Поезія Марії Затуренської

13 вересня 2016
Ганна Черкаська
Поезію серця, сповнену фатальної боротьби людських почуттів (аж до знемоги) творила українка Марія Затуренська.
 
uahistory.com
 
12 вересня 1902 р. у Києві знайшлася Марія Затуренська. Коли малій було вісім років, родина емігрувала до США, оселилися в Нью-Йорку. На чужині довелося рано йти на свій хліб: працювала Маня на заводі, а вечорами училася в середній школі. Потім українка продовжила здобувати освіту у вишах Вальпараїсо, Віконта, Сіракуз. Студенткою університету Медісон-Вісконсин, вона зустріла Хореса Грегорі, поета, майбутнього чоловіка. Вони мали двох дітей — Патріка та Джоану Грегорі. Дебютувала Марія публікацією в нью-йоркському журналі, неочікуваний успіх приголомшив авторку.

У 1938 р. за збірки поезій "Переддвер’я серця" та "Прохолодне ранкове небо" (англ. Cold Morning Sky) Марія Затуренська одержала престижну в США Пулітцерівську премію.

Своєрідну сповідь письменниці про злети і падіння, книгу про спалахи почуттів і переживань видав Сіракузький університет "Щоденник Марії Затуренської (1938–1944)".

Вся літературна спадщина поетеси 8 томів поезії (останній "Схований водоспад" був надрукований 1947 р.) та 6 — антологій поезії.

Марія Затуренська померла на вісімдесятому році 19 січня 1982 р. від серцевого нападу.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Обираємо готель для відпочинку в Єгипті: на що звернути увагу
Обираючи тур, потрібно знати деякі нюанси: тільки в цьому разі відпочинок повністю відповідатиме вашим очікуванням. Який сервіс пропонують туристам на курортах Червоного моря та на що звернути увагу, бронюючи готель, ми вам зараз розкажемо.
Читати більше
11 трендових відтінків для вашого гардеробу (весна–літо 2021)
Сьогодні мова піде про кольорові тренди весна/літо 2021. Це перший сезон, коли колекції розроблялися ізольовано, і відповіддю на умови карантину стала суміш ескапізму, комфорту і повернення до природи.
Читати більше