Першим і останнім коханням О. Пушкіна були українки

Першим сильним почуттям Пушкіна була Анна Керн (Анна Марія Полторацька; за першим чоловіком Керн, за другим чоловіком Виноградська), якій письменник присвятив "Я помню чудное мгновение".
 
uahistory.com
 
А останнє кохання Наталя Гончарова – нащадок гетьмана Петра Дорошенка.
 
uahistory.com
 
Багатьом із вас знайома ця садиба у с. Ярополець за старими кінофільмами: "На графських розвалинах" (1957), "Зачарований мандрівник" (1992), "Панянка-селянка" (1994).
 
uahistory.com

Це село було подароване гетьману Петру Дорошенку замість платні. Тут гетьман прожив 14 років, одружився з Агафією Єропкіною, тут народився його син Олександр. У мавзолеї біля садиби й поховано "Сонце Руїни".

Олександр Петрович Дорошенко став батьком Катерини Олександрівни (Загряжської) і дідом Івана Олександровича Загряжського (1749—1807). У свою чергу дочка Івана Загряжського Наталя Іванівна вийшла заміж за Миколу Гончарова і у них народилася дочка Наталія, майбутня дружина О.Пушкіна. А село Ярополець належало тещі поета і він двічі туди приїздив.

29-річний Пушкін у грудні 1828 р. на балу танцмейстера Йогеля в Москві зустрів Наталію Гончарову, був "огончарований" і за три місяці Федір Толстой поїхав сватати Наталю для Пушкіна. Мати Наталії відповіла, що 16-річній дочці поспішати нікуди. Наталя тоді вважалася першою красунею імперії і сам імператор Микола І був у неї закоханий.

Єдиний прижиттєвий портрет красуні зробив старший брат Карла Брюллова, Олександр.
 
www.wallflowerdispatches.com
 
Пушкін любив цю акварель і часто її цілував.

Пушкін називав Наталю "Мадонною", присвятив їй багато поезій "Пора, мой друг, пора", "Мадонна":

Исполнились мои желания. Творец
Тебя мне ниспослал, тебя, моя Мадонна,
Чистейшей прелести чистейший образец.


І хоч Наталі була записана під номером 113 у реєстрі амурних перемог поета, він не міг її забути, посватався вдруге. Нарешті відбулося вінчання, на якому у нареченого випала обручка і упав хрест і Євангеліє на аналої, погасла свічка.

Вони прожили у шлюбі шість років, з них три з половиною роки Наталі була вагітною. У них було четверо дітей – двоє синів та дві дочки, але при пологах поет був тільки раз — під час народження першої дочки Марії. Страждання дружини були для чоловіка великим стресом, тому він вирішив більше таких заходів не відвідувати.

Пушкін помер у п’ятницю, з того часу Наталя цього дня не виїздила, нічого не їла, поринала у сумні спогади.

Перед смертю Пушкін попросив Наталю два роки протримати траур. Вона вдруге вийшла заміж через сім років після загибелі Пушкіна за командира лейб-гвардії Кінного полку генерала П. Ланського.

Кажуть, бали, відкритий, легкий одяг, модна звичка курити призвели до появи хронічного захворювання легенів, від якого вранці 8 грудня 1863 р. упокоїлася 51-річна Наталя Гончарова, нащадок гетьмана Петра Дорошенка.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше