Походження елементу гардероба, про яке ви точно не знали

     Сьогодні ця річ є звичайною в нашому побуті: кожного дня ми застібаємо або розстібаємо ґудзики. Вони коштують недорого, гардероб людини налічує їх десятки чи сотні. Майже ніхто не замислювався над тим, що були часи, коли їх порівнювали з дорогоцінними прикрасами і носила лише знать.


     Тому сьогодні, подорожуючи в минуле, ми роздивимося історію виникнення ґудзиків.
Перші з'явилися в грецьких воїнів. Золоті аксесуари, забезпечені по центру дірочками, були знайдені під час проведення археологічних розкопок. Найімовірніше, люди в той час скріплювали за допомогою таких ґудзичків свої шкіряні ремені на обмундируванні. Лицарі за часів Середньовіччя привозили ґудзики з Близького Сходу в Європу, там в той час вони набули широкого поширення.


     Через три століття після того, як з'явилися перші ґудзики, ця фурнітура стала користуватися популярністю у знаті. Дорогими ґудзиками, виконаними з рідкісних порід дерева, скла або благородних металів, прикрашені вбрання бояр, самодержців і високих чиновників. Ті зі свого боку іноді пришивали на свої туалети так багато ґудзиків, що наряд ставав досить важким.     У часи царів і королів ґудзики служили не просто застібками, а й демонстрували багатство своїх власників. Тому їх носили набагато більше, ніж потрібно, адже чим поважнішою і багатшою була людина — тим їх повинно було бути більше. Відомо, наприклад, що французький король Франциск I якось замовив ювелірові 13 600 маленьких золотих ґудзиків для обробки лише одного оксамитового костюма.     На Русі ґудзики стали відомими з IV століття, проте найчастіше вони використовувалися не як застібки, а як обереги. Вважалося, що вони здатні захистити від нечистої сили. Крім того, як в Європі, так і на Русі, ґудзики були надзвичайно дорогими. Тому їх перешивали з одної одежі на іншу і передавали в спадок як придане. Особливу цінність представляли ґудзики з перлами, перламутром та… склом. Їх використовували як підвіски до сережок і як намистини.

     Усе змінилося тільки в 19 столітті, з появою нових видів одягу — сюртука, жакетів тощо, ґудзики почали робити в промислових масштабах і різної форми. З кінця 19 сторіччя в моду увійшли блузки, пальта; обходитися без ґудзиків стало неможливо.

     В Америці існує клуб колекціонерів ґудзиків, в якому налічується понад п'ять тисяч членів з рідкісними колекціями.

Обкладинка - pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

На що звертати уваги при виборі чоловічого гаманця
Банкноти, кредитки, візитні картки, посвідчення водія та сезонні квитки — це все наші щоденні супутники, які повинні бути легко доступними і, бажано, організованими. Для цих цілей ми купуємо гаманці, які б вигідно перегукувалися з нашим стилем життя.
Читати більше
15 отруйних рослин, які швидше за все є у вашому домі
Не варто забувати, що не всі домашні рослини такі безпечні, як ми звикли про них думати. Ми зібрали для вас найпоширеніші кімнатні квіти, які можуть завдати серйозної шкоди здоров’ю.
Читати більше