Презентація у повній темряві

Саме так відбулось представлення аудіокниги для незрячих дітей "Абетка професій" у Центрі імені Митрополита Андрея Шептицького у Львові. Цей незвичний подарунок до дня Святого Миколая підготували учням Львівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №100 учні загальноосвітньої санаторної школи-інтернату м. Винники, що на Львівщини.

Упорядником книги є дніпровська письменниця і журналіст Еліна Заржицька, лауреат Міжнародної літературної премії "Сад божественних пісень" ім. Григорія Сковороди. Вона прагнула допомогти школярам створити цілісне уявлення про професійний світ сучасної людини.

Рукопис книги було розглянуто Вченою радою КВНЗ "Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" і після ретельного обговорення науковці й методисти вирішили присвоїти "Абетці професій" гриф "Вчена Рада КВНЗ "ДОІППО" рекомендує до друку".

Учні винниківської школи-інтернату наблизили світ професій тим, для кого він у певних виявах є недоступним. Втім, користуватись творчим доробком юних декламаторів віднині можуть вихователі, вчителі, викладачі або й кожен бажаючий. Найближчим часом аудіокнига з’явиться в мережі інтернет і її абсолютно безкоштовно можна буде завантажити для власних потреб.

Абетка містить твори 29 сучасних українських авторів із 17 міст України, Чехії та Македонії. Це 20 реалістичних новел і 9 казок, які знайомлять юного слухача з найрізноманітнішими професіями: від двірника до конструктора космічних літальних апаратів. Повний перелік виглядає так: архітектор, балерина, бджоляр, бібліотекар, військовий, вчитель, геолог, гірник, двірник, дресирувальник, еколог, електрик, зварювальник, квітникар, конструктор космічних літальних апаратів, кравець, кухар, лікар, льотчик, металург, механік, модельєр, музикант, провідник потягу, слюсар-сантехнік, столяр, хімік, штукатур.

"Між собою ми називаємо цей проект "Побач серцем", – коментує вихід аудіозбірки ініціатор її запису, директор винниківської школи-інтернату Лілія Свистович. – Незрячі діти є повноцінною частиною сучасного світу і повинні в ньому орієнтуватися. Як полегшити їм цей процес? Звичайно, через казку, причому казку сучасну. Через цікаву історію, яка прийде до них з голосом такої самої дитини, як вони. Озвучувати абетку в нас хотіли всі, виник справжній ажіотаж, але було потрібно тільки 29 акторів. Врешті таки вдалося сформувати робочу групу – віком від 10 до 16 років. Нас, вчителів, просто вразило, наскільки творчо та відповідально поставилися діти до цієї роботи. Як неочікувано розкрилися їхні таланти: в кого акторський, у кого радіожурналіста".



"Такого подарунку в нас ще не було, – розповіла директор Львівської спеціальної загальноосвітньої середньої школи-інтернату № 100 Віталія Середа. Тобто, за останні два роки ситуація з аудіокнижками та книжками шрифтом Брайля для незрячих значно покращилася. Але щоб діти записували аудіокнижку для нас самі, та ще й на таку корисну тему – справді вперше. І ми дуже вдячні. У нашому інтернаті – 80 учнів. Молодші залюбки читають Брайлем і слухають озвучені твори, а от старші віддають перевагу саме аудіокнигам, бо активно користуються сучасними гаджетами".

Рекомендації щодо музичного фону "Абетки професій" розробляли голова ГО "Всеукраїнська асоціації музикотерапевтів" Ольга Безклинська та її заступник Людмила Глущенко. Ну, а завдання втілити це все на практиці лягло на плечі талановитого звукооператора та звукорежисера, директора винниківської студії звукозапису ГО "Грейп" Валерія Підпалюка.

Центр імені Митрополита Андрея Шептицького УКУ у Львові безкоштовно надав зал для передачі оригінального подарунку.

Під час презентації з учнями інтернатів зустрілись упорядник книги Еліна Заржицька (автор казки про сантехніка – "Як у cтарого Крана голова розболілася") та її колега з Дніпра, письменниця Наталія Дев'ятко (квітникар – "Квіткова королівна").

Запросили на захід і чотирьох львівських письменників, чиї твори увійшли до аудіозбірки: Андрія Бачинського (архітектор – "Хочу чудити чудеса"), Любов Відуту (вчитель – "Як народжуються мрії"), Ярину Коваль (дресирувальник – "Білий танець") та Олену Лань (двірник – "Дворовий").

Уривки з їхніх творів прозвучали у повній темряві, щоб занурити юних акторів у світ тих, для кого вони готували свій подарунок.

Автори активно поспілкувалися зі школярами, розказали, чому побажали розповісти про ту чи іншу професію та відповіли на численні запитання.

А вже при світлі гості гаряче аплодували юним талановитим співачкам – учням інтернатних закладів Львова та Винників.

Гості з Дніпра передали адміністраціям інтернатних закладів подарунки – диски з аудіозаписами власних книжок і творами сучасних українських письменників, що увійшли до збірки "Рідний край в словах і барвах" та електронний варіант "Абетки професій", створений на базі Дніпропетровської обласної дитячої бібліотеки. Оформили книгу малюнками дітей та підлітків Дніпропетровської області.

Наостанок учні Львівської спеціальної загальноосвітньої середньої школи-інтернату № 100 отримали подарунки від святого Миколая. Оскільки ж святий у цей час мав інші справи, то смаколики в яскравих упаковках передали новим друзям дівчата з Винниківської школи-інтернату у білопухнастих костюмах маленьких янголяток.

Посилання на Абетку професій – toloka.to/t86096
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com