Поради від мільярдера Джека Ма, як досягнути успіху

15 листопада 2019
Кирило Кр.

Ви закінчуєте роботу о 6 годині вечора, а лягайте спати в 12 ночі. Як ви проводите цей час? Своїми порадами ділиться мільярдер Джек Ма.

Дії, які ви робите в період з 6 години вечора до 12 години ночі, мають неймовірне значення.

Багато людей вважають, що їхня кар'єра визначається 8 годинами напруженої роботи, і потрібно докладати зусилля тільки в цей час. Люди часто думають, що їхнє майбутнє і розвиток кар'єри залежить від боса і компанії.

Але реальність така, що для більшості людей кар'єра залежить тільки від них самих...


Професійне зростання завжди залежить тільки від нас самих.


Не можна звинувачувати свою роботу в тому, що ви не прогресуєте в житті. Ви також не можете покладати відповідальність на компанію, в якій працюєте, за те, що вона не дбає про вас.

Ось 5 простих правил, які допоможуть вам стати кращими. Їх розповідає найбагатший китаєць у світі, засновник групи компаній Alibaba Джек Ма.

1. Дуже важливо, чим ви зайняті кожен вечір.

Я закінчив коледж за спеціальністю «маркетинг», але хотів стати дизайнером.

Для цього я практикувався день і ніч і брав додаткову роботу, щоб поліпшити свої навички проектування. Це займало у мене багато часу.

Коли я став босом, я більше не займався дизайном, і повернувся в галузь маркетингу.

Щовечора, коли мої діти засинали, я починав вчитися і здобувати знання. На це, знову-таки, у мене пішло багато часу, але я починаю пожинати плоди своїх старань. Якби я розвивався тільки в робочий час, то ніколи б не став креативним директором і менеджером по продукції. Я ніколи б не навчав студентів MBA маркетингу, як сьогодні.


Я покладаюся тільки на свої «уроки» самому собі.


І найуспішніші люди, яких я знаю, ішли тим же шляхом, що і я.

У мене є друг, який закінчив істфак, але зацікавився технічними продажами. Удень він працював у сфері телемаркетингу, а вечорами навчався кодити. Зрештою, він став віце-президентом компанії з продажу. А зараз  технічний директор.

У мене є ще один друг, який здобув освіту в сфері політології, але дуже хотів стати підприємцем. Він дуже цікавився тим, як створити компанію. Зрештою він заснував компанію і продав її за великі гроші.

Для них майбутнє визначило те, що вони робили в період з 6 години вечора до 12 години ночі. Очевидно, необхідно, щоб був баланс між життям і роботою. Якщо у вас є дружина і діти, щовечора ви повинні проводити час із ними.

Навіть якщо ви самотні, вам також необхідно розумно використовувати час, щоб піти в спортзал, зустрітися з друзями або побути на самоті, щоб помедитувати і так далі.

Звичайно, добре дивитися фільми і грати в ігри. Але є речі, які вам не потрібно робити. Наприклад, спостерігати за новим сезоном драми Netflix або 14 годин в тиждень дивитися телевізор. Не варто витрачати час на настирливих одногрупників на Facebook.

2. Читайте більше, і все зміниться!

Мій наставник з коледжу народився в штаті Алабама, у бідній африканській сім'ї. Його прийняли у Військову академію у Вест-Пойнті, і він став першою людиною у своїй сім'ї, котра вступила до коледжу. Перш ніж отримати MBA в Гарварді, він став досвідченим офіцером. Коли я зустрів його, він зробив кар'єру в місті Колорадо-Спрінґс.

Я запитав, у чому його найбільший успіх? Він відповів, що ніколи не переставав читати. Він вважав, що знання  ключ до того, чого ви хочете в житті. Він часто запитував своїх співрозмовників, яку книгу вони читають зараз, і найкращі з них могли негайно дати відповідь.

Читання може дуже розвинути вас і зробити на голову вище ваших колег. Ті, хто багато читає, більше розбираються в різних галузях промисловості, і це може бути корисним для компанії.

Ви можете передати свої знання всередині організації або створити нові можливості для своєї компанії. Крім того, ваші розмови стануть цікавішими.


Ентоні Роббінс сказав: «Якщо ви 1 годину в день отримуєте знання з якоїсь теми, рік по тому ви будете знати про це більше, ніж 99,999 % людей у світі».


Навіть якщо у вас є 30 хвилин щовечора, ви легко можете прочитувати одну книгу на тиждень. Ви не станете експертом, але я обіцяю, що ви будете знати більше, ніж ваші колеги.

3. Беріть участь в різних проектах.

Якщо ваша компанія не дає вам можливості застосовувати всі ваші знання, створіть самі ці можливості для себе. Ви можете брати участь у волонтерських проектах. Вони можуть принести вам славу.

Працюючи з командою, ви зрозумієте, як практично застосувати знання в цій галузі, і як це, врешті, впливає на реальних клієнтів.

Ви дізнаєтеся, як виконати завдання і вкластися в терміни, отримаєте зворотний зв'язок і отримаєте із цього користь. Цей досвід набагато цінніший, ніж ваша жалюгідна зарплата.

Активно встановлюйте зв'язки.

Зв'язки можуть прискорити розвиток кар'єри. Якщо у вас немає великої кількості знайомих, вам потрібно виділити частину свого часу, щоб знайти їх.

Зв'язки дозволять вам:

  • спілкуватися з розумними друзями і дізнаватися їхню думку;
     
  • мати інформацію і знання, які важко отримати;
     
  • допомогти компанії в пошуку потенційних партнерів або можливостей доходу.

Поспілкуйтеся зі своїм колегою по роботі або босом... Якщо станете підприємцем, ваші знайомі будуть вашими першими клієнтами.

Замість того, щоб йти додому або в бар, ви повинні крутитися в якихось колах. Є багато невеликих груп, які можуть допомогти у вашій кар'єрі. Ви повинні спробувати інтегруватися в ці кола.

Кожного тижня ви можете випити кави або поснідати разом з новими друзями. Ви також можете простежити розвиток їхньої кар'єри на LinkedIn і створити мережу з наставниками в певних професійних галузях. Хто знає, може серед них виявиться ваш наступний роботодавець?

Ваші зв'язки — ваш найпотужніший актив в роботі.

Якщо у вас є час, щоб подивитися телевізор, у вас знайдеться час, щоб поспілкуватися з потрібними людьми.

5. Починати змінювати своє життя потрібно вже сьогодні!

З 6 години вечора до 12 години ночі ви вдома. І хоча ви фізично і психічно втомилися, можете робити все, що хочете, і вам не потрібно виконувати вказівки інших.

У цей час ви можете відключити свій мозок, як ви відключаєте комп'ютер на своєму робочому місці. Але ви також можете стати розумнішими, сильнішим і розширити мережу знайомств. Почніть сьогодні, виділіть годину в день, щоб зробити це.

Я гарантую, що через рік ваша кар'єра і життя зміниться.

Здійснено переклад.

Обкладинка — pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Спортивний одяг: 4 поради, як вибрати
Ми часто говоримо про тренди, слідкуємо за новинками, беручи до уваги одяг на повсякдень та яскраві акценти, які пропонують бренди. Сьогодні мова піде про не менш важливу частину гардероба — спортивний одяг для чоловіків.
Читати більше