Плануємо разом похід у гори, або Що треба взяти із собою

10 липня 2019
Лесічка Кіт

Поїхати одному в інше місто, чи, навіть, в іншу країну — значно простіше, ніж спланувати похід. Усе, що турбуватиме в іншому місті, — це чим зайнятися в подорожі без компанії. Поселитися можна просто в хостелі чи орендувати кімнату в місцевих жителів. А коли плануєш самостійний похід у гори, слід уже по-іншому складати рюкзак, будувати маршрут та бути готовим до різних випробувань. Ми склали добірку порад, які допоможуть підготуватися до цього нового досвіду.

Як скласти рюкзак

Намет. У компанії зазвичай навантаження розподіляється між усіма. У наметі може поміститися три людини, а, значить, троє товаришів можуть нести її лише третину походу. Коли ти сам, — усе навантаження лягає на плечі лише одного мандрівника. Треба брати компактний намет, призначений для однієї людини. Простіше знайти, в кого позичити такий на декілька днів, ніж брати свій тримісний. Враховуйте, що кожні 500 г суттєво впливають на загальну вагу рюкзака.

Рюкзак. Він має бути зручним, достатньо великим, щоби спальний мішок помістився всередину. Підбирайте той, в якого є захисний чохол, достатньо кишень. Кишені допоможуть розподілити дрібні речі, щоби потім їх не довелося довго шукати в загальному відділі.

Газовий пальник. У компанії можна й багаття швидко розпалити. Хтось готує їжу, хтось розпалює, хтось збирає дрова. Наодинці все це займе забагато часу. Значно простіше — купити газовий пальник, з ним можна швидко готувати їжу, навіть коли на вулиці йде дощ та всі дрова вологі.

Їжа. Прорахуйте приймання їжі та на кожен візьміть достатньо продуктів. Не надто мало, адже в поході треба поновлювати сили. Але й не надто багато: переїдати шкідливо, а нести все це на собі важко. Візьміть вівсянку, сушені овочі та фрукти, горіхи. Щось, що займає мало місця, не надто важке і водночас поживне.

Інше. Ясна річ, що треба брати ті ж дрібниці, що й у звичайний похід. Зібрати аптечку, узяти ліхтарик та зарядки до телефону, запасні речі тощо. Окрім того, обов’язково візьміть два дощовики. А для одягу зі спальником підготуйте сміттєві пакети — вони вбережуть речі сухими, якщо піде злива й рюкзак усе ж промокне.
 

Як спланувати маршрут

Маршрут потрібно затвердити завчасно. Накресліть його на карті, віддайте копію комусь із родичів або близьких друзів. Повідомте їм точні дати, коли їдете й повертаєтеся, коли маєте вийти на зв’язок. Раптом загубитеся — вони зможуть швидко розпочати пошуки і знати, де саме шукати.

Почніть з малого. Перший самостійний похід не варто планувати надовго. Вистачить двох-трьох днів, цього часу цілком досить, щоби піднятися на найвищі українські гори. Рюкзак буде не надто навантажений речами та їжею. А ще будуйте маршрут через відомі туристичні місця. Ставте намет на ночівлю там, де зазвичай зупиняються інші мандрівники. Намет буде стояти поряд з іншими, ви будете почуватися в безпеці. Зможете погрітися біля вогнища, познайомитися з такими ж мандрівниками.

До чого треба бути готовим

Рюкзак буде важчим, ніж у груповому поході. Як ми вже згадували вище, усі основні речі, які зазвичай розподіляються між групою, доведеться нести самостійно. Намет, газовий пальник, посуд, продукти, уся аптечка — лягає на одні плечі. Треба бути готовим витримати навантаження, адже ніхто не допоможе на половині шляху.

Треба самостійно розраховувати свій час, орієнтуватися за вказівниками та мапою. Вчасно ставити намет та готувати їжу, поки ще не стало темно.

Не боятися залишитися наодинці вночі, не боятися попросити допомоги в незнайомих людей чи просто познайомитися з ними. Самостійні походи лише для сміливців!

Знати, що вам не буде нудно наодинці із собою. Можна, звісно, запастися зарядками до телефону та без кінця слухати музику. А ще завантажити книжку чи фільми на вечір. Але не варто в поході ховатися в екран телефону чи слухати звичну музику замість звуків природи. Похід — це час відпочити від шуму, позбутися від звичного дозвілля. Споглядати за світом навколо та, водночас, прислухатися до себе.

Самостійний похід дещо складніший, ніж груповий. Не тільки важким рюкзаком, але й моральною готовністю до подібної пригоди. Але він, без сумнівів, вартий того, щоби випробувати себе. Це та мандрівка, яка змінює людину й робить її значно сильнішою.

Джерело: "ВСВІТІ".

Зображення - pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як вибрати наматрацник: різновиди невидимого помічника
За об'ємним матрацом досить складно доглядати: чистити його й сушити в разі забруднення незручно. Наматрацник захистить виріб від пилу та бруду, завдяки чому термін його служби подовжиться.
Читати більше