Полюби себе сама!

Жінка, мати, дружина… Від її здоров’я і настрою залежить здоров’я і самопочуття кожного члена родини або й роду, а загалом – здоров’я нації. 

Одначе… Щодня перед нами зринають одні й ті ж самі обличчя: сумні, зі втомленими очима, опущеними або суворими чи й байдужими поглядами. Вранці ми швидким кроком, який нагадує спортивну ходьбу, поспішаємо на роботу, а ввечері над силу волочемо ноги або й з останніх сил намагаємось летіти додому, бо там чекає ще більше справ фізичних, ніж за цілий день на роботі: роботи – до сьомої суботи, ніколи і в голову почухатись, ніколи і носа втерти! Тож тягни кобило, хоч тобі й не мило!..

Кажуть, у нашій країні жінка може досягти успіху лише тоді, коли вона працює, як кінь, виглядає, як леді, а думає – як чоловік. Та й… чи може?.. А що зачасту жінка, "слабка стать", перебрала на себе обов’язки чоловіка, то це правда. (Отже, стала сильною статтю. І це – не тішить, але це вже – тема іншої розмови…).
Недарма кажуть, що такій жінці й ціни нема. Справді, ціни їй та її домашній, побутовій, праці – таки нема…

Знаємо ж: роботі як не сядеш на шию, то вона тобі сяде.

Впізнаємо себе, шановні жінки? То як же менше працювати і більше встигати, як не ледарювати і гарно виглядати? Бо ж, як відомо, хороша господиня, – се не та, котра багато працює, а та, що… багато робить. Це – різні речі.

Тож чи не хочеться вам, дорогі наші любавки, люблячі та любимі, змінити себе, своє життя-буття й побут на краще? Адже, за твердженням фізіолога П. Анохіна, емоції, як і м’язи, піддаються вихованню і тренуванню. Негативні емоції, котрі постійно повторюються: гнів, злість, ревнощі, непорозуміння, невдоволення собою, – погано впливають на організм, а отже – на здоров’я. Спершу розвиваються порушення нервової діяльности, а далі невроз стає причиною найрізноманітніших недуг. 

І хоча й лежачого хліба ніде нема та під лежачий камінь вода не тече, проте інколи треба й полежати, відчувши втому.

То як же захиститися від надмірних навантажень і напружень?

Ми вже звикли чекати манни з небес. Ми навіть готові очікувати на неї цілу вічність, одначе самі до покращення становища свого здоров’я, морального стану, добробуту не хочемо зробити жодного кроку: то нам ніколи, бо дбаємо про всіх, а на себе часу не залишається, то лінь, то надіємось на Бога чи ще на когось…

Багато з нас розуміє потребу у психологічній розрядці. Бува, для неї потрібні всього декілька хвилин на день, але… вічна відмовка: "Нема часу (для себе!..)" – вже стала узвичаєною причиною і звучить як прислів’я, афоризм, як закон. А з роками ті хвилини, які не були приділені собі, нагромаджуються і перетворюються у хвороби, забираючи у нас і в родини на лікування вже не хвилини, а місяці, роки, а то й ціле життя. А ще – кошти, час, здоров’я, турботи родичів і т д..

Та ми про майбутнє не думаємо ("якось воно буде, обійдеться…"). Нам би сьогодні зробити, надолужити, встигнути, наздогнати упущене, бо "в сусіда он – є", бо "у подруги краще", бо "стільки всього треба!", бо "колеги всі мають, а я що ж, гірша чи що?"…Та ще й зробити треба так, щоб вона (я, ти, ви) не здужала розігнутися, щоб уночі не могла заснути від втоми і болю. І щоб завтра мала чим похвалитись-поскаржитись колегам (сусідці, подрузі, мамі, сестрі, чоловікові): "Наробилася так, що не чую ні рук, ані ніг". Але ж ми любимо вифарбувати хату й коло хати так, як ні в кого, начіпляти попраного шмаття більше, ніж сусідка, наконсервувати-насолити-нав’ялити на зиму стільки, щоб залишилося ще й на два-три роки наперед…

І добре, якщо здоров’я ще дозволяє стільки працювати... Але ж все, як кажуть, – до пори-до часу… Тож полюби себе сама, поважай себе передусім – сама, шануй і жалій себе насамперед сама – і тоді тебе любитимуть і шануватимуть інші.

І хоча й кажуть, що тільки сир одкладений гарний, а одкладена робота – ні, проте деяку роботу і за деяких обставин можна й відкласти. Здоровий глузд мудрої господині полягає в тому, щоб не виконувати зайвих завдань. Адже ми, жінки, зачасту виконуємо багато звичної, проте інколи – не потрібної, а то й шкідливої роботи. Замолоду ми заставляємо всю оселю безліччю речей, які з часом стає важче і набридливіше протирати від пилу або прати (вази, вазочки, панно, букети, статуетки, серветки…). Придбавши гарну річ, невдовзі ми розчаровуємось у ній, докладаючи зусиль і потерпаючи від незручностей у її пранні або чищенні. Позбудьмося їх з користю: роздаруймо друзям, родичам: комусь вони потрібніші, комусь будуть утіхою.

Латання і штопання шкарпеток, котрі наче горять улітку, можна цілком позбутися, якщо вдома, в селі ходити без них. І ви на ціле літо забудете про купівлю шкарпеток і їх латання.

Під час варіння бульйону або повидла зовсім не потрібно стояти стовма біля каструлі та знімати піну. Можна відійти, поставивши на мінімальний вогонь, а піну зняти зі стінок посудини по закінченні процесу варіння, перед розкладанням у слоїки, якщо вона ще не вся залишиться на стінках. І краще процідити бульйон наприкінці: це позбавить його не лише піни, а й дрібних шматочків кісток.

Жаліймо себе, свої ноги, аби вони з роками не образилися на нас. Пам’ятаймо, що зайва робота – се ворог нашого здоров’я і часу, якого так бракує у наш шалений ХХІ вік! 

Не перетворюймось у сильну стать! Не позбавляймо себе жіночої слабкости! А ще не забуваймо до наших побутових справ долучати своїх домочадців, особливо дітей: і вам буде легше, і діти чомусь навчаться, та й гуртом же і каша добре їсться!..

А може, ви вмієте відновлювати сили, навчилися володіти собою, не забуваючи про відпочинок і хороший настрій, аби дітей і чоловіка зустріти з усмішкою і ласкавими словами? Якщо так, то поділіться з нами всіма у коментарях своїми або чиїмось таємницями-секретами молодости, методами нестаріння, законами побутового життя, правильної організації праці і вільного часу! Дбаймо разом про здоров’я і довголіття рідної, української, нації!
 

(© Любов СЕРДУНИЧ)
(Картинки – з інтернету)

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Закохатися за 4 хвилини: 36 запитань, які змінять вас
20 років тому психолог Артур Арон провів експеримент, завданням якого було виникнення любові в лабораторних умовах між абсолютно незнайомими чоловіком і жінкою. Інгредієнтами формули кохання були 36 запитань. Ви будете здивовані!
Читати більше
Таємниці індійського чаю
"Індійський чай" - словосполучення знайоме багатьом з дитинства. Однак, це не лише раритет із зображенням слоника чи славнозвісний Ahmad із сюжетами англійского чаювання на упаковці. Вже багато років Індія залишається одним зі світових лідерів з експорту чаю, і хоча індійська чайна традиція значно молодша за китайську, все ж, вона багата на цікавинки і таємниці.
Читати більше