Поради від мільярдера Джека Ма, як досягнути успіху

15 листопада 2019
Кирило Кр.

Ви закінчуєте роботу о 6 годині вечора, а лягайте спати в 12 ночі. Як ви проводите цей час? Своїми порадами ділиться мільярдер Джек Ма.

Дії, які ви робите в період з 6 години вечора до 12 години ночі, мають неймовірне значення.

Багато людей вважають, що їхня кар'єра визначається 8 годинами напруженої роботи, і потрібно докладати зусилля тільки в цей час. Люди часто думають, що їхнє майбутнє і розвиток кар'єри залежить від боса і компанії.

Але реальність така, що для більшості людей кар'єра залежить тільки від них самих...


Професійне зростання завжди залежить тільки від нас самих.


Не можна звинувачувати свою роботу в тому, що ви не прогресуєте в житті. Ви також не можете покладати відповідальність на компанію, в якій працюєте, за те, що вона не дбає про вас.

Ось 5 простих правил, які допоможуть вам стати кращими. Їх розповідає найбагатший китаєць у світі, засновник групи компаній Alibaba Джек Ма.

1. Дуже важливо, чим ви зайняті кожен вечір.

Я закінчив коледж за спеціальністю «маркетинг», але хотів стати дизайнером.

Для цього я практикувався день і ніч і брав додаткову роботу, щоб поліпшити свої навички проектування. Це займало у мене багато часу.

Коли я став босом, я більше не займався дизайном, і повернувся в галузь маркетингу.

Щовечора, коли мої діти засинали, я починав вчитися і здобувати знання. На це, знову-таки, у мене пішло багато часу, але я починаю пожинати плоди своїх старань. Якби я розвивався тільки в робочий час, то ніколи б не став креативним директором і менеджером по продукції. Я ніколи б не навчав студентів MBA маркетингу, як сьогодні.


Я покладаюся тільки на свої «уроки» самому собі.


І найуспішніші люди, яких я знаю, ішли тим же шляхом, що і я.

У мене є друг, який закінчив істфак, але зацікавився технічними продажами. Удень він працював у сфері телемаркетингу, а вечорами навчався кодити. Зрештою, він став віце-президентом компанії з продажу. А зараз  технічний директор.

У мене є ще один друг, який здобув освіту в сфері політології, але дуже хотів стати підприємцем. Він дуже цікавився тим, як створити компанію. Зрештою він заснував компанію і продав її за великі гроші.

Для них майбутнє визначило те, що вони робили в період з 6 години вечора до 12 години ночі. Очевидно, необхідно, щоб був баланс між життям і роботою. Якщо у вас є дружина і діти, щовечора ви повинні проводити час із ними.

Навіть якщо ви самотні, вам також необхідно розумно використовувати час, щоб піти в спортзал, зустрітися з друзями або побути на самоті, щоб помедитувати і так далі.

Звичайно, добре дивитися фільми і грати в ігри. Але є речі, які вам не потрібно робити. Наприклад, спостерігати за новим сезоном драми Netflix або 14 годин в тиждень дивитися телевізор. Не варто витрачати час на настирливих одногрупників на Facebook.

2. Читайте більше, і все зміниться!

Мій наставник з коледжу народився в штаті Алабама, у бідній африканській сім'ї. Його прийняли у Військову академію у Вест-Пойнті, і він став першою людиною у своїй сім'ї, котра вступила до коледжу. Перш ніж отримати MBA в Гарварді, він став досвідченим офіцером. Коли я зустрів його, він зробив кар'єру в місті Колорадо-Спрінґс.

Я запитав, у чому його найбільший успіх? Він відповів, що ніколи не переставав читати. Він вважав, що знання  ключ до того, чого ви хочете в житті. Він часто запитував своїх співрозмовників, яку книгу вони читають зараз, і найкращі з них могли негайно дати відповідь.

Читання може дуже розвинути вас і зробити на голову вище ваших колег. Ті, хто багато читає, більше розбираються в різних галузях промисловості, і це може бути корисним для компанії.

Ви можете передати свої знання всередині організації або створити нові можливості для своєї компанії. Крім того, ваші розмови стануть цікавішими.


Ентоні Роббінс сказав: «Якщо ви 1 годину в день отримуєте знання з якоїсь теми, рік по тому ви будете знати про це більше, ніж 99,999 % людей у світі».


Навіть якщо у вас є 30 хвилин щовечора, ви легко можете прочитувати одну книгу на тиждень. Ви не станете експертом, але я обіцяю, що ви будете знати більше, ніж ваші колеги.

3. Беріть участь в різних проектах.

Якщо ваша компанія не дає вам можливості застосовувати всі ваші знання, створіть самі ці можливості для себе. Ви можете брати участь у волонтерських проектах. Вони можуть принести вам славу.

Працюючи з командою, ви зрозумієте, як практично застосувати знання в цій галузі, і як це, врешті, впливає на реальних клієнтів.

Ви дізнаєтеся, як виконати завдання і вкластися в терміни, отримаєте зворотний зв'язок і отримаєте із цього користь. Цей досвід набагато цінніший, ніж ваша жалюгідна зарплата.

Активно встановлюйте зв'язки.

Зв'язки можуть прискорити розвиток кар'єри. Якщо у вас немає великої кількості знайомих, вам потрібно виділити частину свого часу, щоб знайти їх.

Зв'язки дозволять вам:

  • спілкуватися з розумними друзями і дізнаватися їхню думку;
     
  • мати інформацію і знання, які важко отримати;
     
  • допомогти компанії в пошуку потенційних партнерів або можливостей доходу.

Поспілкуйтеся зі своїм колегою по роботі або босом... Якщо станете підприємцем, ваші знайомі будуть вашими першими клієнтами.

Замість того, щоб йти додому або в бар, ви повинні крутитися в якихось колах. Є багато невеликих груп, які можуть допомогти у вашій кар'єрі. Ви повинні спробувати інтегруватися в ці кола.

Кожного тижня ви можете випити кави або поснідати разом з новими друзями. Ви також можете простежити розвиток їхньої кар'єри на LinkedIn і створити мережу з наставниками в певних професійних галузях. Хто знає, може серед них виявиться ваш наступний роботодавець?

Ваші зв'язки — ваш найпотужніший актив в роботі.

Якщо у вас є час, щоб подивитися телевізор, у вас знайдеться час, щоб поспілкуватися з потрібними людьми.

5. Починати змінювати своє життя потрібно вже сьогодні!

З 6 години вечора до 12 години ночі ви вдома. І хоча ви фізично і психічно втомилися, можете робити все, що хочете, і вам не потрібно виконувати вказівки інших.

У цей час ви можете відключити свій мозок, як ви відключаєте комп'ютер на своєму робочому місці. Але ви також можете стати розумнішими, сильнішим і розширити мережу знайомств. Почніть сьогодні, виділіть годину в день, щоб зробити це.

Я гарантую, що через рік ваша кар'єра і життя зміниться.

Здійснено переклад.

Обкладинка — pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше