Пісня Нижніх земель та інші історії — 5 книг з незвичним сюжетом

Т. Амман. Песнь Нижних земель.  К.: Саммит-книга, 2020

Історія у цьому грандіозному романі-епосі – про імперію Асар, яка вже багато століть живе за рахунок поглинання сусідніх князівств з Нижніх земель, рятуючи народи і племена від гніву богів. Тримається все у велетенській і складній державній структурі на трьох стовпах – Угоді Білих Левів, залізній волі віщунів і страшному ремеслі алакілів – поглиначів богів. Але щось невідворотне стається у далеких землях, де зароджується заколот, погрожуючи столітній могутності імперії.

Усе починається відтоді, як зникає бригада імперських будівельників, послана у підвладне князівство, тамтешні імперські представництва мовчать, до того ж у вир подальших зловісних подій потрапляє один з пожирачів богів, могутній жрець. «Бык плясал вокруг Сарги, обдавая того секущими потоками ледяного воздуха. Алакил не мог дышать, не мог вымолвить и слова, способного отогнать от себя разбушевавшееся божество. Стоило ему пошевелиться, как кулак урагана вбивал Саргу в землю, лишая пространство воздуха. Стена мха, камней и щебня, кружащих в урагане, отрезала его от всего мира. Лишь исполненный ярости, неживой человеческий лик вырисовывался из бури, сопровождаемый массивным телом. Сквозь рев вихря до слуха Сарги доносились гремящие, непонятные слова на чуждом существу из плоти и крови древнем, как сама истина, языке — языке изнанки мира».

Мартін Еміс. Стріла часу, або Природа злочину.  Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020

Усе в цьому гіпнотичному романі відбувається навпаки, що просто заворожує, лякає, притягує, наче заборонений плід. Справа в тому, що життя головного героя триває задом наперед, наче у відомому кліпі Енігми «Return to Innocence». «Виходжу, задкуючи, доторкнувшись до капелюха. Вимовляю слова мляво, як і все інше роблю. Щиро кажучи, не відразу второпав, що жалюгідне цвірінькання, яке долинає зусібіч, - людська говірка. Гай-гай, навіть горобці та жайворонки звучать пристойніше. З цікавості перекладаю ці людські трелі. Призвичаївся швидко», - описує головний герой свій чудернацький стан. І І навіть якщо раніше прийом опису життя від кінця до початку використовувався доволі часто, то цього разу буквально все помінялося місцями. Звичайні речі показані з іншого ракурсу, Кохання починається зі останньої сварки, а не з першого поцілунку. Недоїдки зі сміттєбаку здаються в магазин, бо дорогою туди вони – вже свіжі продукти. Віщим снам не вірять, бо вони попереджають про те, що вже сталося. Тож саме так розгортається історія лікаря Тода Френдлі: від загибелі внаслідок автокатастрофи десь у США до нацистських таборів смерті в Освенцимі. Невідворотно наближаючись до наймасштабнішого злочину Другої світової - Голокосту. От-от попіл перетвориться на людей і найжахливіший кошмар стане реальністю. Чоловік у чорних чоботах і білому халаті – хто це насправді? При цьому всі страхіття пов’язані не з якимись минулими злочинами, з тим, що  головному герою ще тільки належить скоїти…

