Понад 270 видатних іноземних діячів підписали звернення з проханням звільнити Надію Савченко

25 березня 2016
Редакція
Й досі триває збір підписів для відкритого листа з проханням звільнити Надію Савченко з російської в’язниці. До цієї ініціативи може долучитись кожен бажаючий, скориставшись ресурсом: www.ipetitions.com/petition/free-savchenko-open-letter-to-european-leaders

Нагадуємо, що понад 270 провідних діячів (володарі Нобелівської премії, письменники, професори, політики, громадські діячі, філософи, художники), що представляють близько 20 країн світу, підписали цей відкритий лист, адресований європейським лідерам.

Ініціатори закликають політиків "вжити надзвичайних заходів з метою негайного і безумовного звільнення 34-річної Савченко, громадянки України, викраденої та ув’язненої впродовж більше двадцяти місяців у Російській Федерації" і прийшли до висновку, що "наше бажання врятувати її життя перевірить ефективність міжнародної дипломатії і нашу відданість європейським цінностям".

Серед людей, котрі вже підписали цю петицію:
 
 • Світлана Алексієвич  - письменниця, лауреат Нобелівської премії з літератури (Білорусь),
 • Ельфріда Єлінек - письменниця, лауреат Нобелівської премії з літератури (Австрія),
 • Томас Венцлова - письменник (Литва / США),
 • Маркус Мекель - Колишній міністр закордонних справ (Німеччина),
 • Філіп де Сюремен - колишній посол Франції в Україні (Франція),
 • Гі Верхофстадт - лідер фракції Альянс лібералів і демократів за Європу в Європейському парламенті, колишній прем'єр-міністр Бельгії (Бельгія),
 • Єжи Бузек - екс-президент Європарламенту,
 • Віктор Шендерович - письменник (Росія),
 • Агнешка Холланд - режисер (Польща),
 • Любош Добровський - міністр підчас президенства Вацлава Гавела, колишній посол Чехії в Російській Федерації (Чехія),
 • Михайло Епштейн - професор кафедри Теорії культури та російської літератури, Університет Еморі, Атланта (США),
 • Пітер Померанцев - письменник, журналіст (Великобританія),
 • Федор Галь - письменник (Словаччина),
 • Іліан Василев - колишній посол Болгарії в Росії, керуючий партнер Innovative Energy Solutions Ltd. (Болгарія),
 • Адріан ван Діс - письменник (Нідерланди),
 • Лідія Дімковска - поет, перекладач (Словенія, Македонія),
 • Аріс Фіоретос - письменник (Швеція),
 • та інші.

Загалом більше 5000 підписів було зібрано лише впродовж 1 дня після запуску цієї ініціативи групою польських та українських діячів.

Будь-хто, хто бажає приєднатися до ініціативи і підписати нижче згаданий лист, може вільно зробити це за посиланням: freesavchenko.tilda.ws або www.ipetitions.com/petition/free-savchenko-open-letter-to-european-leaders.

Лист було ініційовано Ольгою Гнатюк (ola.hnatiuk@gmail.com) – українсько-польським істориком і письменником.

Лист і перелік тих, хто підписався, можна знайти тут - freesavchenko.tilda.ws
 

Відкритий лист європейським лідерам (переклад)

Ми звертаємося до Вас, щоби Ви вжили надзвичайних заходів з метою негайного і безумовного звільнення 34-річної Надії Савченко, української громадянки, викраденої та ув’язненої впродовж більше двадцяти місяців у Російській Федерації.

Російська влада насміхається з цивільних прав, міжнародного права та їхньої власної конституції. Вона показує зневагу до міжнародного співтовариства і Мінських угод.

До сих пір всі зусилля міжнародного співтовариства виявилися безуспішними. Наше бажання врятувати її життя перевірить ефективність міжнародної дипломатії і нашу відданість європейським цінностям.Приєднайтесь до ініціативи й ви. Заходьте на сайт та підписуйте петицію. Зупинимо свавілля  російської влади разом!
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як вибрати наматрацник: різновиди невидимого помічника
За об'ємним матрацом досить складно доглядати: чистити його й сушити в разі забруднення незручно. Наматрацник захистить виріб від пилу та бруду, завдяки чому термін його служби подовжиться.
Читати більше
Синергія краси та емоцій в унікальному проєкті Сергія Горічка
Коли наша природна краса стає найбільш помітною? У сутінках прохолодного вечора, у моменти, коли земля тікає із-під ніг чи, можливо, коли ми все ж наважуємося позбутися важких обладунків, наприклад, у вигляді косметики? Чому нам часом здається, що неосяжну глибину власних емоцій необхідно приховувати не лише від оточуючих, а й від самих себе?! Саме все це та багато іншого вмістив у собі унікальний
Читати більше
Солов'ї з Шаоліня і відьми у Заліщиках: 5 книг, які вразять своєю екзотикою
Книжки цього огляду, — наче подорож у далекі екзотичні країни, які виявляються віддзеркаленням внутрішнього світу їх героїв, даруючи нам захоплюючі історії про несподівано рідне й близьке. Саме таке, магічне поєднання оповідної естетики й визначає справжню літературу нашого часу.
Читати більше