Позитивне мислення: кілька корисних порад

23 серпня 2018
Vitaliy DeFranko

Безліч людей прагне до успіху в кар'єрі та в житті, але чи можливо це при песимістичному налаштуванні та впевненості в негативному результаті? Чи зрушиться справа з мертвої точки, якщо людина заздалегідь налаштована на поразку?

Позитивне мислення - це позитивне налаштування щодо світу, до справи і до самого себе, корисна звичка, яку можна і потрібно набувати шляхом старанних тренувань. Наші думки формують наше сьогодення і наше майбутнє, і саме від того, чи будуть вони позитивними чи негативними, залежить те, як ми живемо зараз і як будемо жити завтра.

1. Припинити використовувати негативні слова. Перестаньте говорити собі, що у вас нічого не вийде, і що ви не зможете зробити що-небудь. Краще взагалі поменше вживати частку «не», замінюючи фрази з нею позитивними твердженнями. Можна взяти на озброєння ряд позитивних афірмацій, промовляючи їх про себе замість негативних думок.

2. Дякувати. Потрібно навчитися бути вдячним за все, що відбувалося і відбувається в житті, навіть якщо вам це зовсім не подобається. Будь-яка подія - це досвід, який робить людину сильнішою і мудрішою. Спробуйте кожен день знаходити і описувати, як мінімум, п'ять речей, за які ви вдячні. Це допоможе бачити не тільки негативні, а й позитивні сторони життя, не зациклюватися на чорних тонах.

3. «Мій ідеальний день». Засновник позитивної психології, американський психолог Мартін Селіґман, для розвитку позитивного мислення пропонує описати в подробицях свій ідеальний день і спробувати його прожити в реальному житті. При цьому головну увагу варто приділяти тому, що важливо має значення особисто для вас. Після того, як ви проживете цей день, потрібно ретельно проаналізувати все, що відбувалося, виділяючи все, що вдалося чи не вдалося, пережиті почуття і емоції, і те, що залишається після. Щось не вийшло? Просто сядьте і напишіть для себе новий «ідеальний день» і проживіть його. Так вашу увагу буде зосереджено на тому, чого вам насправді хочеться, а не на тому, чого хочеться уникнути. Вправа потрібно повторювати до тих пір, поки ви не будете задоволені змінами, що відбуваються.

4. «П'ять позитивних сторін». Це широко відома техніка, яка пропонує знайти п'ять позитивних сторін в будь-яких, навіть найжалюгідніших ситуаціях. Це навчить вас бачити нові можливості там, де інші бачать безвихідь. Потрібно взяти конкретну проблему, проаналізувати її і знайти п'ять вигідних для себе моментів.

5. «Укласти мир із минулим». Як довго можуть мучити людину події минулого? Здається, безкінечно. Живучи минулим, знову і знову занурюючись в нього, людина втрачає сьогодення і нічого не робить для майбутнього. Варто пробачити минулі образи і пробачити себе за помилки, залишити негатив в минулому і сконцентруватися на сьогоденні, усвідомлено проживаючи кожну дорогоцінну мить.

Мислити позитивно - зовсім не означає бути безтурботним. Це означає любити життя, з радістю приймати все, що воно дає, і бачити всі можливі шляхи для розвитку.

Джерело - psychologies.today.
Обкладинка - pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

5 книг, які будуть варті вашої уваги на Книжковому Арсеналі
Розпочався ювілейний Книжковий Арсенал, на якому представлені новинки усіх жанрів. Утім саме зараз вже бажано знати, за чим варто вирушити і які саме книжки шукати у розмаїтті цього інтелектуального свята.
Читати більше
Ігри для дітей англійською: користь чи шкода
Безліч досліджень присвятили тому, як відеоігри впливають на розвиток дітей. Існує багато різновидів ігор. Деякі просто розважального характеру, інші ж є складним викликом, змушуючи мозок працювати.
Читати більше