По-людськи про людське, або Що таке словомедитація?

Виховання словом ми вже проходили – не завжди працює, натомість лікування завжди доречне. Наразі це здобування мудрості з життєвого досвіду, який відливається у лаконічну форму афоризмів, що їх визбирує для нас справжній майстер своєї справи.

Як знати, мудрі думки – завжди дефіцит у нашому світі, повному красномовства і балаканини. Вони – наче перли, які часом трапляються серед намулу буднів, і які варто збирати, берегти, колекціонувати. Автор цієї збірки афоризмів – справжній майстер цієї справи, адже його влучні думки складені життям і занотовані пером мудрості. «Афоризми. Словомедитація» Романа Рудого, який у 2015 році став лауреатом всеукраїнського конкурсу афоризмів, організований Київською організацією Національної спілки письменників України – це справжня колекція думок на щодень, що зазирає у вічність. «Мудрі думки в дискусіях похитують головою», «У спорожнілу пляшку переходить жити сором», «Серйозність — це рабство духу, яке вичавлюється сміхом», «Минуле залишає слід вибоїнами колеса історії», «Мовчазна байдужість зове диявола».

Загалом у цій книжці чимало відповідей на будь-які питання, і всі вони різні за своїм змістом - серйозні і не дуже, «прикольні» і глибокі, але всі вони допоможуть по-філософськи глянути на повсякденні речі і наше буття, давши можливість зазирнути в себе, відпочити у словомедитації, ще й розважитись.

Назви розділів, в яких зібрані багаторічні поклади мудрості говорять самі за себе: «Слово про релігію», «Мелодія кохання», «Справи сімейні», «Мистецьким рядком», «По-людськи про людське», «Життєві візерунки», «Людина та час», «Філософія життя».

Ось, наприклад, з розділу «Час на дотепи»:

Поскрипування ліжка псує всю музику.

Жіноча тактика: вперто стояти на своєму, поки не ляжеш.

Жінки, як і ліхтарі: з настанням сутінків починаєш відчувати в них потребу.

Бог дав жінку чоловікові, як медаль,— з денною і нічною сторонами.

Як утримати себе в руках, коли тримаєшся за свої роги?

Холостяк керується правилом обережної миші: так гратись, щоб не попадатись.

Скажи мені, з ким ти спиш, і я скажу, чим ти пахнеш.

Жінка, як і карамелька,— і лижеться, і кусається...

Панель — це пряма, дотична до задоволення.

Єву спокусила змія — суто жіноча доброзичливість.

Сексуально одягнені голодного не розуміють.

Ще молоко на губах не висохло, а вже до грудей тягнеться.

Жінка, як рибина,— або зірветься, або не відчепиться.

Роман Рудий. Афоризми. Словомедитація. - Чернівці: Книги - ХХІ, 2021

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Володимир 16 січня 2022
КАК ПОСТАВИТЬ ДИЗЛАЙК ЄТОМУ ОПУСУ? чЧЧТО НИ АФОРИЗМ, МО БРЕД, ЧТО НИ ВЫСКАЗЫВАНИЕ- АХИНЕЯ.
Холодильники Samsung з No Frost: як та коли їх потрібно розморожувати
Вибір холодильника – відповідальне рішення, бо ж ми обираємо цей агрегат не на один чи два роки. Кожен покупець намагається вибрати холодильник, який вірою та правдою слугуватиме родині впродовж принаймні десяти років.
Читати більше