Ллойд Джонс. Містер Піп.  Х.: Фабула, 2019

Цей роман - всесвітній бестселер новозеландського письменника Ллойда Джонса, який увійшов у шорт-лист Букерівської премії. Перекладений на десятки мов і екранізований Ендрю Адамсоном (постановником «Шреків» і фільмів про Нарнію), причому головну роль виконав сам «доктор Хаус» - Х’ю Лорі. Отже, крихітне село на тропічному острові на півдні Тихого океану. Всі білі полетіли в Австралію, з іншого кінця острова наближається війна, школа три місяці закрита. І раптом місцевий відлюдник – єдина біла людина, що залишилася в селі, і ніколи раніше не помічена у схильності до вчителювання - відновлює шкільні заняття. Таким чином, «Великі сподівання» Діккенса, про які розповідає новий «вчитель», на маленькому тихоокеанському острові в розпал громадянської війни перевернули життя маленького занедбаного села і дівчинки, героїні роману. І це - лише перша ланка в ланцюжку подій, які мають привести до трагічного фіналу. «Я була здивована, що пригадую «Великі сподівання» у дуже несподівані хвилини, - зауважує героїня. - Найчастіше це траплялося вночі, коли я хотіла втекти в інший світ, але також і в інший час. Одного разу я дивилася на море, ні про що особливе не думала, і впіймала себе на думці, що йду до Сатіс-Гаусу, похмурого й усього в павутинні, разом із Піпом, якому кортіло повернутися в минуле».

Мартин Якуб. Мертві моделі.  К.: Смолоскип, 2019

За сюжетом цього гостросюжетного чтива, новоспечений приватний детектив без ліцензії, колишній АТОвець Макс Ґедзь отримує перше замовлення - знайти зниклу фотомодель, подругу київського мажора. Здається, це справа на кілька днів - детектив майже впевнений, що дівчина просто заховалася від свого нав’язливого кавалера. Проте Ґедзь навіть не підозрює, у що він вв’язався: хтось починає полювати на моделей… «Щось вкусило її за шию. Різкий біль пронизав усе тіло. Ната схопилася за місце укусу. В очах потемніло. Вона впустила ключі, вони гучно брязнули об асфальт. За ними «брязнула» і Ната. Темний силует затулив собою тьмяне світло ліхтаря. Хтось підняв ключі й схилився над її обличчям. – Мамочко, - пробелькотіла Ната перед тим, як потонути в темряві».

Андрій Новік. Аномалія.  Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020

Географія цього психологічного та інтелектуального чтива напрочуд широка, а події та їх наслідки неабияк заплутані й таємничі. Німеччина і США, Іспанія, Франція та Марокко – саме в таких просторових межах відбувається дійство. Що ж до часу... Все починається у наші дні, в Гамбурзі, де створюється реальність, якою надалі годі опанувати. Саме тут науковця Александера Бунге знаходять мертвим у власному кабінеті. Він був одним з учасників експериментів з виявлення гравітаційної аномалії в кристалах. Агент спецслужби Маркус Бруннер починає розслідування. Тим часом українці Остап, Віталій, Ян та Марта прилітають в Марокко на відпочинок. Під час екскурсії вони опиняються в моторошній ДТП. Це було так дивно, наче водії випали з цієї реальності на кілька секунд. Остап розуміє, що відбувається щось незвичайне. А потім він зустрічає Аміру — дівчинку, що вижила після тієї ДТП. І стала інакшою… Тепер на неї розпочато полювання. Аміра якось пов’язана зі смертю науковця Бунге. Бруннер хоче знайти дівчинку. Бо вона — ключ до катастрофи… «Книга, яку ви зараз тримаєте в руках, у певному значенні є особливою для мене, - зауважує автор. - У ній описано речі, які оточують нас із вами, однак про які ми навіть не здогадуємося. Кожен проведений дослід містить під собою реальне підґрунтя, а загадкові просторово-часові кристали насправді існують».

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Ігри для дітей англійською: користь чи шкода
Безліч досліджень присвятили тому, як відеоігри впливають на розвиток дітей. Існує багато різновидів ігор. Деякі просто розважального характеру, інші ж є складним викликом, змушуючи мозок працювати.
Читати більше
Вага стоїть на місці: у чому причина і як виправити ситуацію
Схуднення — тривалий процес. Спочатку вага йде швидко, але рано чи пізно з'являється проблема: на вагах, попри дієту та інтервальні тренування, тримається одна і та ж цифра. Нижче пропонуємо вивчити, як подолати цю проблему.
Читати більше