Працюючи над довірою, просуваємо електронне врядування

3 жовтня 2019
Akme-Ukraine

Україна планує здійснити в не такому вже й далекому майбутньому перехід на ID-картки та запровадити т.зв. mobil ID. Переваги посвідчення особи на електроному носії зрозумілі, мабуть, всім українцям. Проте, готовність скористатися можливостями, які відкриваються із запровадженням цього сервісу, поки сформована лише частково. Що маємо на увазі?

Насамперед, поговоримо про базис такої готовності - обізнаність з сучасними інформаційно-комунікаційними технологіями, уміння використовувати їх у повсякденному житті. Не новина, що старше покоління має не такий досвід, як молодь. Це не стане проблемою, якщо Україна, наслідуючи Естонію, проведе потужну просвітницьку кампанію і, принаймні, 10% стануть більш обізнаними і, відтак, готовими до використання mobil ID. Питання в іншому.

За даними РБК-Україна, 29% громадян отримують дохід, який є нижчим за рівень прожиткового мінімуму. Наведені цифри, з одного боку, оптимістичні, бо ці відсотки менше, ніж в попередні роки. З іншого - сумні, якщо поставити питання про актуальність для цих громадян т.зв. держави в смартфоні, коли цей смартфон для них недоступний так само, як і політ на Марс. Отже, Україна має адаптувати досвід Естонії і подумати над тим, як не тільки провести просвітницьку кампанію з інформаціно-комунікаційних навичок для певних категорій громадян, але й як забезпечити 29% громадян перевагами тренду ДЕРЖАВА В СМАРТФОНІ, щоби вони мали свій смартфон в своїй кишені.

І ще одне. Естонія 15 років працювала над проектом діджитилізації країни. При цьому, вона вкладала гроші  в своїх розробників, тим самим створюючи нові робочі місця та напрацьовувала досвід, який наразі може дуже успішно капілізувати і робить це. 

Як планує це робити Україна: дати можливість для своїх програмістів,  підтримати національного виробника чи скористатися готовими іноземними продуктами і послугами? 

Звісно,  ставити питання і критикувати легше, ніж давати відповіді і звітувати за зроблене.

Новостворене міністерство цифрової трансформації 27 вересня цього року представило на пятому національному форумі ІТ-директорів органів влади нову концепцію "Держава в смартфоні". Все звучалоі красиво, і фахово, і досить переконливо.

Підсумовуючи, зазначимо, що наступні кроки у розвитку е-урядування спрямовані на:

  • зміцнення довіри пересічного українця до переваг е-сервісів;
  • посилення кооперації державних інформресурсу "Трембіта" та інформсистеми "Вулик";
  • розбудову процесів децнтралізації та вдосконалення електронного документообігу.

​Начебто, й небагато, проте системно, цілеспрямовано й у визначеному напрямі - на благо України та зростання добробуту кожного українця та суспільства в цілому. Консолідація суспільства - ось ключова проблема, яку учасники Форуму вирішували впродовж тривалих дискусій і обговорень конкретних дій щодо цифрового поступу України.

Форум зібрав більш, ніж три сотні учасників з усієї України та зарубіжжя. І , дивлячись на обличчя учасників, слухаючи спікерів, ставлячи питання і отримуючи на них відповіді, можна було переконатися, що ДОВІРА не тільки можлива, але вже є реаліями розвитку України.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

8 порад, як подбати про навколишнє середовище
У часи, коли в Україні війна, а у світі коїться казна-що, ми часто забуваємо про важливі речі. Сьогодні мова піде про одну з них — навколишнє середовище. Й ось дружнє нагадування, як ми можемо йому допомагати.
Читати більше
Добірка рецептів смачних літніх страв
​Літо — чудова пора, коли нашвидкоруч можна приготувати максимально корисні страви із сезонних овочів та фруктів за мінімум часу. Тому підготували для вас добірку легких рецептів прохолодних літніх страв від професійних шеф-кухарів.
Читати більше