Полюби себе сама!

Жінка, мати, дружина… Від її здоров’я і настрою залежить здоров’я і самопочуття кожного члена родини або й роду, а загалом – здоров’я нації. 

Одначе… Щодня перед нами зринають одні й ті ж самі обличчя: сумні, зі втомленими очима, опущеними або суворими чи й байдужими поглядами. Вранці ми швидким кроком, який нагадує спортивну ходьбу, поспішаємо на роботу, а ввечері над силу волочемо ноги або й з останніх сил намагаємось летіти додому, бо там чекає ще більше справ фізичних, ніж за цілий день на роботі: роботи – до сьомої суботи, ніколи і в голову почухатись, ніколи і носа втерти! Тож тягни кобило, хоч тобі й не мило!..

Кажуть, у нашій країні жінка може досягти успіху лише тоді, коли вона працює, як кінь, виглядає, як леді, а думає – як чоловік. Та й… чи може?.. А що зачасту жінка, "слабка стать", перебрала на себе обов’язки чоловіка, то це правда. (Отже, стала сильною статтю. І це – не тішить, але це вже – тема іншої розмови…).
Недарма кажуть, що такій жінці й ціни нема. Справді, ціни їй та її домашній, побутовій, праці – таки нема…

Знаємо ж: роботі як не сядеш на шию, то вона тобі сяде.

Впізнаємо себе, шановні жінки? То як же менше працювати і більше встигати, як не ледарювати і гарно виглядати? Бо ж, як відомо, хороша господиня, – се не та, котра багато працює, а та, що… багато робить. Це – різні речі.

Тож чи не хочеться вам, дорогі наші любавки, люблячі та любимі, змінити себе, своє життя-буття й побут на краще? Адже, за твердженням фізіолога П. Анохіна, емоції, як і м’язи, піддаються вихованню і тренуванню. Негативні емоції, котрі постійно повторюються: гнів, злість, ревнощі, непорозуміння, невдоволення собою, – погано впливають на організм, а отже – на здоров’я. Спершу розвиваються порушення нервової діяльности, а далі невроз стає причиною найрізноманітніших недуг. 

І хоча й лежачого хліба ніде нема та під лежачий камінь вода не тече, проте інколи треба й полежати, відчувши втому.

То як же захиститися від надмірних навантажень і напружень?

Ми вже звикли чекати манни з небес. Ми навіть готові очікувати на неї цілу вічність, одначе самі до покращення становища свого здоров’я, морального стану, добробуту не хочемо зробити жодного кроку: то нам ніколи, бо дбаємо про всіх, а на себе часу не залишається, то лінь, то надіємось на Бога чи ще на когось…

Багато з нас розуміє потребу у психологічній розрядці. Бува, для неї потрібні всього декілька хвилин на день, але… вічна відмовка: "Нема часу (для себе!..)" – вже стала узвичаєною причиною і звучить як прислів’я, афоризм, як закон. А з роками ті хвилини, які не були приділені собі, нагромаджуються і перетворюються у хвороби, забираючи у нас і в родини на лікування вже не хвилини, а місяці, роки, а то й ціле життя. А ще – кошти, час, здоров’я, турботи родичів і т д..

Та ми про майбутнє не думаємо ("якось воно буде, обійдеться…"). Нам би сьогодні зробити, надолужити, встигнути, наздогнати упущене, бо "в сусіда он – є", бо "у подруги краще", бо "стільки всього треба!", бо "колеги всі мають, а я що ж, гірша чи що?"…Та ще й зробити треба так, щоб вона (я, ти, ви) не здужала розігнутися, щоб уночі не могла заснути від втоми і болю. І щоб завтра мала чим похвалитись-поскаржитись колегам (сусідці, подрузі, мамі, сестрі, чоловікові): "Наробилася так, що не чую ні рук, ані ніг". Але ж ми любимо вифарбувати хату й коло хати так, як ні в кого, начіпляти попраного шмаття більше, ніж сусідка, наконсервувати-насолити-нав’ялити на зиму стільки, щоб залишилося ще й на два-три роки наперед…

І добре, якщо здоров’я ще дозволяє стільки працювати... Але ж все, як кажуть, – до пори-до часу… Тож полюби себе сама, поважай себе передусім – сама, шануй і жалій себе насамперед сама – і тоді тебе любитимуть і шануватимуть інші.

