Презентація проекту «Арт-дія-інклюзія» в Національній опереті України

19 жовтня 2018
Open World

#OpenWorld #OpenWorldInfo

Національна оперета України за підтримки Українського культурного фонду анонсує важливу  і актуальну подію – проект «Арт-дія-інклюзія».

«Арт-дія-інклюзія» має на меті створити інклюзивний мистецький простір в Національній опереті України, апробувавши та запустивши нову послугу – перегляд вистав за допомогою аудіодискрипції для незрячих глядачів. 

 Аудіодискрипція – це спеціальний голосовий супровід, який наживо, через технічні пристрої, подається до незрячих/слабозорих глядачів і пояснює їм усе, що неможливо відстежити візуально: описує декорації, міміку і вбрання акторів, дії сценічних персонажів.

Національний театр оперети першим в Києві взявся за реалізацію вистав для незрячих людей з аудіодискрипцією. Ще взимку 2018 року в театрі пройшла благодійна акція «Хай Різдво побачить кожен». Тоді три різноманітні дитячі музичні вистави театру оперети,  з аудіодискрипцією змогли відвідати 33 дитини тотально незрячі або з частковою втратою зору. Дехто з маленьких відвідувачів вперше побував в театрі.

В рамках проекту, за підтримки УКФ, протягом жовтня/листопада 2018 року в театрі реалізують безкоштовні пізнавально-розважальні програми про музику: разом з ведучою та автором музичної програми, музикознавцем Наталією Гаврилко діти поринуть у світ легенд музичних інструментів та дізнаються цікаві історії про їх виникнення, спробують видобути музичні звуки з побутових предметів. Також відбудуться покази лялькової вистави «АндерСон»   захоплюючої історії від режисера Максима Козолупа про незвичайні пригоди героїв відомих казок Г. К. Андерсена. Чарівник Оле-Лукойє розкриє над маленькими глядачами свою чарівну парасолю зі сновидіннями і розповість казкову історію про Старого вуличного ліхтаря, пригоди Стійкого олов’яного  солдатика та чарівне кресало. Разом з акторами діти стануть частиною вистави і долучаться до казкового дійства. Малеча також зможе відчути на дотик чарівну атмосферу сновидінь великого казкаря Андерсена.

Після вистави діти отримають подарункову брошуру, надруковану шрифтом Брайля, яка надасть додаткову інформацію про театральне мистецтво. Також на її сторінках діти знайдуть дві п’єси М. Кропивницького «Івасик-Телесик» та «По щучому велінню».

Перший показ вистави «АндерСон» відбувся 16 жовтня о 16:00 в приміщенні Національної оперети України.

Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України.

Дата і час першого показу відбувся: 16 жовтня 2018, початок о 16:00

Дата наступних показів: 30 жовтня, 8, 13, 20 листопада 2018

Місце: Національна оперета України, вул. В. Васильківська 53/3, Київ

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Краса і велич українських традицій очима Марії Корнілевської
Мистецьке об'єднання dotART у співпраці з арт-платформою Exhibit Around та Кафедрою соціології педагогічної культури Краківського Університету запустили фотоконкурс. Марія Корнілевська увійшла до кращих фографів світу, яким вдалось передати життя та побут іммігрантів. Її фотографія, яка була зробленна під час святкування Дня вишиванки у Римі, увійде до каталогу під назвою "Immigrant".
Читати більше