річці чи ставку і зовсім не думати про "дорослі проблеми"...
Читати більше
"В обіймах весни": виставка художника Володимира Гарбуза
24 березня арт-галерея "Мануфактура" презентує виставку "В обіймах весни" художника Володимира Гарбуза, на якій буде представлено живописні та скульптурні композиції автора. Його творчість є визначним надбанням української образотворчої спадщини, а ім'я живописця вже увійшло до історії мистецтва нашої країни.
Читати більше