Презентація українських великодніх традицій та сучасного мистецтва у Берліні

4 травня 2016
Редакція
22 квітня київська галерея LERA LITVINOVA GALLERY, в особі Лери Литвинової та куратора Леонори Янко, представила виставку на духовну тему "Hypostasis", присвячену святкуванню Великодня.

Подія відбулася в резиденції посла України у м. Берлін, та проходила у форматі арт-зустрічі дружин послів з різних країн світу. Були присутні дружини послів Литви, Швеції, Туреччини, Мальти, Королівства Бельгії та інші. Презентація українських великодніх традицій та сучасного мистецтва проходила у невимушеній творчій атмосфері.
 
В рамках заходу гості побачили картини видатних українських митців: Заслужених художників України Олексія Кулакова та Наталії Папірної, їхні роботи знаходяться на постійній основі у Верховній Раді України, Верховному Суді та в музеях України, Німеччини, Польщі, Македонії та ін.

Колискою релігійного православного живопису є Київ, куди в середині 1880-х років приїжджали працювати М.А. Врубель і В.М. Васнецов. Образи і композиції тандему Олексія Кулакова і Наталії Папірної є предметом численних наслідувань у розписі церков іншими сучасними молодими художниками. Їм властиве академічне трактування фігур і гострий психологізм.
 
Експозиція була доповнена фотографіями талановитого українського митця Сергія Задорецького, який нещодавно був з успіхом презентований у Лондоні. Поважних гостів вразили надихаючі фотороботи "Вид з парку Феофанія на Пантелеймонівський собор" (Київ, 2014 року) та "Приготування до Великодня" (Тернопіль, 2015 року). Витвори, відзняті на плівку, були представлені у рамках серії робіт, що присвячена витокам Християнства. Зокрема, до неї входять зображення храмів Вірменії, місця духовного паломництва. Митець чуттєво передав колорит храмів, та зробив тонкий психологічний портрет хранителя монастиря Хор Вірап, майстерно поєднавши настрій місця та тонку гру світла.
 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Оригінальні та практичні умивальники для ванної кімнати
Умивальник є незамінною складовою ванної кімнати. Кожен день люди здійснюють різні гігієнічні процедури, тому вибір оригінального та практичного умивальника повинен бути обдуманим і зваженим
Читати більше
22 дивні, але достовірні факти про літаки, про які не розповідають у турагентствах
Багато з нас не раз літали на літаку і мало не напам'ять знаємо всі хитрощі і секрети успішного перельоту. Але, виявляється, є ще щось, про що не підозрюють навіть найдосвідченіші мандрівники.
Читати більше
«ЛЮБIТЬ УКРАЇНУ В ГРОМУ КАНОНАД...»: 70 РОКIВ ТОМУ КРЕМЛЬ ЗАТАВРУВАВ БЕСМЕРТНИЙ ВIРШ ВОЛОДИМИРА СОСЮРИ І ЙОГО САМОГО
«І я од радостi все простив, — зазначає розчулений Володимир Сосюра, — i те, що кричав на мене Корнiйчук, i те, що писав про мене Малишко в «Радянськiй Українi», i всiм-всiм дезорiєнтованим братам, що били мене так, що аж серце гуло од ударiв. Ви ж знаєте, як у нас умiють бити. Я всiм прощаю i всiх люблю».
Читати більше