По-людськи про людське, або Що таке словомедитація?

Виховання словом ми вже проходили – не завжди працює, натомість лікування завжди доречне. Наразі це здобування мудрості з життєвого досвіду, який відливається у лаконічну форму афоризмів, що їх визбирує для нас справжній майстер своєї справи.

Як знати, мудрі думки – завжди дефіцит у нашому світі, повному красномовства і балаканини. Вони – наче перли, які часом трапляються серед намулу буднів, і які варто збирати, берегти, колекціонувати. Автор цієї збірки афоризмів – справжній майстер цієї справи, адже його влучні думки складені життям і занотовані пером мудрості. «Афоризми. Словомедитація» Романа Рудого, який у 2015 році став лауреатом всеукраїнського конкурсу афоризмів, організований Київською організацією Національної спілки письменників України – це справжня колекція думок на щодень, що зазирає у вічність. «Мудрі думки в дискусіях похитують головою», «У спорожнілу пляшку переходить жити сором», «Серйозність — це рабство духу, яке вичавлюється сміхом», «Минуле залишає слід вибоїнами колеса історії», «Мовчазна байдужість зове диявола».

Загалом у цій книжці чимало відповідей на будь-які питання, і всі вони різні за своїм змістом - серйозні і не дуже, «прикольні» і глибокі, але всі вони допоможуть по-філософськи глянути на повсякденні речі і наше буття, давши можливість зазирнути в себе, відпочити у словомедитації, ще й розважитись.

Назви розділів, в яких зібрані багаторічні поклади мудрості говорять самі за себе: «Слово про релігію», «Мелодія кохання», «Справи сімейні», «Мистецьким рядком», «По-людськи про людське», «Життєві візерунки», «Людина та час», «Філософія життя».

Ось, наприклад, з розділу «Час на дотепи»:

Поскрипування ліжка псує всю музику.

Жіноча тактика: вперто стояти на своєму, поки не ляжеш.

Жінки, як і ліхтарі: з настанням сутінків починаєш відчувати в них потребу.

Бог дав жінку чоловікові, як медаль,— з денною і нічною сторонами.

Як утримати себе в руках, коли тримаєшся за свої роги?

Холостяк керується правилом обережної миші: так гратись, щоб не попадатись.

Скажи мені, з ким ти спиш, і я скажу, чим ти пахнеш.

Жінка, як і карамелька,— і лижеться, і кусається...

Панель — це пряма, дотична до задоволення.

Єву спокусила змія — суто жіноча доброзичливість.

Сексуально одягнені голодного не розуміють.

Ще молоко на губах не висохло, а вже до грудей тягнеться.

Жінка, як рибина,— або зірветься, або не відчепиться.

Роман Рудий. Афоризми. Словомедитація. - Чернівці: Книги - ХХІ, 2021

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Володимир 16 січня 2022
КАК ПОСТАВИТЬ ДИЗЛАЙК ЄТОМУ ОПУСУ? чЧЧТО НИ АФОРИЗМ, МО БРЕД, ЧТО НИ ВЫСКАЗЫВАНИЕ- АХИНЕЯ.
Як вибрати сережки відповідно до форми вашого обличчя
Час від часу ми розповідаємо про те, як світ і мода змінюють одне одного. Мабуть, ви самі це відчуваєте по тому, як змінюються тренди. Адже вони чутливі до культурного підґрунтя. Сьогодні ми поговоримо про прикраси, зокрема про золоті сережки. Розповімо, як правильно обрати і купити золоті кульчики, які будуть личити формі вашого лиця.
Читати більше
ЖИВОПИС ВАСИЛЯ ПОПОВИЧА: НЕЗЕМНА КРАСА КАРПАТСЬКИХ КРАЄВИДІВ, ЧАРІВНІ МІСЬКІ ПЕЙЗАЖІ, СОКОВИТІ НАТЮРМОРТИ
У його роботах немає напруги, драматизму, а є спокій і мальовнича привабливість природи; принадність для прогулянок і споглядання старовинних вулиць і будинків; розкішність зображеного в натюрмортах.
Читати більше
8 порад, як подбати про навколишнє середовище
У часи, коли в Україні війна, а у світі коїться казна-що, ми часто забуваємо про важливі речі. Сьогодні мова піде про одну з них — навколишнє середовище. Й ось дружнє нагадування, як ми можемо йому допомагати.
Читати більше