Поет і патріот Редьярд Кіплінг

Згідно із загальноприйнятим уявленням, англійський письменник Редьярд Кіплінг був співцем імперіалізму. Стверджувалося, що у своїх творах Кіплінг нібито прославляє колоніальну політику Британської імперії, тому радянські критики називали його не інакше, як "бардом імперіалізму". Однак усе це не відповідає дійсності.

Редьярд Кіплінг - один з найталановитіших англійських поетів XX століття. Як зазначають літературознавці, його творчості властиві демократизм, критика багатьох негативних сторін буржуазного суспільства. Він оспівував не колонізаторів, а силу і мужність людини, активність її життєвої позиції. У 1907 році він був нагороджений Нобелівською премією за "мужність стилю".

Саме Кіплінг є одним з тих англійських поетів, що справили значний вплив на розвиток світової, у тому числі, як це не дивно, й радянської поезії. Ну і як не згадати, що Кіплінг є автором чудових книг для дітей, таких як "Книга Джунглів" (у наших виданнях у скороченому варіанті відома як "Мауглі"), "Кім", "Казки просто так", в яких оспівується мужність, чесність, відданість, а зовсім не горезвісний імперіалізм.
 
Мало кому відомо, що досягнувши світового визнання, "залізний Редьярд" пережив особисту трагедію. Його єдиного сина звали Джон і він був молодшим із дітей у сім’ї. Кіплінг дуже його любив і навіть 1910 року написав присвячений йому вірш "If", який став знаменитим і був перекладений багатьма мовами світу. Чудовий український переклад під назвою "Синові" зробив Василь Симоненко.

Коли почалася Перша світова війна і Велика Британія оголосила війну Німеччині, Джон попросився добровольцем на фронт, але йому відмовили, бо у нього був дуже слабкий зір. І тут батько, незважаючи на осуд родини, підтримав сина і використав усі свої зв’язки (а він був особисто знайомий з фельдмаршалом Британської армії Фредеріком Робертсом), щоб допомогти йому потрапити на фронт. В день свого народження сімнадцятирічний юнак отримав звання лейтенанта і вступив до лав Ірландської гвардії. В середині серпня 1915 року Джон Кіплінг, разом зі своїм батальйоном, був направлений на фронт до Франції, а 25 серпня він уже командував взводом у битві при Артуа.


 
Та 27 вересня 1915 під час бою з німцями недалеко від містечка Лос-ан-Гоель, в якому ірландські гвардійці брали безпосередню участь, Джон Кіплінг пропав без вісті. Наступного ранку імена загиблих британських солдатів заповнили в газеті "Таймс" чотири колонки, але прізвища Кіплінга там не було. Лише 7 жовтня 1915 року "Таймс" опублікувала повідомлення про поранення і зникнення сина Кіплінга. За однією з версій, ведучи своїх солдатів у чергову атаку під кулеметним вогнем супротивника, він був убитий, але оскільки тіло лежало майже впритул до кулеметного гнізда, британці не змогли його забрати, тому Кіплінга-молодшого оголосили лише зниклим безвісти, а не мертвим. Джон Кіплінг був офіційно оголошений загиблим лише в 1992 році.
 
Втрата єдиного сина надломила Редьярда Кіплінга. Останні роки свого життя він марно намагався відшукати Джона хоча б серед убитих. Загиблих у вересні та жовтні 1915 року британських солдатів потім поховали недалеко від місця боїв, на одному з військових цвинтарів у Франції. На одній могилі був напис: "Невідомий лейтенант ірландської Гвардії". У 1992 році спеціальна комісія з військових поховань, діючи методом виключення, дійшла висновку, що "невідомім лейтенантом" був саме Джон Кіплінг. Письменник бував на цьому кладовищі, але місце поховання сина не знайшов.
 
А про Джона Кіплінга є чудовий фільм "Мій хлопчик Джек" 2007 року із Деніелом Редкліффом в головній ролі, в якому розповідається якраз про те, як він йшов на війну.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше