Подвиг Микити Галагана

На жаль, українці й досі не знають в повній мірі своїх національних героїв, якими міг би пишатися будь-який народ світу. Чи багато з нас пам’ятають, наприклад, про Микиту Галагана, українського героя, чий подвиг допоміг козацькому війську перемогти поляків у Корсунській битві?

В ході Корсунської битви, яка відбулася 16 травня 1648 року, за дорученням Богдана Хмельницького козак Микита Галаган свідомо пішов на тортури та смерть, аби видати ворогу дезінформацію про кількість і розташування козацьких військ і завів 25-тисячне польське військо в хащі, що дало змогу козакам атакувати ворога у вигідних для них умовах. В результаті військо поляків було повністю знищене - до козацького полону потрапило 18 тисяч чоловік, зокрема весь головний військовий склад Речі Посполитої - 80 командирів різного рангу включно з гетьманами Потоцьким і Калиновським.
 

Існує думка, що подвиг Микити Галагана став основою для легенди про Івана Сусаніна. Та на відміну від Сусаніна, факт існування якого досі ставиться під сумнів навіть російськими істориками, щодо Галагана існують переконливі документальні свідчення. Ось тільки нащадки славетного козака не зберегли його у своїй пам’яті.
 

На світлині: пам'ятник Микиті Галагану у колишній козацькій столиці Чигирині. Ідея І. Жолудя, виконав скульптор В. Димйон.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Любов СЕРДУНИЧ Любов СЕРДУНИЧ 17 травня 2017
Дякую за цікаву інформацію!
Ігри для дітей англійською: користь чи шкода
Безліч досліджень присвятили тому, як відеоігри впливають на розвиток дітей. Існує багато різновидів ігор. Деякі просто розважального характеру, інші ж є складним викликом, змушуючи мозок працювати.
Читати більше
Вага стоїть на місці: у чому причина і як виправити ситуацію
Схуднення — тривалий процес. Спочатку вага йде швидко, але рано чи пізно з'являється проблема: на вагах, попри дієту та інтервальні тренування, тримається одна і та ж цифра. Нижче пропонуємо вивчити, як подолати цю проблему.
Читати більше