І хоча й кажуть, що тільки сир одкладений гарний, а одкладена робота – ні, проте деяку роботу і за деяких обставин можна й відкласти. Здоровий глузд мудрої господині полягає в тому, щоб не виконувати зайвих завдань. Адже ми, жінки, зачасту виконуємо багато звичної, проте інколи – не потрібної, а то й шкідливої роботи. Замолоду ми заставляємо всю оселю безліччю речей, які з часом стає важче і набридливіше протирати від пилу або прати (вази, вазочки, панно, букети, статуетки, серветки…). Придбавши гарну річ, невдовзі ми розчаровуємось у ній, докладаючи зусиль і потерпаючи від незручностей у її пранні або чищенні. Позбудьмося їх з користю: роздаруймо друзям, родичам: комусь вони потрібніші, комусь будуть утіхою.

Латання і штопання шкарпеток, котрі наче горять улітку, можна цілком позбутися, якщо вдома, в селі ходити без них. І ви на ціле літо забудете про купівлю шкарпеток і їх латання.

Під час варіння бульйону або повидла зовсім не потрібно стояти стовма біля каструлі та знімати піну. Можна відійти, поставивши на мінімальний вогонь, а піну зняти зі стінок посудини по закінченні процесу варіння, перед розкладанням у слоїки, якщо вона ще не вся залишиться на стінках. І краще процідити бульйон наприкінці: це позбавить його не лише піни, а й дрібних шматочків кісток.

Жаліймо себе, свої ноги, аби вони з роками не образилися на нас. Пам’ятаймо, що зайва робота – се ворог нашого здоров’я і часу, якого так бракує у наш шалений ХХІ вік! 

Не перетворюймось у сильну стать! Не позбавляймо себе жіночої слабкости! А ще не забуваймо до наших побутових справ долучати своїх домочадців, особливо дітей: і вам буде легше, і діти чомусь навчаться, та й гуртом же і каша добре їсться!..

А може, ви вмієте відновлювати сили, навчилися володіти собою, не забуваючи про відпочинок і хороший настрій, аби дітей і чоловіка зустріти з усмішкою і ласкавими словами? Якщо так, то поділіться з нами всіма у коментарях своїми або чиїмось таємницями-секретами молодости, методами нестаріння, законами побутового життя, правильної організації праці і вільного часу! Дбаймо разом про здоров’я і довголіття рідної, української, нації!
 

(© Любов СЕРДУНИЧ)
(Картинки – з інтернету)

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

8 занедбаних місць на планеті, від яких стає моторошно
У світі багато занедбаних місць, і кожне з них має свою історію. Якісь місця вселяють страх, якісь – почуття захоплення. У статті ми зібрали для вас наймоторошніші місця на Землі, від яких перехоплює подих.
Читати більше
XVII СТ. : ПОЛОНІЗАЦІЯ, ВІДРОДЖЕННЯ, ПОЧАТОК РУСИФІКАЦІЇ
Особлива важливість цієї епохи для долі українства та його питомої мови не підлягає жодним сумнівам, хоча в різні її періоди в різних куточках української ойкумени відбувалися відмінні навзаєм, не раз "протилежні за знаком" процеси.
Читати більше
Як слов'янки прикраси носили
Яскравим та виразним наповненням до українського народного одягу виступали прикраси. Вони виконували захисну функцію амулетів, талісманів, оберегів, які супроводжували людей упродовж життя. Основним призначенням ювелірних виробів було доповнення до костюма. Звідси і їхня художня виразність, багатство форм і технічних прийомів, які збереглися і зараз.
Читати більше