Помилки, яких варто уникати на початку кар'єри

5 січня 2022
Редакція

Часто люди, поставивши собі головним завданням зробити кар'єру, йдуть до цієї мети, не помічаючи того, що роблять безліч помилок.

У такий спосіб віддаляючи себе від мети. А деякі помилки взагалі можуть відкинути вас практично на старт. І все, що ви робили раніше, виявиться даремним.
 

Отже, які ж помилки можуть виявитися критичними у вашій кар'єрі та суттєво уповільнити досягнення вашої мети?

Критичні помилки в кар'єрі

Надмірне захоплення книгами про підвищення мотивації, особистісне зростання та самовдосконалення

Такої літератури написано дуже багато, і вона справді досить популярна. З таких книг можна отримати корисну інформацію, але багато читачів роблять помилку, думаючи, що одне лише читання книг зробить їх більш впевненими в собі, мотивованими і цілеспрямованими. Але ж одне лише прочитання саме собою нічого не варте, якщо ви не будете застосовувати все прочитане на практиці.

Набагато корисніше виділити час на те, щоб втілити в життя отримані знання, а не зачитуватися черговою книгою «Як стати лідером», продовжуючи бути посереднім працівником офісу в не дуже успішній компанії.

Прагнення реалізувати всі нові методики

Часта помилка людей: «я – сучасна людина, тому маю використовувати всі найсучасніші методики професійного зростання». Знову ж таки зараз можна зустріти велику кількість літератури на тему, як стати справжнім професіоналом та правильно використати свій потенціал. Ми не говоримо, що такі матеріали варто ігнорувати. У них справді можна знайти корисну та сучасну інформацію.

Проте не потрібно намагатися застосувати практично все й відразу. Адже багато методик не є універсальними, і деяким людям вони просто не підходять. Виберіть те, що підходить і подобається саме вам, і дотримуйтеся певної технології.

Ігнорування порад досвідчених людей

Думка про те, що «я найрозумніший і сам знаю, як мені треба чинити», одна з найпоширеніших і помилкових. Упевненість у собі та своїх діях — це, безсумнівно, похвально. Але й звертати увагу на поради досвідченіших у вашій справі людей, тим більше професіоналів, дуже корисно. До того ж не лише звертати увагу, а й намагатися якнайповніше реалізувати їхні рекомендації на практиці.

Не треба перебільшувати значення чужої думки. Пам'ятайте про те, що б ви не робили, де б не були і з якими людьми не спілкувалися, завжди і скрізь знайдуться люди, які візьмуться вас критикувати. 

Навіть якщо ваша ідея по-справжньому приголомшлива, знайдеться людина, яка висловить своє невдоволення чи інший негатив у ваш бік. Слухайте критику і беріть до уваги чужі думки, але завжди відстоюйте свою думку.

Опускання рук після першого провалу

Тут можна згадати безліч успішних та знаменитих нині бізнесменів. Далеко не у всіх виходило те, що вони задумали, з першого разу. Але вони не здавалися і пробували доти, доки не отримали бажаний результат. І тільки так вони стали успішними людьми. Фраза «Кожна невдача наближає вас на крок до перемоги» дуже затерта і вже не оригінальна, проте щось у ній є.

Нестабільність

Якщо ви поставили собі завдання зробити кар'єру і стати справжнім професіоналом, ви повинні ставитися до цього як до найголовнішої мети у своєму житті. Ви повинні розуміти, що, можливо, вам доведеться пожертвувати багатьма іншими аспектами свого життя, щоб досягти успіху в роботі.

Ви повинні віддати пріоритет кар'єрному зростанню, відсунувши на задній план розваги, відпочинок, свої хобі. Можливо, спілкування з близькими доведеться трохи зменшити. Так, це важко. Але якщо ви знайдете найоптимальніше співвідношення відпочинку і роботи, коли перше не сповільнюватиме друге, ви набагато швидше досягнете поставленої мети.

"Рожеві окуляри"

На самому початку кар'єрного шляху важливо не дозволяти собі плекати ілюзії. Звичайно, поставивши перед собою велику мету і маючи величезне прагнення її досягти, ви зможете подолати багато перешкод на своєму шляху. Але все може виявитися не так, як ви мрієте.
Щоб не розвивати в собі постійну депресію та розчарування, навчіться адекватно сприймати свої невдачі. У деяких випадках варто навіть переглянути свої цілі та замінити їх на більш реальні та досяжні.

Негативні сторони особистості

Усі неідеальні, і кожен має якості, які заважають їм у досягненні своїх цілей. Це може бути страх, заздрість, слабкість у чомусь, невміння контролювати негативні емоції. Ви повинні бути у постійній боротьбі зі своїми «демонами».
Будь-які негативні характеристики вашої особистості можуть зіграти злий жарт з вашим прагненням просунутися кар'єрними сходами або створити власну справу.
 

Ухилення від відповідальності

Уміння брати на себе відповідальність та відповідати за всі свої дії — це характеристика людини, яка прагне керувати своїм життям. Якщо ви весь час перекладатимете відповідальність за свої вчинки на інших — сім'ю, колег, партнерів, держава — ви ніколи не зможете бути господарем свого життя.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com