Правильний догляд за вишитими виробами. 

Вишитий одяг претендує на звання справжніх шедеврів і заслуговують належного до себе ставлення. Відмінний спосіб зробити який-небудь предмет гардероба оригінальним, несхожим на інші речі - це прикрасити його монограмою або іншим декоративним елементом.

Вироби з вишивкою. Зробити це можна своїми руками, але ефективніше виглядає виріб в тому випадку, якщо вишивка на одязі буде виконана справжнім майстром своєї справи. 

Інтернет-магазин «Українська вишиванка з Коломиї» пропонує своїм клієнтам вишивку з використанням якісних віскозних ниток, які не линяють при пранні, не вигоряють на сонці і не дають усадки.  Але слід пам'ятати, що вироби з машинною вишивкою потребують акуратний і дбайливий догляд. Вишиті вироби з оксамиту (велюр) слід чистити тільки з використанням порошків, бажано рідких.  Невеликі забруднення такого виробу легко прибрати м'якою вологою щіткою.  Пам'ятайте, що вироби, вишиті шовковими нитками, потрібно прати в ручному режимі в мильному розчині (приблизно 30 ° С), додавши невелику кількість солі.

Правила прання.  Такі вироби вимагають дбайливого догляду.  Щоб після чистки вишитий одяг не був повністю зіпсованим, рекомендується дотримуватися кількох простих правил:

1. Прати слід виключно руками або в машинці в «делікатному» режимі при температурі не нижче 40 градусів.  Необхідно відмовитися від використання агресивних засобів з хімічними добавками.  Використовувати для прання потрібно господарське мило.  Слід уникати зайвої завантаженості барабана і скупчення речей.  При ополіскуванні можна додати оцтову кислоту для додання ниткам блиску з розрахунку 1 чайна ложка на 1 літр води.  Якщо є надмірно забруднені ділянки, допускається вмочити ватний тампон в відбілювач і обережно промазати такі місця.

2. Правила сушки і прасування. Вироби з вишивкою після прання слід покласти на махровий рушник, потім згорнути «рулетом» і вичавити обережними рухами.  Сушіння одягу повинна відбуватися без витягування в поздовжньому або поперечному напрямку і використання прищіпок.  Повернути вишивці первісний вигляд допоможе правильна прасування.  При цьому виріб рекомендується вивернути навиворіт або накрити тонкою тканиною.  Щоб домогтися усунення всіх складок, слід скропити тканину водою.  Після завершення процесу прасування необхідно відкласти річ на деякий час, щоб залишки пару встигли вивітритися.

Особливі рекомендації по догляду за лляними вишитими виробами. Прати будь-який  лляний вишитий одяг  потрібно при температурі 30 градусів.  При більшій температурі льон може сісти на один розмір. 

1.       Прати виріб з вишивкою вручну, не в машинці. 

2.       Замочувати виріб з вишивкою в м'яких порошках без відбілювача (наприклад, дитячий порошок)

3.       При пранні вишивку не терти , найкраще прати вишивку м'яким милом (типу дитяче)

4.        При викручуванні  бажано не перекручувати в місці вишивки, краще  покласти на рушник і віджати через рушник не перекручуючи вишивку.

5.       Сушити краще в розкладеному вигляді, на тому ж рушнику. 

6.       Гладити вишивку можна з вивороту, або через марлю, папір або тканину, щоб не було прямого дотику: вишивка-праска.

Більш невибагливі речі можуть сушитися звичним способом.  Головне - не звертайте уваги на те, що в мокрому вигляді виріб стягнуто вишивкою: річ не зіпсовані, просто сама тканину деформувалася, а вишивка в силу своєї міцності залишилася незмінною.  Повне висихання і дбайлива прасування повернуть виробу первісну форму. Дотримуючись наших порад, ви зможете зберегти красу і неповторність вишитого виробу.  Не лінуйтеся доглядати за своїми вишиванками і носіть їх із задоволенням!

Подробнее: https://ukryarmarka.com.ua/a332014-pravilnij-doglyad-vishitimi.html

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com