Посадіть себе на цифрову дієту

Чи часто ви боретеся з бажанням перевірити смартфон під час важливої ​​розмови? Чи набираєте повідомлення, коли дитина розповідає вам, як пройшов день в школі, і потім не можете згадати, про що вона говорила? Вам здається, що якась подія не відбулася по-справжньому, поки ви не написали про неї у Facebook? Чи відчуваєте ви занепокоєння, якщо довго не маєте доступу до інтернету? Чи буває так, що всі члени вашої родини знаходяться в одній кімнаті, але не розмовляють один з одним, тому що кожен витріщився у свій пристрій?
 

www.watson.ch

Впевнена, ви похмуро кивнули у відповідь як мінімум на кілька питань. Нічого дивного: сьогодні смартфони мають 96% людей у ​​віці від 18 до 29 (і 85% людей старшого віку), і все більше вони переглядають веб-сторінки на ходу. Ось ще цифра: середньостатистичний користувач відвідує 40 сайтів за день і перескакує між програмами до 36 разів на годину.

Журналіст Деніел Сіберг далеко не перший, хто піднімає тему нашої зацикленості на гаджетах. Зате він один з небагатьох запропонував у книзі "The Digital Diet: The 4-step plan to break your tech addiction and regain balance in your life" ("Цифрова дієта: 4 кроки які допоможуть подолати цифрову залежність і вдіновити баланс у вашому житті") логічну систему позбавлення від технозалежності.

Сіберг вибрав зрозумілу (і популярну) метафору: дійсно, ми уважно вивчаємо, що їмо і п'ємо, але рідко задаємося питанням, як на нас впливає необмежене споживання технологій. На гаджетах немає інформації про поживну цінність, і в кожного з нас різний цифровий метаболізм. Від'єднатися від усього надовго (= голодувати) не можна, здоровий глузд підказує: від технологій нікуди не дітися, навіть якщо виїхати кудись, де немає людей, і перейти на самозабезпечення. Але й з'їдати по шоколадному торту в день, тобто бути онлайн 24/7/365 теж небезпечно, самі розумієте. Наша мета - досягти балансу і підтримувати здоровий рівень споживання технологій. Почати, однак, доведеться з детоксикації.
 

www.theaoi.com

Саме час почати нове, більш аналогове життя. Поставте перед собою наступні цілі:
(1) визначити кількість технологій у вашому житті,
(2) оцінити їх вплив на комунікації, багатозадачність і самооцінку,
(3) уявити собі своє життя без технологій, повністю відмовившись від них на короткий період часу,
(4 ) швидко знайти альтернативи і
(5) налагодити спілкування з друзями та родичами.

Приступимо…

1) Для початку складіть свої гаджети в коробку. Так, в справжню коробку. Всі телефони, ноутбук, планшет, що там у вас ще? Склали? Тепер розрахуйте свій індекс віртуальної ваги (ІВВ) - вплив всіх тих гаджетів, які тиснуть на ваш мозок.

За кожен наявний у вас смартфон додайте 3 бали;
за кожен профіль у соціальній мережі - 4 бали;
ноутбук - 1 бал;
планшет - 2 бали;
адреса електронної пошти - 2 бали;
месенджер - 5 балів;
обліковий запис в онлайн-грі - 7 балів;
настільний комп'ютер - 1 бал;
електронна книжка - 1 бал;
цифрова камера - 1 бал;
за кожен додатковий гаджет, що вимагає зарядного пристрою, який не потрапляє в перераховані категорії - 1 бал.


Низьким ІВВ буде вважатися значення менше 25 (цифрова дієта допоможе раціоналізувати використання електронних пристроїв і позбавить вас від стресу), середнім - 25-35 (цифрова дієта допоможе не зійти з розуму і стати більш організованим) і високим - 36 і вище (цифрова дієта може повністю змінити ваше життя).
 

meta.mk

Не панікуйте, якщо у вас високий ІВВ - все у ваших руках. Виявіть облікові записи і послуги, якими не користувалися півроку. Відпишіться від усього "спаму" - новинних розсилок, на які ідеалістично підписалися і з тих пір складаєте їх у спеціальну папку. Не чекайте вдалого часу, щоби влаштувати прибирання у "Вхідних"! Вивчіть сервіси, які допоможуть знизити ваш ІВВ (наприклад, RescueTime, Slife, Saavi Accountability). І знову приберіть всі пристрої з очей геть. Не доторкайтеся до коробки якомога довше - скільки дозволяють обставини, як мінімум кілька днів.

2) Купіть паперовий блокнот. Наступні кілька днів він замінить вам все заховане в коробку і допоможе пережити ломку. Протягом десяти хвилин перед сном або зранку "вилийте" душу, не фільтруючи слова і не соромлячись. Подумайте, як дієта впливає на ваше життя.

3) Виберіть людину, якій ви довіряєте, і попросіть її змінити ваші паролі в соціальних мережах, щоб у вас не було спокуси туди зайти.

4) і 5) Ви здивуєтеся, але світ прекрасно справляється без вашої постійної присутності онлайн. Почитайте паперову книгу. Ляжте подрімати. Розімніться. Не користуйтеся Google Maps: попросіть допомоги у перехожих і подивіться, що з цього вийде. Зробіть щось, що давно хотіли, наприклад, приготуйте якусь цікаву повноцінну вечерю, сходіть в музей, побудуйте снігову фортецю.

Фокус в тому, що це потрібно робити, нічого не публікуючи онлайн. Не викладайте фотографії, не чекіньтесь і не оновлюйте сторінку Facebook, щоби подивитися, скільки людей залишили коментарі. Переварюйте враження всередині себе. Звичайно, необов'язково робити це самотужки, зателефонуйте другу чи родичу. Поспілкуйтеся з близькими вам людьми. Чи набувають ваші враження від подібного спілкування велику цінність?
 

twitter.com

Подумайте: погодилися б ви в буквальному сенсі встати перед своїми колегами, друзями і родичами і прокричати все, що ви пишете в Інтернеті? Чи завжди ви думаєте про це, перш ніж оновити статус? Отож. Продовжуйте ставити собі важкі питання. І не бійтеся відповідей.

Протримавшись кілька днів на жорсткому цифровому детоксі, починайте поступово і дозовано (!) повертати технології в своє життя. Заздалегідь продумайте подальшу стратегію: задайте рамки свого цифрового дня, встановіть момент часу, після якого ви не будете користуватися електронними пристроями, якщо тільки не трапиться нічого екстреного. Наприклад о 20:30 не просто відкладіть гаджети, - вимкніть їх. Електронна пошта, WhatsApp і Facebook почекають до ранку. Проведіть час з близькими, виспіться, - і, почавши наступний день на свіжу голову, ви проведете його з більшою користю і меншими енерговитратами. Кордони не з'являться, поки ви самі їх не встановите. Так чого ж ви чекаєте?

(via)

Якщо вас зацікавила ця стаття, радимо вам також почитати:
9 принципів особистої інформаційної гігієни
10 Китів реальності. Коти
7 причин, чому ви ніколи не зробите нічого вражаючого

 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше