Плейлист Есперанто: 12-18 грудня

18 грудня 2020
Olegh

Угорщина. Угорська космічна програма ще не просунулася так далеко, як у кліпі Hien & Pál Dénes. Хоч судячи з останніх кадрів, і з їхньою місією щось пішло не так. Шкода, якби з ними щось сталося. Дуже вже симпатичний екіпаж. Як містер і місіс Сміт, Скайвокер і Лея, Гагарін і Терешкова.

Франція. Camille Lellouche не донька культового французького режисера Клода Лелюша, і навіть не родичка. Але така ж талановита. Уже отримала кілька топових ролей у кіно. Тепер ось її перший сольник одразу ж змагається за титул кращої франкомовної пісні року. У пісні Каміль іронічно дякує своєму колишньому. Мовляв, щастя не знайшли, зате скільки досвіду. 

Бельгія. Холодний і неспішний, як Північне море, бельгійський реп у виконанні Brihang. Проте відчувається в ньому своя внутрішня сила й фатальність, що котрогось дня цей спокій вибухне потужним штормом.

Гонконг. Європейські дівчатка марять долею Попелюшки, є китайські – принцеси-воїна. Щоб не чекати, доки гарбуз перетвориться в карету, а карате й бамбуковим списом торувати собі дорогу в житті. Популярна в чайна-світі співачка з Гонконгу G.E.M теж вирішили примірити ці лаври. Й замовила собі багато костюмований кліп у форматі фотогенічних бойових мистецтв.

Латвія. Гурт Bermudu divstūris заснували два в’їдливі латвійські коміки. Жертвою їхніх жартів у свіжому кліпі став бідний вазоночок. По-перше, обізвали рододендроном, а вінлілея. По-друге, як узагалі вижити квіточці у цій кунсткамері, де темно, накурено й постійно випадають скелети із шафи.

Румунія. В часи парникового ефекту про таку зиму можна тільки мріяти. Але в глибоких румунських Карпатах вона ще трапляється. Саме такі пасторальні пейзажі найбільше личать Коляді, про яку ніжно-бентежно співає Ремус Думітраче на прізвисько Jador. Чи настане ще такий час, щоб безтурботно впасти янголом на незайманий сніг, а потім бігти грітися й колядувати до курної колиби.

Італія. Бунтарське аніме від  Gianna Nannini. За все хороше, проти всього поганого. Якщо резюмувати: глобалізація – це зло, але й самі люди – також свині. Розбурчалася бабуся. Але в 66 може собі дозволити.


Сербія. Sloba Radanovic записав хрестоматійну балканську баладу зате з дуже правильним меседжем: не забувайте провідувати своїх старих батьків. Як результат – майже півмільйона переглядів за перший день прем’єри.

Греція. Грецькі міфи, якщо ви звертали увагу, рідко бувають зі щасливим кінцем. У параміфій, тобто казок, та ж проблема. Зокрема, й у тої, що оспівали у своєму дуеті Gipas & Rasel. Як не крути, чари зникли, і все веде до розлуки.

Чехія. Солодкі муки творчості переживає фронтмен гурту Chinaski Мілан Малатни. «Я хочу написати вірш, від якого мурашки по шкірі. Який вчитимуть наші діти. Про те, що нема ніякого запасного життя», – декламує він. І коли приходить муза, то аж бракне повітря і паперу. І гарячкові рядки лягають просто на стіни.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com