Поетична збірка "Чуєш птаху? Це я" Яри Богач тепер доступна в електронному вигляді

21 грудня 2015
Редакція
У 2012 році Ярка Богач видала збірку власних віршів "Чуєш птаху? Це я". Цього року її книга знову захопила увагу читачів і стала ще більш доступною!

Але для початку познайомимося з самою авторкою. Ярка Богач (Ярослава Гарт) – поетеса зі Львова, яка зараз проживає разом із сім'єю у Вашингтоні, США. Випускниця факультету архітектури Львівської політехніки та факультету інформатики Техаського університету вирішила присвятити своє життя слову.
 
У 2012 році Ярка Богач опублікувала свою дебютну поетичну збірку "Чуєш птаху? Це я", котру присвятила пам'яті відомого геолога Ірени Срібної. "Життя далеко від України відкрило мені очі, як я люблю свою мову. Коли ж на десятому поверсі, де живу, в ящиках виросла гречка, яку не сіяла, її квіти запилив джміль і я зібрала врожай, то це сприйняла як знак, що мушу видати власні вірші і видати саме в Україні" - розповідає поетеса.

Того ж року Ярослава вирушила в тур українськими містами з презентацією своєї книги. Вона завітала до Львова, Києва, Рівного, Івано-Франківська, а також відвідала Острозьку Академію.

Український письменник, модератор однієї з презентацій поетеси, Володимир Єшкілєв зауважив, що в цій книзі "можна побачити живий самодостатній світ і вона - не подібна ні на що, адже зроблена наче витинанка...".
 
Схвальну оцінку збірці дав і Ігор Калинець, поет, прозаїк, дисидент, громадський діяч: "Поетка міська, бачить реалії двох світів — американського і львівського. Знає традиції і вміє говорити мовою сучасності. Відчувається постійний душевний двобій романтичного з буденним."
 
Лариса Онишкевич, американський українознавець і літературознавець також позитивно відгукнулася про книгу вже у Вашингтоні. Та це й не дивно…

Горда Україна

Насіння сипнути у чорнозем
І стане лугом, полем, чи лісами;
А думку, натяк простим словом кинь,
Повстане міфом, піснею, віршами -

Плодючість неупинна і рясна
Щедрот життєвих для душі і тіла!
Яка могутня пристрасна земля,
Який народ натхненний і вродливий.


"Видавати книжку в Україні важко, і я вже навіть не кажу про розповсюдження. Але незважаючи на це, невеличке коло шанувальників поезії, які отримали мою збірку, сприйняли мої вірші з ентузіазмом" - розповідає Ярослава.

У 2015 році збірка Ярки Богач отримала другий "поштовх", так би мовити. Її було опубліковано в електронному вигляді. Зокрема, поціновувачі поезії та прихильники новітніх технологій можуть знайти її на iTunes в розділі iBooks (itun.es/us/v7bG-.l) – саме цей формат, за словами Ярослави, є на даний час найбільш популярним.

"Немає кращої аудиторії, як українське студентство!" - говорить поетеса. - "Можливо, перевидання збірки онлайн, зробить її більш доступною для ширшого кола читачів, та, особливо, молоді."

Спідниця

Метеликом по хаті
Дівча мале літає:
Немов мачок яскравий
пурпуром розцвітає.
 
У спідничці червоній
То там, то тут зав'ється;
І щось смішне лепече;
Співає і сміється.
 
Та ось уже панянка,
І спідниця строката -
Червоні пишні смуги
Та чорні тасьми канта.
 
З роками стала Пані:
У чорному, тоненька,
А долом елегантні
Пасочки червоненькі.
 
Час все біжить, не стане,
І вже вона бабуся -
Спідниця довга, чорна;
Під хусткою волосся.
 
У неї на подолі
Тендітна, ледь помітна,
Лишилася червона
Одна-одненька нитка
.


Зараз Ярка Богач працює над новою збіркою. За словами поетеси, "вона буде зовсім іншою по духу, оскільки вірші, які увійдуть до неї, були написані під час війни в Україні".

Що ж, хочеться побажати Ярославі успіху і натхнення! Ми з нетерпінням чекатимемо на її наступну книгу! А всі поціновувачі поезії можуть ознайомитися з віршами Яри Богач за цим посиланням: itun.es/us/v7bG-.l
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше