плутанина навколо бiткойна

Щоб подолати деяку плутанину навколо биткойна, нам потрібно розділити його на дві складові. З одного боку, у вас є Біткойн монета, фрагмент коду, що представляє володіння цифровою концепцією  - на зразок віртуального боргового зобов'язання. З іншого боку, у вас є біткойн-протокол, розподілена мережа, яка підтримує регістр балансів біткойн монет. Обидва називаються «біткойн».
Система дозволяє відправляти платежі між користувачами без проходження через центральний орган, такий як банк або платіжний шлюз. Він створений і зберігається в електронному вигляді. Біткойни не друкуються, як долари або євро - вони виробляються комп'ютерами по всьому світу з використанням вільного програмного забезпечення.
Це був перший приклад того, що ми сьогодні називаємо криптовалютами, зростаючим класом активів, який розділяє деякі характеристики традиційних валют з перевіркою на основі криптографії. Форекс для начинающих

 

Хто це створив?
Псевдонімний розробник програмного забезпечення під ім'ям Сатоши Накамото в 2008 році запропонував біткойни як систему електронних платежів, засновану на математичних доказах. Ідея полягала в тому, щоб створити засіб обміну, незалежне від якого-небудь центрального органу, яке могло б передаватися в електронному вигляді безпечним, перевірятися і  бути незмінним.
Досі ніхто не знає, хто такий Сатоши Накамото.
Чим Бiткоiн  відрізняється від традиційних валют?
Біткойн може бути використаний для оплати в електронному вигляді, якщо обидві сторони готові. У цьому сенсі це як звичайні долари, євро або ієни, які також торгуються в цифровому вигляді.
Але він відрізняється від звичайних цифрових валют кількома важливими вiдзнаками:
1 - Децентралізація
Найбільш важливою характеристикою Бiткойна є те, що він децентралізований. Жодна установа не контролює мережу біткойнів. Він підтримується групою добровільних програмістів і управляється відкритою мережею виділених комп'ютерів, розкиданих по всьому світу. Це приваблює окремих осіб і групи, яким незручно що    банки або урядові установи мають контроль над їхніми грошима.
Біткойн вирішує «проблему подвійних витрат» електронних валют (в якій цифрові активи можуть бути легко скопійовані та використані повторно) завдяки оригінальній комбінації криптографії і економічних стимулів. В електронних паперових валютах цю функцію виконують банки, що дає їм контроль над традиційною системою. З біткойнами цілісність транзакцій підтримується розподіленою і відкритою мережею, якої ніхто не володіє.
2 - Обмежена пропозиція
Валюти Fiat (долари, євро, ієни і т. Д.) Мають необмежену пропозицію - центральні банки можуть випускати стільки, скільки вони хочуть, і можуть намагатися маніпулювати вартістю валюти по відношенню до інших. Власники валюти (і особливо громадяни з невеликою альтернативою) несуть витрати.
З біткойн, з іншого боку, поставки строго контролюються базовим алгоритмом. Невелика кількість нових біткойнів надходить щогодини, і буде продовжувати рости з меншою швидкістю, поки не буде досягнутий максимум 21 мільйон. Це робить біткойн більш привабливим в якості активу - теоретично, якщо попит зростає, а пропозиція залишається колишнім, цінність буде збільшуватися.
3 - псевдонім
У той час як відправники традиційних електронних платежів зазвичай ідентифікуються (для цілей перевірки, а також для дотримання вимог щодо боротьби з відмиванням грошей та іншим законодавством), теоретично користувачі біткойнів працюють в умовах полуанонимности. Оскільки не існує центрального «валідатора», користувачам не потрібно ідентифікувати себе при відправці біткойнів іншому користувачеві. Коли відправляється запит транзакції, протокол перевіряє всі попередні транзакції, щоб підтвердити, що відправник має необхідну суму біткойн, а також повноваження для їх відправки. Система не повинна знати його або її особистість.
На практиці кожен користувач ідентифікується за адресою свого гаманця. Транзакції можуть, при певних зусиллях,  таким чином відстежуватися . Крім того, правоохоронні органи розробили методи ідентифікації користувачів, якщо це необхідно.
Крім того, за законом більшість бірж зобов'язана проводити перевірки особи своїх клієнтів, перш ніж їм дозволять купувати або продавати біткойни, що спрощує відстеження використання біткойнів. Оскільки мережа прозора, хід конкретної транзакції видно всім.
Це робить біткойн не ідеальною валютою для злочинців  або відмивачів грошей.
4 - Незмінність
Транзакції біткойнов не можна скасувати, на відміну від електронних фіатних транзакцій.
Це пов'язано з тим, що не існує центрального «судді», який міг би сказати «добре, поверніть гроші». Якщо транзакція записана в мережі і якщо минуло більше години, її неможливо змінити.
Хоча це може турбувати деяких, це означає, що будь-яка транзакція в мережі біткойнів не може бути підроблена.
5 - подільність
Найменша одиниця біткойнов називається сатоши. Це одна сота мільйонна частина биткойна (0,00000001) - за сьогоднішніми цінами близько однієї сотої відсотка. Це могло б дозволити мікротранзакції, які не можуть зробити традиційні електронні гроші.
6 - Як працюють транзакції біткойнов?
Якщо я хочу надіслати вам частину свого биткойна , я опублікую свій намір, і вузли просканує всю мережу біткойнів, щоб перевірити, що я 1) маю біткойн, який я хочу відправити, і 2) ще не відправив його кому-то іншому. Як тільки ця інформація підтверджена, моя транзакція включається в "блок", який приєднується до попереднього блоку-звідси і термін "блокчейн". Транзакції не можуть бути скасовані або підроблені, тому що це буде означати повторне виконання всіх блоків, що наступило після.
Напевно це трохи складніше:
Ваш біткойн-гаманець насправді не тримає ваш біткойн. Він зберігає вашу біткойн-адресу, яка веде облік всіх ваших транзакцій і, отже, вашого балансу. Ця адреса-довгий рядок з 34 букв і цифр-також відомий як  "відкритий ключ". I це може весь світ бачити цю послідовність. Кожна адреса мае відкритий ключ, а також має відповідний «закритий ключ» з 64 букв і цифр. Це особисте, і дуже важливо, и це потрiбно тримати  в секреті і в безпеці. Ці два ключа пов'язані, але нiхто крiм вас ніяк не можете визначити  закритий ключ з вашого відкритого ключа.
Це важливо, тому що будь-яка транзакція, яка видається з вашої адреси біткойнів, повинна бути підписана» вашим особистим ключем. 
Закриті ключі використовуються для використання програмного забезпечення сторонніх розробників, биткоин гаманців, мобільних додатків будь то  онлайн сервіс або програмне забезпечення, яке встановлюється на ваш комп'ютер або телефон, без різниці, для обробки транзакцій і зберігання биткоин коштів, для цього потрібно виконати експорт даних закритих ключів і паролів з вашого основного гаманця, але при цьому бути уважним і не використовувати не перевірених сторонніх розробників або сервісiв без належного рівня захисту або негативних відгуків.
З цією інформацією програма видає цифровий підпис, який відправляється в мережу для перевірки.
Цю транзакцію можна перевірити, тобто підтвердити, що я володію биткойном, який я передаю вам, і що я ще не відправив його кому-небудь ще - підключивши підпис і мій відкритий ключ (який всім відомий ) в програму біткойнів. Це одна з геніальних частин біткойнов: якщо підпис був зроблений з використанням закритого ключа, відповідного цьому відкритому ключу, програма перевірить транзакцію, не знаючи вашого закритого ключа. Дуже розумно.
Потім мережа підтверджує, що ви раніше не витрачали біткойн виробляючи потрібні дії в блокчейн мережі. Далі мережею підтверджується ваша транзакція, і це відображається у самому блокчейне, і в книзі біткойн замовлень, з'являється інформація про те скільки, на яку адресу і коли ви зробили транзакцію, це доступно всім і всі можуть переглядати загальнодоступну інформацію про транзакції, де буде вказано лише вашу адресу біткойн і підтвердження транзакції.
Напевно ще складніше:
Як тільки ваша транзакція була перевірена, вона включається в» блок " разом з іншими транзакціями.
Короткий обхід, щоб обговорити, що таке «хеш», тому що це важливо для наступного абзацу: хеш створюється «хеш-функцією, яка являє собою складне математичне рівняння, яке зменшує будь який обсяг тексту або даних до 64-символьного рядка.  Це не випадково - кожен раз, коли ви вводите цей конкретний набір даних за допомогою хеш-функції, ви отримуєте один і той ж рядок з 64 символів. Але якщо ви зміните тільки кому, ви отримаєте зовсім інший рядок з 64 символів. Вся ця стаття може бути зведена до хешу, і якщо я не зміню, не видалю або не додам що-небудь до тексту, один і той же хеш може створюватися знову і знову. Це дуже ефективний спосіб дізнатися, чи змінилося щось, так й блокчейн може підтвердити, що транзакція не була підроблена.
Повернемося до наших блоків: кожен блок включає в себе,  частину цих даних, хеша попереднього блоку. Це те, що робить його частиною ланцюжка, звідси і термін «блокчейн». Отже, якщо одна невелика частина попереднього блоку була підроблена, хеш поточного блоку мав би змінитися (пам'ятайте, що одне крихітне зміна на вході хешу) функція змінює висновок). Тому, якщо ви хочете щось змінити в попередньому блоці, ви також повинні змінити щось (= хеш) в поточному блоці, тому що той, який включений в даний момент, більше не є правильним. Це дуже складно зробити, тим більше що до того часу, як ви досягли половини шляху, можливо, є ще один блок поверх поточного. Тоді вам також доведеться змінити це. І так далі.
Це те, що робить Біткойн практично захищеним від злому. Я кажу віртуально,  що це не неможливо, просто дуже, дуже, дуже, дуже важко і, отже, малоймовірно.
Веселощі
А якщо ви хочете зануритися в безглузде захоплення, ви можете сісти за свій стіл і спостерігати за подіями біткойн-транзакціями. Blockchain.info https://blockchain.info/ 
добре для цього, але якщо ви хочете гіпнотично веселу версію, спробуйте BitBonkers https://bitbonkers.com/  .
Далi буде, пiдписуйтесь ..
Стаття надана за підтримки сайту STIC.COM.UA - продаж, покупка, обмін, біржі торгівлі та обміну криптовалют, обмінники, форекс біткоін торгівля, форум, новини, статті та інше ..
Посилання : https://stic.com.ua/
Біржі торгівлі та обміну криптовалют:
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Види тростин для ходьби
Хронічні патології опорно-рухового апарату, реабілітація після травми або операції, вікова фізична ослабленість тіла - все це перелік показань до того, щоб купити тростину для ходьби, спеціальний реабілітаційний пристрій, який надає підтримку під час руху.
Читати більше
Роботи художниці Дар’ї Хрісанфової
Творчість художника і письменника в дечому подібна, але і відрізняється за певними ознаками. І перших, і других можна іменувати художниками: живописці з пензлем в руках чи мастихіном і художники слова. У будь-якій творчій праці цінується відданість своїй справі, вміння знайти власний стиль письма, багато іншого.
Читати більше
На що звернути увагу при пошуку роботи: крок за кроком
Кожну людину так чи інакше з часом починає хвилювати питання власної реалізації, бажання відбутися як спеціаліст та досягти успіху. А для комфортного життя бажано отримувати ще й непогані гроші за те, що робиш.
Читати більше